Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Múlt héten volt egy balesetem...

Múlt héten volt egy balesetem ausztriában. Csak az autóm tört össze. Utána remegés+0,5 üveg jagd bitter /20, perc. Mig a rendőrök ki értek. Alcohol légsonda 1. 03. aláírás utána semmi! Jogsit elvették. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 6. 10:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Ha 0,5 alatt maradsz, akkor Ausztriában max. csekély pénzbírság, Magyarországon meg semmi jogkövetkezmény nem lett volna. "


Én tudok olyan esetről,ahol egy magyar gépjárművezető volt érintett egy koccanásban, hátulról megtolták, tehát még vétkes sem volt. Odakint megjelent a rendőr, szonda, belefért az osztrák limitbe az 1-2 pohár sörével, ott meg sem büntették. Viszont az osztrákok valami szabály miatt az esetet átküldték Magyarországra is, és itthon meg e miatt ugrott a jogsi.

2014. okt. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy régen volt ilyen eset, bár valamiért úgy érzem, valami nem teljes ebben.

Az biztos, hogy már régen is megkülönböztetett volt az ittas vezetés, mint bűncselekmény, és mint szabálysértés. 0,5 alatt soha nem volt bűncselekmény, viszont pár éve még elvehető volt a jogsi szabálysértés miatt is. A probléma az, hogy a szabálysértés vagy a KRESZ-ben, vagy arra hivatkozó jogszabályban van meghatározva, ezek pedig mind csak Magyarország területén belül érvényesek.

De mondom, elképzelhető, hogy régen más volt a jogszabályi környezet, ennek akkor kellett volna részletesen utánamenni, mert sajnos el tudom képzelni, hogy jogtalanul vonták be a jogsit, csak az illető nem volt elég jártas a jogszabályi környezetben.

2014. okt. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 intrepid ***** válasza:
Meg kell tanulni a KRESZ-t, benne van, hogy baleset esetén a hatósági intézkedés végéig tilos alkoholt fogyasztani. Ez a duma, hogy utána ittam, már Oszter művész úrnak sem jött be.
2014. nov. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!