Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek, ha nem...

Megbüntethetnek, ha nem fizettem ki a parkolást?

Figyelt kérdés

Budapesten, VIII. kerületben parkoltam. A parkolóóra utasítása szerint SMS-t küldtem a megadott számra, megkaptam a visszaigazoló SMS-t, majd kb. 3 óra múlva visszajöttem, és ahogy kell, elküldtem a STOP szót is. Ekkor azt írták vissza, hogy nincs folyamatban lévő parkolásom. Sajnos csak ekkor vettem észre, hogy ügyintézésem alatt kaptam egy SMS-t, hogy parkolásom lejárt. Hogy miért, azt nem tudom, mindent úgy csináltam, ahogy írták, egyenlegem volt elég, a visszaigazoló SMS azóta is megvan.

Az autón nem volt se papír, se mikuláscsomag, semmi.

Előfordulhat, hogy később megkeresnek, és büntetnek?


2014. okt. 17. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Több dolog is előfordulhatott:


1.) Lejárt a 3 órás maximált parkolási idő. Ilyenkor először 15 perccel korábban küldenek egy figyelmeztetést, majd a végén egy lezárást. Ilyenkor ha maradni akarsz, akkor (persze nem szabályosan) küldesz egy újabb SMS-t.


2.) Ami a valószínűbb, hogy a történet estefelé játszódik, és véget ért a fizetős időszak. Ilyenkor nincs figyelmeztető SMS, csak a végén küldenek egyet.

2014. okt. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van maximális parkolási idő, amikor automatikusan lejár a parkolás, mert el kéne hagynod a helyet. A helyedben felhívnám az ügyfélszolgálatot, hogy látnak-e valamit a rendszerben, mert nem vagy biztos. (Másnap látszódik elvileg).
2014. okt. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az infókat!

Nem este volt, délelőtt-től kora du.-ig.

Az érdekes, hogy a "lejárt" sms-t kb. a parkolás megkezdése után 20 perccel küldték.


Teljesen igazatok van, felhívhatnám az ügyfélszolgálatot, csak úgy érzem, teljesen korrektül jártam el, és nem akartam még telefonálgatásra is pénzt kiadni.


Egyébként, ha lefotóztak volna, nem lenne mikuláscsomag??

2014. okt. 17. 09:06
 4/10 anonim ***** válasza:
De, lennie kell, de ugye az nem 100%, mivel a szélvédőre rakják, és onnan sokféle úton eltűnhet...
2014. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha megbüntettek, arról tudnál, kivéve ha egy igazán gonosz ember leszedte a csomagot a szélvédőről
2014. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi, akkor reménykedek.
2014. okt. 17. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja igen. a 3. variáció, hogy elfogyott a vásárlásra fordítható összeg a telefonodról...
2014. okt. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha mégis pótdìjat kell fizetned, akkor nem hivatkozhatsz majd arra, hogy nem volt mikulás-csomag. Lehet, hogy csak szerencséd volt, de én tuti telefonálnék inkább egyet, mint kifizessem a fizetési felszólìtás költségeivel megemelt összeget.
2014. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Állítólag az is bevett szokás, hogy direkt nem hagynak mikulás csomagot a kocsidon, mert akkor nem tudsz róla, és többszöröse lesz a bírság amikor majd levélben értesítenek.
2014. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez a parkolóőrnek nem érdeke, neki ettől nem lesz több a fizetése.
2014. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!