Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Meghúztam a mellettem parkoló...

Meghúztam a mellettem parkoló járgányát! Mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
A parkolóban mellettem valami nagy gazdag emberforma ráparkolt a kocsik elválasztására szolgáló vonalra, Holott én szabályosan parkoltam! Ráadásul csak azon az oldalon tudtam beszállni. A lényeg az, hogy figyelmetlenségemből fakadóan kivágtam az ajtót, pont szidtam az nőági felmenő rokonait, hogy hogy lehet ilyen bénán parkolni, és ha már ilyen sokbakerülős autóra telik, jogsira már miért nem, és meghúztam a kocsi ajtaját... Megijedtem és gyorsan elakartam indulni, mikor kijött az üzletből az ürge. Csak nézett, mint hal a szatyorban, és elkezdett valamit magyarázni. Majd lefényképezte a kocsit. Persze akkor már nem voltam a parkolóban, hanem az úton. Ilyenkor mit kellett volna, illetve mit lehet csinálni? Feljelentés lehet a dologból? Bár bizonyítani nem tudja, hogy én voltam :-( Nagyon sajnálom, de nagyon megijedtem!
2008. júl. 25. 13:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

hát ez egy nagyon nagyon gázos dolog.

a gond hogy ha megvan a rendszám akkor igen is ö látta hogy mit tettél. ha otthagyod az autot akkor tuti rendörségi ügy lesz belüle. a legrosszabb hogy ezt nagyon komolyan veszik.

és jogosan. biztos te is parkoltál már életedben hülyén. senkit nem érdekel hogy egy trabit vagy egy mercit karcoltál meg.


ilyenkor ha meghúzod és nincs ott senki akkor rendört kell hívnod és együtt kitöltitek a betétlapot. hallottam már olyat is hogy nem volt ideje aki a kárt okozta de otthagyta a névjegyét egy sorral hogy ö tette elnézést, vegyék fel a kapcsolatot, ez nem a legjobb megoldás de tiszteséges.


szóval ha megtalálnak akkor ha feljelent akkor biztos hogy gondod lesz még belöle. nem akarok hülyeséget írni de ez is azt hiszem cserbenhagyásnak számít.


cseben hagyásnál viszont enyhítö körülmény ha te magad jelentkezel a rendörségen.

2008. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Na akkor hogy jól értsük a helyzetet, miután összebasztad a melletted állót és épp kitolattál látta meg a faszikám hogy elhajtasz, akkor megbaszhatja mert nem látta a konkrét esetet a sérülést meg okozhatta az eggyel előtted lévő is aki időközben elhajtott, vagy arrébbállt. Meg különben sem valószínű hogy belátott a 2 kocsi közé vagy észrevette hogy megmozdul az övé is az ütközéstől ha meg igen akkor valszeg izomból nekibasztad az ajtót! Az hogy az úton lefotózott szart sem jelent(nagy rá az esély hogy egyébként is hülye a fotózáshoz, mozgó kocsit úgy lekapni hogy látszódjon is valami belőle nem könnyű), én is lekaphatnék akárkit hogy ő baszta be a kocsim oldalát, és más tanú nem volt rá, te pedig ugyanezzel az erővel mondhatod hogy be sem mentél a parkolóba. Sőt ha épp volt veled valaki ő is mondhatja ugyanezt. Akkor 2 egy ellen. Azt nem írtad hogy a kocsid festéséből maradt e nyom a másikon, mert ha van abból egyértelműen ki lehet deríteni hogy mégis te voltál és akkor szipu. Amúgy meg ha pár napig nem érkezik feljelentés ami valószínű akkor felejts el, meg te úgysem tudnád megkeresni, mert azt sem tudod ki a fasz max ő keres meg téged. Ha meg feljelent, akkor pár hónap faszvakarás után ejtik az ügyet csak ha megjelenik pár ürge biciklilánccal a kapuban akkor tudjad mivel viszonozni a látogatásukat még ha elvileg nem is tudja kideríteni hogy ki vagy hol laksz stb.
2008. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

A tisztességes megoldás, ha bejelented magad a rendőrségen. Valószínűleg akkor sem lesz belőle semmi gond, mert nem hiszem, hogy akinek meghúztad a kocsiját feljelentést tenne. De ha igen, és te is jelented a dolgot, akkor látják a jóhiszeműséged.


Ha rosszhiszeműen lapítani akarsz, akkor is jó az esélyed, hogy megúszod, csak akkor a lelkiismereted már nem lehet tiszta a dologban.


Szóval én jelentkeznék, és utána meg nyugodtan aludnék annak a tudatában, hogy minden tőlem telhetőt megtettem.

2008. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez az önfeljelentős dolog is lehet egy járható út, de azért mérlegelnék. Ha egy tipikus maias strandpapucsos tetkós bunkó, (leszaromakresztésazindexelést, meg beállokmindenhovaakárarokkanthelyre is) szarul parkolt böhömjét egy picit meghúztad, akkor nézd meg, hogy a Te kocsidon van-e sérülés. Ha egyértelműen van, még akkor is mondhatod, hogy nem tudod ki vezette a kocsidat pont akkor. Az objektív felelősség parkolási károkra tudtommal nem vonatkozik. Legrosszabb esetben azt is mondhatod, hogy azért mentél el, mert az egybenyakú olyan fenyegető fellépést tanúsított, hogy nem akartad kitapasztalni az olaszliszka-feelinget. (Mindegy a tulaj etnikai hovatartozása, nem is rasszizmusból írom, pusztán a lincshangulatra utaltam).

Ha nem látszik semmi a kocsidon, vagy csak nagyon közelről, akkor azt is lehet mondani, hogy nem vetted észre a káreseményt. Még ez talán a legjobb, mert akkor ha a rendőr talál meg és nem te őket, akkor is hivatkozhatsz erre, hogy eddig nem volt tudomásod róla, hogy kárt okoztál. És a szándékosságot nem tudja senki rádbizonyítani. Egyszerűen mamlasz vagy és azóta meg sem nézted a saját kocsidat sem tüzetesen. De ha a rendőrség rádbizonyítja, akkor a kgfb-d terhére persze megcsináltathatja.

2008. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy az illető egy öltönyös-nyakkendős ízig-vérig bürokratának tűnő üzletmanus. Ai 20 Ft-ért is reklamár, illetve rendőrt hív...

Ezért vagyok beijedve. Azért még várok kommenteket, az eddigiek nagyon sokat segítettek, bár döntésképtelen vagyok. Ahogy az egyik hozzászóló mondja: a lelkiismeretem úgy sem hagy nyugodni, csak azért óckodom, mert MIÉRT NEM TUD AZ ILYEN PARKOLNI???? És nem érzem magam annyira hibásnak, csak abban, hogy elhajtottam ilyedtemben. Ráadásul annál a szemétre való, csődbement MÁV-nál van biztosításom :-S Eh.

2008. júl. 25. 19:26
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

szerintem meg ha esetleg feljelentést tenne,akkor mondd azt hogy nem te húztad meg mikor kiálltál mellőle hanem ő mikor beállt melléd.és legyél nagyon felháborodva.na jó ez nem egy tisztességes megoldás,de a mai világban mentse a bőrét aki tudja.ha mutatja a fotót esetleg,mondhatod azt hogy nagyon összevesztetek,nem tudod miért fotózott le.


a másik:beijedtél.na és?van ilyen.nem vagy hibás,de!vállald a következményeket.már ha lesznek.egyáltalán nem biztos hogy feljelent.de ha mégis,hát nem a kár a gond,hanem hogy leléceltél.max megfizettetik veled a javítást,meg lesz egy-két ejnye-bejnye,és kész.de szerintem nem lesz semmi,ne parázz.személyem szerint nem tartom egy szép dolognak hogy tovább álltál.de nagy bűnt nem követtél el.

2008. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
szerintem ha volt kamera ami látta és az ürge még ott észre vette a karcot csak akkor parázz, ha nincs kamera nincs tanúja.. hacsak valamelyik másik szemfüles vevő észre nem vette és nem rögzítette az eseményeket
2008. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Hát elég sok kiskaput írtak ide. Ez érdekes, de gondoljatok bele, ha a ti kocsitokat húzzák meg, és ott hagynák...


Lett belőle valami?

2008. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig semmi. Lehet belátta, hogy rossz helyen és módon állt meg :-)
2009. jan. 8. 11:31
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Ha igazat írtál, (hogy rossz helyre parkolt) akkor ne zavartasd magad, ne csinálj semmit. Ha perre viszi a dolgot, mindent tagadj. Mert az lesz a vége, hogy te nem tudod bizonyítani, hogy ő rossz helen állt, ő meg (ha vetetett festékmintát a kocsijáról, amit a tiéd hagyott rajta) akkor sz@patni fog. Mennyen a p,icsába, majd megtanul rendesen parkolni.
2009. márc. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!