Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Átengednek a határon? Kezdő...

Átengednek a határon? Kezdő jogosítvány, és egyedül?

Figyelt kérdés

Karácsony előtt szerentnénk kimenni szlovákiába Losonc városába! (Lucenec) De az a baj hogy négyen mennénk, de csak nekem van jogsim és autóm! A nagy baj hogy 7 hónapos a jogsim és még kezdőnek számít, de nem lesz mellettem senki akinek érvényes jogosítványa van! 18 éves múltam...

Vajon kimehetek külföldre így?

A határon ha nézik bár nem tudom hogy a 21. főút Somoskőújfalun kereszetül szabad határ van e vagy igazoltattnak? És ha igen miket néznek, pl autó állapot ilyneket néznke?


köszönöm szépen! :)


2014. nov. 10. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha a kocsi papirjai rendben vannak,minden ok.

Az meg semmit sem számít, hogy 1 napos, vagy 30 eves a jogsid. Mint ahogy az sincs eloirva sehol, hogy csk jogositvannyal lehet autóba utaskent ülni.

Szóval hacsak nem csinálsz vmi butasagot útközben minden ok lesz.Viszont téligumi, hólánc!!!

2014. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
én úgy tudom, hogy 2 évig nem lehet vezetni külföldön, és utánfutót sem vontathat kezdő 2 évig.
2014. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne parázz.Az égvilágon senki nem törődik veled. Mint előttem írták, ne csinálj galibát, akkor azt sem tudják, hogy létezel.

Ne feldd, mindenki volt 18 éves, és kezdő...

Csak sokan nem emlékeznek rá.


Jó utat, baleset nélkül.

Azért az okmányokat ne feledd otthon.

2014. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A határon nincs fogadóbizottság. Sajnos nem fog várni senki.

Egyszerűen átautózol. Ha policájt látsz, az nem téged vár.

2014. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-es: rosszul tudod.

Nincs ilyen szabály, hogy nem lehet külföldön vezetni. Ha kézbe veszed a jogsid, már azonnal indulhatsz is bármerre.

2014. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzését követően 2 évig kezdő vezetői engedélynek minősül. Ez idő alatt a gépkocsival nem vontathat pótkocsit, 18 éves korig külföldön nem vezethet.


Ha elmúltál 18 éves akkor vezethesz külfödön is.

A határon nem nagyon állítanak meg senkit sem, mivel maximum a régi határátkelő bódékat fogod látni, üresen.


Jó utat!

2014. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszi, utolsó, így világos!
2014. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs már határ, senki nem fog veled foglalkozni.
2014. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kezdő jogosítvánnyal 18 éven aluli magyar állampolgár nem vezethet külföldön.

18 évet betöltött állampolgár csak utánfutót nem vontathat, külföldön vezethet.

2014. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kezdő jogosítványnak az ég világon semmi köze a külföldön vezetéshez. Az adott ország szabályai szerint vezethetsz - vagyis mivel nyilván ott is vezetnek kezdő jogsival az emberek, nem csak ülnek és várnak 2 évig, te is ugyanúgy vezethetsz.
2014. nov. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!