Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mozgássérült parkolókártyát,...

Mozgássérült parkolókártyát, akkor is kilehet váltani, ha a mozgássérült vidéki kisvárosban él, ahol nem kell fizetni a parkolásért? Miként kell kiváltani?

Figyelt kérdés
Apukám vidéki kisvárosban él, le van bénulva a fél oldalára, kerekes kocsival tud csak közlekedni. Mi Budapesten lakunk, hasznos lenne számunkra, mikor szállítjuk. (persze tagadhatatlan, hogy azon időn kívül is, de ezt csak súgva mondtam :-) )

2014. dec. 13. 09:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nem ítélkezem azok fölött, akik visszaélnek a mozgáskorlátozott parkolókártya használatával, döntse el az illető, hogy mi az, amit bevállal:


"A KIÁLLÍTOTT érvényes parkolási igazolványokat kizárólag a jogosult szállításakor lehet felhasználni. Amennyiben a sofőr nem így jár el, bűncselekményt követ el, amely akár 3 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető. A rokkantkártyával való parkolás jogosságát a közterület-felügyelők is ellenőrizhetik. Az igazolvány tulajdonosával szemben is indulhat eljárás visszaélés miatt, amennyiben önként átadja jogosulatlan használatra a dokumentumot, ekkor kezdeményezhetik az irat visszavonását is."

2014. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Úgy gondolom, van némi különbség a"...


A te oldaladon állok. Én arra gondoltam, hogy ha képes voltam átállni másik helyre, akkor sikeres már nem lehetek azok szemében akik gond nélkül beállnak ilyen helyre, meg visszaélnek a kártyával.

2014. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben mea culpa...
2014. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Kamumail: megállás, és várakozás nem ugyanaz.

Erről még az oktatók véleménye is megoszlik, hogy megállás céljából igénybe vehető-e egy mozgáskorlátozott parkolóhely.

Jobb nem reszkírozni, de az bárkivel előfordulhat, ami veled is - kiállsz, s ha netalán a parkör kekeckedni kezd, udvariasan elmondod, hogy nem várakoztál, rossz helyen álltál meg, de azonnal korrigáltad a hibát (autó elhagyása esetén nincs mentség)


Az két különböző elbírálás alá eső cselekedet, ha valaki MK kártya nélkül beáll egy mozgáskorlátozottnak fenntartott parkolóba (30000-50000) forintos szabálysértés, vagy jogtalanul használja a kártyát.

Első esetben könnyű a lebukás, de az csak szabálysértés, a jogtalan kártya használattal szerencsés esetben sokáig lehet lébecolni, de az már bűncselekménynek minősülő cselekedet

2014. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Istenem, ezt ugye te sem gondolod komolyan?

Én meg fiatal, pályakezdő vgyok, friss diplomával, messze dolgozom, nyugodtan gyorshajtok, mert ennyi jár nekem, ha már lediplomáztam, kevés a szabadidőm, a másiknak meg majd valaki odaadja az egyik veséjét...


Kíváncsi lennék milyen kérdést tennél fel, amikor a nagy fekete terepjáróval a fuxosok állnak a rokihelyen, te meg 15 járdaszegélyen át tolod a tolókocsit a három utca távolságról...

2014. dec. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!