Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mozgássérült parkolókártyát,...

Mozgássérült parkolókártyát, akkor is kilehet váltani, ha a mozgássérült vidéki kisvárosban él, ahol nem kell fizetni a parkolásért? Miként kell kiváltani?

Figyelt kérdés
Apukám vidéki kisvárosban él, le van bénulva a fél oldalára, kerekes kocsival tud csak közlekedni. Mi Budapesten lakunk, hasznos lenne számunkra, mikor szállítjuk. (persze tagadhatatlan, hogy azon időn kívül is, de ezt csak súgva mondtam :-) )

2014. dec. 13. 09:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
66%

"Nem éppen kedves Hatos!"

Lehet, hogy nem kedves, viszont becsületes. Látom, vannak páran itt is (akinek nem inge, stb.), akiknek a becsület nem jelent semmit, eladnák azt is két forintért, csak azért mert mások is ezt csinálják.


"Kulturáltnak nem mondható hozzászólásodra magam is tudnák hozzád hasonló, undorító módon válaszolni, de nem teszem."

Kulturált? Nem az? Egy csúnya, trágár kifejezést sem használtam irányodba, az pedig, hogy gusztustalannak tartom a rokkantkártyával történő szándékos, ismételt visszaélésnek még a gondolatát is, szerintem inkább kulturált, mint sem. Persze egyéni nézőpont kérdése, kinek mit jelent a kultúra.


"Még hogy ÉN ugyanolyan csaló vagyok, mint aki milliárdokat sikkaszt, lop? :-) Röhög a vakbelem! :-D"

Szememben a piti tolvaj semmivel nem jobb, mint aki nagyban teszi. Mindkettő árt a köznek, mindkettő megpróbálja kimagyarázni valahogy. Egyik tizenkilenc, másik eb.


"Amint írtam, még meg sem léptem a dolgot."

Már a gondolat is elszomorító.


"Okító szavaidnak köszönhetően, el is gondolkodom rajta, hogy nem is fogom megtenni!"

Látod, ezért már megérte a válaszom.


"Egy bölcs ember szavait olvastam ki soraidból, aki mindezt kedvességből, figyelmességből, baráti jóindulatból írta le."

A bölcsességen nem vitatkozom, a többi kérdéses. Inkább elkeseredésemben írok, mert még innen, távolból is rossz nézni, amit ti odahaza csináltok - kicsik és nagyok, szegények gazdagok, kerítők és csa... ja nem, ez más. Szóval az élet minden szintjén.


"Visszaadtad a hitemet, hogy vannak még emberek, akik életükben nem tettek semmi rosszat, semmit tilosat."

Szívesen.


"Ezen szavaid után, biztos vagyok benne, te nem lépnél meg hasonló butaságokat, törvénytelenségeket, ha anyagi léted nehézségei, életed árnyékos része úgy hozná."

Igazad van - talán benned is rejlik némi bölcsesség a szarkazmus leple alatt.


"Ezek után úgy döntöttem, inkább véget vetek gyarló életemnek, hogy ne terheljem a magyar társadalmat önnön kis életem gondjaival!"

Az is marhaság. Nem az életedet kell befejezni, hanem becsületes kiutat keresni. Szerintem.


"Hogy is mertem feltételezni, az állami költségvetés terhére kapok majd segítséget, ha munkanélküli leszek az állami munkáltatóm jól átgondolt leépítése után."

Mit mondjak erre? Ti választottátok a vezetőiteket.


"Diplomámmal a hónom alatt, a speciális szakmámmal és továbbképzéseim vizsgapapírjaival, nem is értem, miért nem vállaltam a fantasztikus fidesz-kormány által felajánlott utcaseprő közmunkát."

Én értem.


"Ha elvállaltam volna, most biztos lenne pénzem eltartani a családomat, fizetni a rezsicsökkentés után fennmaradt kis rezsidíjakat, és persze kipengetni az alkalmi parkolódíjakat.

Én balga, miből gondoltam, hogy éves szinten megtakaríthatok 15-20 ezer forintot jogtalanul használt parkolókártyával."

Ez is csak irónia, értem én. Mert hülye azért nem vagyok. Azonban te... khm. Szóval, ahogy magad is írod, évi 15-20 ezer forintot tervezel ezzel a sorozatos szabálysértéssel megspórolni, miközben egyszeri büntetés is ennek többszöröse lehet. Biztos, hogy bölcs és megfontolt döntés lenne a spórolásnak ezt a módját választani?


"Kész, vége, életem mélypontjára süllyedtem! :-["

Hát erkölcsileg... Persze lenne még lejjebb is, ha mondjuk az anyukád nyugdíját is el akarnád lopni, csak azért mert a politikusok is lopnak.


---


Zárójelben jegyzem meg, nyugodtan lehet lepontozni, a válaszaim 0%-os hasznossága csak azt mutatja, milyen velejéig romlott a magyar társadalom. Ahogy egy fentebbi válaszoló is írta, szartok ti mindenre és mindenkire, nem számít se ember, se isten.


Megválasztjátok a tolvaj, korrupt politikusaitokat újra és újra, majd erre hivatkozva loptok szanaszét mindent. Szép.

2014. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Akkor leírom még egyszer, amire már felhívták a figyelmedet: a mozgáskorlátozottak parkoló kártyája nem járműhöz, hanem személyhez kötötten érvényes!

A mozgáskorlátozottnak a közelben kell tartózkodni (őt szállítod a kocsiban), ha nincs a közelben, visszaéltél a kedvezménnyel, lebukás esetén jelentős büntetésre számíthatsz, és még édesapádat is kellemetlen helyzetbe hozhatod (mit keres nálad a parkolókártyája, ami egy hivatalos okmány, elvesztését ugyanúgy jelenteni kell, mint a személyigazolvány elvesztését)


A kérdésedre válaszolva, a parkolókártya nem lakhelyhez kötötten érvényes, hanem az egész EU-ban, egy hivatalos okmányról van szó, ahogy édesapád személyi igazolványával nem élhetsz vissza, úgy a parkolókártyáját sem használhatod - természetesen, amikor veletek van, mentesülhetsz a parkoló díjak fizetése alól, beállhatsz mozgáskorlátozottaknak fenntartott parkolóba, távollétében jól gondold meg a kártya használatát (ami nem is lehet nálad olyan esetekben, ha a tulajdonosa nincs ott)

2014. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%-os, te ezt nem érted. A kérdezőt, meg még sokakat, ahogy itt elnézem, egyáltalán nem érdeklik a szabályok, a kék kártyában csak egy újabb kibúvót látnak a fizetés alól. Pont leszrják, hogy hogy szabályos. És ha azt mondják, hogy magyarország balkán, még ők vannak megsértődve.
2014. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Én pl nem választottam meg ezt a bagázst ,tehát engem ne hibáztasson senki érte.Én miért szívjak mert a "kétharmad" birkát elvakította a rezsicsökkentés. De le is xarom magasról a hülye szabályaikat ,ha ki lehet okosba játszani akkor ki is fogom. Ha elkapnak az meg az én bajom.

A parkolóőr meg nem fog ott dekkolni a rokkant feliratos kocsi mellett hogy megvárja azt ki és hányan szállnak be.Neki bevétel kell, egységnyi idő alatt minél több. Ugyanúgy ahogy a rendőrnek, azért áll a kint hagyott 30 as táblákhoz. Azzal nem tud bevételt szerezni ha letáborozik a kocsi mellé ahová lehet csak másnap ér vissza a tulaj,ahelyett hogy addig 100 másik kocsit végigbüntetne, mert lejárt a jegye vagy 10 centire átlóg egy csíkon vagy rég lekopott felfestésű rokkanthelyre áll be valaki jóhiszeműen, meg még trükkök százai vannak hogy szívatják meg az autóst.

Az erkölcs és az állami jogszabályok és végrehajtásuk köszönő viszonyban nincsenek egymással ,úgyhogy erről papolni felesleges.

2014. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szia! Én is vidéki vagyok, és nekem is van.

Nem lakhelyhez kötött :)


Egyébként arra vigyázz hogy a kis ketyeréjükbe beírják a kártya számot, és kiadja milyen néven van, majd a rendszámod is beütik, és kiadja ki nevén van.

Ha nem egyezik megvárnak és csevegtek egy jót 1-2 rendőr úr társaságában.

2014. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

"Én pl nem választottam meg ezt a bagázst ,tehát engem ne hibáztasson senki érte.Én miért szívjak mert a "kétharmad" birkát elvakította a rezsicsökkentés. De le is xarom magasról a hülye szabályaikat ,ha ki lehet okosba játszani akkor ki is fogom."


Tudod, az a gáz, hogy ha nem ez a bagázs lenne (és nem is az mszp, mielőtt lekomcsizol), hanem egy civilizált, "európai" kormány, ezek a szabályok akkor is élnének. Na akkor mire hivatkozva köpnéd szemen magad?


Mondjuk attól nem tartok, hogy az elkövetkező 40-50 évben eljuttok a civilizáltságnak arra a szintjére, hogy megértsétek, a szabályok nem azért vannak, hogy kijátsszátok őket.

2014. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

El ne hidd kérdező,hogy megvárnak a kocsi mellett gubbasztva! Honnan tudnák meddig és hová mentél? Ha 3 napig nem mész a kocsihoz akkor váltásban majd ott állnak őrt? Ugyanmár, vicc.

De ha valami csoda folytán ott állna két rendőrbácsi a kocsija mellett, annyi esze mindenkinek van hogy faarccal továbbsétálgat,beül egy kv-ra valahová és egy óra múlva garantált hogy senki nem fog állni a kocsinál. De amúgy sem, szóval kár erre ráparázni.

2014. dec. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha nem egy ilyen tolvaj pofátlan banda lenne akkor nem lenne értelme kijátszani a szabályokat mert a kérdezőhöz hasonló emberek nem nyomorognának és nem azt mondaná a felkent maffiózó a bársonyszékben hogy 47 ezerből meg lehet élni . Európai kormányhoz és szabályokhoz majd ha európai bérek és közigazgatás tartozik, akkor majd beszélhetünk a csipp csupp szabályokról.

Addig én nem leszek saját magam ellensége és nem a gyerekem szájától vonom el a falatot hogy az egyik-másik pártközeli mutyicég vezetősége megvegye a még újabb Audit.

2014. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én ma leparkoltam az Obi előtt, mikor kiszálltam, vettem észre, hogy mozgáskorlátozott tábla volt kitéve. Visszaszálltam és másik helyre álltam.


Ezek szerint én nem lehetek sikeres ember igaz?

2014. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, van némi különbség a "véletlen odaállsz, majd amint észreveszed odébállsz" és a "szándékosan visszaélsz apád kártyájával" mentalitás között. szerintem te is tudod ezt, nem tudom, minek kellett ez a béna trollkodás.
2014. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!