Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyek voltak vezetés közben...

Melyek voltak vezetés közben elkövetett nagyobb hibáid? (De nem lett belőlük baj, pedig lehetett volna)

Figyelt kérdés
2014. dec. 24. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pesten egyszer elfelejtettem belenézni a tükörbe és majdnem baj lett belőle, ha pár centivel előrébb lett volna a másik sávban lévő kocsi, akkor kocc. Illetve egyre többször veszem észre, hogy holttérbe kerülnek az autók, így nem csak a tükröket használom, hanem oldalra is kinézek már
2014. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer rossz volt a fékmunkahengerem és levegő került a rendszerbe. A fékek nem fogtak a rendesen és a pedálút is jóval nagyobb volt a kelleténél, és csak pumpálással keményedett meg és állt meg az autó rendesen. Tudtam jól hogy baj van vele, és az autó nem biztonságos, és a szerelő ismerősöm is mondta hogy csak akkor induljak el vele ha hozzájuk viszem a műhelybe ami az utcánk végén van, és azt is jó lassan tegyem mert úgy még biztonságosabb.- Én marha nagyon el kellett menjek valamit elintézni, és mégis beültem az autóba azzal hogy majd vigyázok. Hát igen elindultam félútig semmi gáz nem volt, de hirtelen elém vágott egy autó annak ellenére hogy nekem volt elsőbbségem, és lassításnál hát ne lassult az autó, pumpálnom kellett és motorfékezéssel sebesség visszakapcsolással tudtam időbe lelassítani és megállni, arról ne is beszélve hogy fékezésnél balra húzott az autóm a másik sávba, és szinte centiken múlott hogy ne menjek bele a szembe jövő autóba. Szerencsére semmi nem történt. Az illető kiszállt én is kiszálltam, kérdezte hogy mi a gond, mert sejtette hogy nem direkt mentem át az ő sávjába akkor mondtam hogy behalt a fékem, így szerencsémre segített félre tenni az autómat azzal hogy gyorsan intett a többi autósnak hogy álljanak meg mert gond van. Akkor én azonnal hívtam a szerelő ismerősöm hogy hozzon trélert és vigyük be mert majdnem csatt lett belőle. Persze le is cseszett jogosan teljesen jogosan, és megcsináltattam azonnal. Azért is húztam a szerelést mert nem kellett úgy az autó és abba maradtunk hogy majd beviszem fizetésnapján de nem vártam meg inkább így bevittem előbb.


A másik nagy hibám amit elkövettem az volt hogy akkor a barátnőm autóját kértem kölcsön mert enyémet nővéremnek adtam kölcsön. A barátnőm autójával mentem és én marha télen jeges úton mentem 60 km/h sebességgel mert azon a területen ez volt a maximálisan megengedett de jeges úton lassabban kellett volna menjek jobban, hát igen jeges út volt, én fékeztem és teljesen megpördültem az autóval, majdnem fel a járdára és majdnem a falhoz préseltem egy fiatal lányt, aki sajnos annyira megijedt hogy síró görcsöt kapott :(

Akkor olyan lelki ismeret furdalásom volt hogy hívtam a barátnőmet hogy jöjjön ki busszal mert nem tudok vezetni, képtelen voltam elindulni, már az a fiatal idegen lány vigasztalt meg engem mert én olyan szinten sokkot kaptam annyira megijedtem hogy majdnem elbőgtem magam.


Akkor magamra sem ismertem, én felelősségteljesen vezetek a mai napig, de akkor 2 éve elkövettem egy hibát nem figyeltem oda és majdnem baj lett belőle, és utána hetekig nem voltam képes volán mögé ülni annyira bántott a dolog. Pedig semmi baj nem lett az ijedtségen kívül, de bennem egy katasztrófa volt a helyzet.

2014. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jjéézusom..ha mind felsorolnám...48 év vezetés alatt volt nehány..
2014. dec. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kifutott elém egy macska én meg megnyaltam a kocsival egy utcasarki fém korlátot. Nagy baj nem lett belőle mert nem volt nagy sebesség, meg csak a lökhárító jobb eleje kapta el, de végül cserés lett, mert valahogy nem szeretem ha hibák vannak akár a kocsi külsején is.


Anyagi szempontból lehet jobban jártam volna a macskán át, emberileg viszont így megnyugtatóbb.

2014. dec. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
az hogy válaszoltam erre a kérdésre. mondjuk most nem vezetek.
2014. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Egyszer elnéztem egy vasúti átjárót.

Most a túloldalról írok...

2014. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

20 évvel ezelőtt 50-nel átszáguldottam egy STOP tábla mellett, egyszerűen nem vettem észre, de szerencsére nem jött a főúton semmi.


Kicsivel később szivárgó fékkel közlekedtem, és egy esős napon hirtelen fékezésnél csinált az ezeröcsi egy 360 fokos fordulatot, mert akkor már csak a jobb első fék fogott.

2014. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú zebra előtt nagyon elbambultam, a már álló autók mellett majdnem elütöttem egy babakocsit toló nőt. Sikerült megállnom nagy fékkel, sőt a mögöttem lévőnek is. Ha az megtol, biztos letarolom a babakocsit :(
2014. dec. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!