Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A vizsgabiztos az autósiskolát...

A vizsgabiztos az autósiskolától független?

Figyelt kérdés
Magyarul mindegy, hogy milyen autósiskolába megyek, ugyanazok lesznek a potenciális forgalmi vizsgabiztosok, vagy ez függ valahogy az iskolától vagy az oktatótól? (B kategória.)

2015. jan. 6. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A vizsgabiztost az NKH területi felügyelete biztosítja (néha központi).
2015. jan. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi a "terület" Budapesten? Egész Budapest, vagy az egyes kerületek, vagy más?
2015. jan. 6. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez miért fontos neked?

A vizsgabiztosokat a vizsganap reggelén sorsolják a tanulókhoz, addig még ők sem tudják, hogy kiket fognak vizsgáztatni. Terjesztenek legendákat a kötelező buktatási kvótákról, és hogy az egésznek a lehúzás a célja, nem is lehet vesztegetés nélkül levizsgázni - érdekes, ennek ellenére sokaknak sikerül a vizsga.

Budapestről nem tudok nyilatkozni, hogy kerületekre van-e osztva, vagy ott is egy központból érkeznek a vizsgabiztosok.

Megyeszékhelyeken a vizsgabiztosok reggel bemennek a központba, ott a gép kisorsolja, kiket vizsgáztatnak.

a tanulónak saját oktatója nem lehet a vizsgabiztosa is, de ez márcsak azért is kizárt, mert amikor oktatóként vizsgáztat, nem lehet vizsgáztatóként is a rendszerben (nem minden oktató vizsgabiztos, de lehet)

Van jelentősége a szerencse faktornak a vizsgabiztost illetően, de csak annyi, hogy kaphat a tanuló szigorú, vagy engedékenyebb vizsgabiztost, de szándékos kitolásról nem lehet szó, számítógépen sorsolnak.

2015. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért érdekel, mert szeretném átlátni a rendszert, mielőtt belevágok.
2015. jan. 6. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam szinte semmit, hogyan működik a vizsgabiztosok kijelölése, az oktatómtól kérdeztem rá a vizsga előtt nem sokkal.

Ő mesélte el a számítógépes sorsolást, a vizsga reggeléig még a vizsgabiztos sem tudja, hogy kiket fog azon a napon vizsgáztatni., így mi sem tudhatjuk ki lesz a vizsgabiztos.

Eljött a vizsga napja, találkoztam az oktatómmal a megbeszélt helyszínen, ő akkor már tudta ki lesz a vizsgabiztos: "nagyon rendes fazon" - s igaza volt, tényleg rendes volt.

Kimentünk a vizsga helyszínére, ahol már mentek a vizsgák (déli időpontom volt, a vizsgák meg reggel már elkezdődtek), beálltam a parkolóba, néhány másodpercen belül be is huppant hátra a vizsgabiztos - adat egyeztetés, tétel húzás, aláírás, kötelező jármű ellenőrzés, néhány nyugtató jó tanács - indulhatunk.

Az utasításokat az oktatóm adta, a vizsgabiztos, ha szólt is hozzám, mindig érződött, hogy ő nem utasítani akar, furcsa módon inkább megnyugtató volt, ha mondott valamit nekem (persze az oktatóval folyamatosan beszélgettek).

Vissza mentünk a telephelyre, kérte, hogy kb. hova álljak be, leállítottam a motort, s a vizsgabiztos "gratulálok, sikeresen levizsgázott" kezdettel gyorsan elbúcsúzott, s már át is ült a mellettünk álló tanulóautóba (azért kérte, hogy oda álljak be)

Az oktatómmal később megbeszéltük, hogy ez így megy a vizsgabiztosoknál, reggel megkapják a központban az órarendet, aszerint vizsgáztatnak, az egész lényege az, hogy megnézik, a tanuló mennyire képes önállóan közlekedni, helyes döntéseket hozni - arra vannak kiképezve, hogy ezt apró jelekből is fel tudják mérni, nem az a feladatuk, hogy X számú vizsgázót kötelezően megbuktassanak (itt nem jellemző a korrupció, Pestről nem tudok nyilatkozni)

2015. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Te hol vizsgáztál?
2015. jan. 11. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Debrecenben vizsgáztam, de úgy hallottam, Miskolcon,Békéscsabán sem jellemző a korrupció.

Fővárosról hallom, hogy ott zsebre is dolgoznak - arányokra én is kíváncsi lennék, kétlem, hogy ott mindenki korrupt.

Szigorúság más kérdés, Debrecenben is vannak szigorú vizsgabiztosok, no meg a tanuló is tud elnézhetetlen hibát véteni.

Egy ismerősöm a vizsga utolsó harmadában bukott meg, rossz sávból akart egyenesen tovább haladni, tény, hogy az egy picit érdekes kereszteződés, s nem figyelt - mondta neki a vizsgabiztos, hogy sajnálja, mert egyébként ügyesen csinált mindent, de ilyen hibával nem engedheti tovább.

2015. jan. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Budapesten forgalmi vizsgáztam, elsőre meglett.

Szerintem én kaptam a legjobb fej vizsgabiztost egész Pesten, nagyon kedves volt. Ja, és nem fizettem semmit zsebbe.

2015. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!