Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindenki meg tud tanulni...

Mindenki meg tud tanulni vezetni? Vagy vannak reménytelen esetek?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, és igen: nő. Most kezdtem el a kreszt, és eléggé parázok, hogy milyen lesz vezetni. Én még életemben sosem ültem kormány mögött. Biztos meg tudnak tanítani? Minden csak gyakorlás kérdése?
2015. jan. 25. 21:00
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
100%
Ismerek olyan nőt akiről azt mondom hogy soha nem fog megtanulni közlekedni. A vezetés még talán menne neki, de a kreszt nem veszi be az agya. Pedig értelmes, diplomázott személy. Mondom ezt úgy hogy nagyon is jól ismerem, lassan 13 éve vagyunk élettársak.
2015. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka az, hogy valaki ne tudjon megtanulni vezetni, nem valószínű, hogy te közéjük tartoznál :-)

Ezt könnyen le is mérheted magadon: a technikai részre meg tudnak tanítani, az csak idő, és gyakorlás kérdése, ha egyébként fejben rendben vagy.

Akiket nem lehet megtanítani azok "fejben gyengék" alapvető közlekedési szabályokat nem képesek megjegyezni: pl kanyarodási szabály, vagy milyen tábla volt az út elején.

Gyakorlásról annyit, hogy felejtsd el, hogy 30 óra a vezetési gyakorlat... az a minimum, de sokan vizsgáznak 45-60 órával. Egyén függő, és kortól is függ, élettani sajátosság, hogy a fiatalabbak könnyebben tanulnak - nem azt jelenti, hogy ők okosabbak, de nekik még kevesebb a rossz beidegződés.

Sokk függ az oktatótól is, nem baj, ha szigorú, sőt hasznos is a szigor, de ugyanakkor legyen normális kapcsolata a tanulóval, nyugodt körülmények között legyen segítőkész, gyakorlás közben nem feltétlenül kell zokon venni, ha erélyesebben szól a hibákért (könnyebb megjegyezni, könnyebben berögzül a helyes cselekvés)

2015. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha még életedbe nem ültél kormány mögött számíts arra hogy +4-6 órát fog veled vetetni minimum, mert kb ennyi idő alatt fogod megtanulni hogy mi micsoda, illetve kezelni az autót. Volt egy csaj akivel tanultam, 2 órán keresztül csak az elindulást gyakorolta. Nem tudom hogy lehet ennyire botlábú valaki... na mind1.

Figyelj oda, ne parázz, mert akkor fogsz hibázni.

Célszerű lenne valami lezárt útszakaszon vagy pl tesco parkolóban gyakorolni valakivel az elindulást legalább, kormányzást...

Persze nagyobb sebességnél máshogy fog reagálni az autó, de az alapokat sajátítsd el.

Mikor én mentem vezetni, már párszor gyakoroltam faterral az elindulást, ilyesmit.

Első órában már kint voltunk a forgalomban és csak dícsért, és dícsért.

Szóval szerintem kezdj el gyakorolni valakivel.

Egyébként meg mikor én vezettem a kresz alkalmazása nekem is szokatlan volt, azt hittem oda megyek az úton ahova akarok :D pedig nem.

De már lassan 3-4 hónapja hogy megvan, és már simán megy minden.

Igaz mióta megvan, napi 80-100 km-t vezetek.

2015. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én ezt nem értem, hogy 0 km-rel hogy vihet ki egyből a forgalomba??? Konkrétan az autót sem tudom irányítani, semmi fogalmam sincsen, mégis mit gondol, hogy egyből menni fog? A váltás számomra a mumus. A kérdezettek fele mondja h gyakoroljak, a másik fele meg, hogy meg ne merjem, ott tanítsanak meg... A miénk benzines, de dízelen fogok vezetni tanulni. A miénk pöttöm 3 ajtós, amin tanulok majd nagy kombi.
2015. jan. 26. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miután megszüntették a rutinvizsgát, sok oktató nem megy rutinpályára a tanulóval, közúton kezdik a gyakorlást.

Megvan arra a módszerük, kezdetben olyan helyekre mentek, ahol alig van forgalom, de nem is egy teljesen elzárt terület, s ahogy fejlődsz, úgy visz be egyre forgalmasabb helyekre.

Az mondjuk nem biztos, hogy jó, hogy dízellel tanulsz, s a saját kocsi benzines, picit pluszban kell tanulnod majd lefulladás nélkül közlekedni a benzinessel.

Az nem baj, ha egy nagyobb autóval tanulsz vezetni, a kisebbet megszokni sokkal könnyebb, mint egy kis autóból átülni egy nagyobb méretűbe.

Sokan gyakorolnak oktatáson kívül, sokan meg nem...

Elég komoly különbségek vannak a két jármű között, rád bízom, hogy előnynek érzed-e az otthoni kocsival a gyakorlást, vagy az inkább bekavar.

Arról viszont mindenképpen próbálj szót váltani az oktatóddal, hogy mennyiben kíván másféle kezelést egy benzines autó, mint a dízeles tanulókocsi.

Nincs abból gond, hogy még nem megy a váltás, azért vagy ott, hogy megtanuld.

2015. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a bajom...

32 éves nő vagyok....

Most van lehetőségem jogsit szerezni, korábban nem volt sajnos...

Vannak nehézségek.

Rég túl vagyok a 30 órán.

Hozzáteszem kb a 35-38.-on lett meg az 580 km.

Most vagyok kb. A 48.-on.

Volt egy hét kihagyásom.

Ezen a héten 4 szer voltam.

Tudni kell, hogy a 25. órámig heti 2-3 x50 percet vezettem. Onnantól heti 4×50percet.

Látszott is javulás...

Dicsért is az oktatóm.

Én is jobbnak érzem, viszont ma a párhuzamos előre parkolást gyakoroltuk.

Nem ment.

Én türelmes vagyok, meg az oktatóm is, bár ma fáradt volt.

Azt mondta néha úgy érzi, nem tud mit kezdeni velem, hogy kevés hozzá...

De ha meg nem fáradt, akkor minden és mindenki szuper.

Vannak nálam idősebbek is, sőt van aki fiatalabb, vizsgaközeli állapotban rosszabbul vezet nálam.

A mai óráról kicsit lelombozva jöttem haza, pedig szeretek vezetni.

2020. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
6/6-os! Azóta mi történt? Meg van már a jogsid? Hanyadik óra után mentél vizsgázni és hanyadikra sikerült?
2020. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én a kérdező vagyok :)

Engem is érdekel, hogy ebben a vírusos időszakban hogy sikerült levizsgázni.

Egyébként jelentem meg lehet tanulni 30 feletti nőként is vezetni. Én a forgalmin elsőre megbuktam. KB 40 órát vezettem. Másodikra mentem át kB 50 óránál. Azóta vezetek. Munkába járáshoz is kellett, hogy tudjak vezetni. Na akkor rögzültek a dolgok napi szinten. Nem mondom, hogy kimegyek a világból, de vezetek rendszeresen.

2020. okt. 30. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!