Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogtalanul büntetett/jelentett...

Jogtalanul büntetett/jelentett fel a rendőr. Tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Már a megállítás sem volt szabályos: nem villogott, csak a reflektort kapcsolgatta fel-le mögöttem. Megállított, hogy nem használtam indexet körforgalomból kifelé jövet. De használtam, a két utasom is látta. A fakabátok ketten voltak,mi hárman. Nem fogadtam el a helyszíni bírságot, mert valótlan dolgot akarnak rám varrni, ezért feljelentettek. Tudok-e lépni az ügyben, vagy felesleges, mert győz a törvény?
2010. febr. 15. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
ne hagyd magad.Az már egy jó dolog hogy nem fogadtad el a csekket ha meg feljelentenek tegyék azt.Nekik kell bebizonyítani hogy te hibáztál és ha ezt videó felvétellel nem tudják bizonyítani akkor nincs miről beszélniük !
2010. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ok nélkül nem állít meg a rendőr. Lehet hogy akartál jelezni csak nem működött a berendezés. Egyébként te azt honnan veszed, hogy nem szabályos ha csak a fénykürtöt használja a megkülömböztető jelzés helyett?
2010. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy te is feljelentheted őket. Ráadásul tanúkkal tudod igazolni az állításodat, tehát meg ne hátrálj!
2010. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

ne b@szakodj velük.

Ugyanis a rendőrök ezenkívül még állítani fogják hogy "ellenálltál" (mivel nem álltál meg azonnal) így máris más a szitu.

Zsebpént gyűjtöttek, tény. De nekem most bizony adóznod kell a rendőr árváknak.

2010. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Második: miért, szabályos? Ezt csak "gondolom", hogy nem, azt viszont TUDOM, hogy használtam és működött is az index.
2010. febr. 15. 17:33
 6/10 anonim ***** válasza:

17:31

Pont erre számítanak, azaz, hogy inkább megadja magát, noha tudja, h nincs igazuk! De így még pofátlanabbak lesznek, akik amúgy is azok. (Tisztelet a kivételnek.)

2010. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt elolvashatod, hogy mit tehetsz jogtalan rendőri intézkedés esetén:


[link]

2010. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

nagyon szemtelenek ezek a rendőrök.

engem már sokszor megakartak büntetni de nem jött nekik össze.ezek a gyáva férgek csak az ártatlanokat akarják büntetni ha már van egy komolyabb bűncselekmény meghátrálnak.

Ne hagyd magad !

2010. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy hasonló szitum. Tettem a kocsi elejére egy ledsort kipróbálás képpen vettem egyet 1000ft-ért. Megállított azt mondja hát ez sokba fog kerülni uram.. Mondom biztos nem, odamentem a kocsi elejéhez fogtam, letéptem. Csak pislogtak össze vissza.. Mondom most már mehetek? Még 10 percet tököltek, nézegették mibe lehetne belekötni de nem volt olyan tehát elengedtek.
2010. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. 18:30, köszi a linket, tanulmányozom.
2010. febr. 16. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!