Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a rutinvizsga eltörlése...

Ha a rutinvizsga eltörlése óta szerezted B kategóriás jogosítványod: Mennyi órát vettél, mielőtt sikerült a forgalmi vizsgád?

Figyelt kérdés

Azt is leírhatod, ha nem elsőre sikerült és két vizsga között még kellett órát venni.


Illetve azért írhat az is, ako 2012 előtt szerezte a jogosítványát (viszont akkor kérem, írja bele a válaszba)



2015. márc. 26. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Én pont abban az időszakban voltam,mikor ez a váltás történt. Azt 2012 januárjában volt a váltás ha jól tudom. Én úgy mentem 1. forgalmi vizsgára ,hogy már meg volt ugye a : kresz,elsősegély,meg rutin vizsga (ezek mind elsőre). Szóval nekem elsőn forgalmin nem kellet parkolgatásokat csinálni stb. mert én még pont a régi rendszerben kezdtem. Az első alkalommal meghúztak. Mentem másodszor,de ekkor már parkolással kezdődött az egész meg a rutin feladatokkal. Szóval, már az új szabályok szerint. Ekkor is meghúztak. Harmadszorra szitén már az új szabályok szerint már átmentem. Úgy h rutinból ha úgy vesszük 4x vizsgáztam , forgalomból meg3x. Az egész vezetés oktatás egy nagy pénzlehúzás,ez nyílt titok. Én összesen 4 pótórát vettem,mert kötelező volt ugye a 2 sikerltelen forgalmi vizsga után , de ha nem lett volna kötelező nem veszek egyet sem,mert semmi értelme nem volt,azok kívül,hogy lehúztak egy kis pénzzel. Első forgalmi vizsga előtt is csak a kötelező órákat jártam le,mert hülyeség lett volna többet. Azóta vettem saját kocsit,(ami kb. 2x akkora,mint amin tanultam vezetni) meg hazavezettem Stuttgartból is,és épségben vagyok én is,meg az autóm is. Neked kell érezni,hogy szüséges-e pótórát venned, én már úgy mentem oktatásra,hogy tudtam vezetni és mégis elkaszáltak 2x , elég hülye indokokkal. Lehet pont ez volt a bajuk,hogy nem vettem pluszba órákat. De ma már a saját gépemet hajtom és csak nevetve gondolok vissza az egészre:)
2015. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

És, ha netalán adnak meg adatokat, azokból milyen következtetéseket tudsz levonni, ami egy másik ember számára hasznos lehet?

Semmilyent.

Rutin vizsga nélkül vannak olyanok, akiknek 30 óra vezetés után sikerül a forgalmi vizsga, és vannak olyanok, akiknek 60 óra vezetés után érdemes csak forgalmi vizsgára jelentkezni.

A lényeg az lenne, hogy amíg a tanuló nem áll olyan szinten, hogy sansza legyen levizsgázni, fölösleges erőltetni a vizsgát...

Vannak, akik a 30 óra után ragaszkodnak ahhoz, hogy ők vizsgázni szeretnének.

Bukás után hülye az oktató, szemét a vizsgabiztos, az nem számít, hogy a tanuló volt felkészületlen.

45-50 órával érdemes kalkulálni a költségvetést, jó esetben hamarabb is lehet menni vizsgázni, de akik türelmetlenség, vagy a szűkös anyagiak miatt mindenáron 30 órában gondolkoznak, s még ezen is stresszelnek, csak a saját dolgukat nehezítik.

2015. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
csak kíváncsi vagyok, nem akarok következtetéseket levonni. Magamra nézve meg pláne nem, mert már nagyon sok plusz óránál tartok, és csak most megyek majd vizsgázni.
2015. márc. 26. 13:48
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Az egész egy nagy pénzlehúzás,és a legtöbb oktatató eléggé beképzelt,és bunkó,csak azt nem értem mire. Igen 30 vagy 40 óra már nem is emlékszem.. alatt tényleg nem leeht megtanulni vezetni, a megoldás az lenne,hogy nem 3000 fT-OS luxusórabérért dolgoznának,és mindeki le tudna vezetni annyi pénzért,amennyibe a jogosítvány kerül (ami nem olcsó) 50-60 órát. Csak ez ugye kinek az érdeke. Az oktatóké nem, a közlekedési hatóságé se , mert lehet akkor nem tudnának elsőre 10-ből 8 embert megbuktatni. Szóval úgy van el..a az egész ahogy van. Most gondolom majd jön a választ,hogy 3000ft-ba neki benne van az a kemény 15 km ernyi benzin,meg az agyonnyüstölt kocsijának a karbantartása,de ez csak duma. Lehúzás az egész ezt elég nehéz szépíteni.
2015. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha belegondolsz, egy jó nyelvtanárnál is (minimum) ilyen árban vannak az órák. És nála sem benzinköltség, sem amortizáció nincs.


De nem is a pénz-része miatt vagyok kíváncsi, hanem "csak úgy", kicsit megnyugtatásul, hogy talán nem vagyok annyira béna... vagy megerősítésül, hogy tényleg annyira béna vagyok, mint amilyennek gondolom magam :)

2015. márc. 26. 14:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit vezettél?

Oktatókkal beszélgetve, szerintük a legtöbb tanuló 45-50 órával vizsgázik sikeresen.

Vannak, akiknek elég a 30 óra, de ők azok, akik sunyiban mással is gyakoroltak, illetve aktív közlekedők (más kategóriából van jogosítványuk, és közlekednek is járművel), és vannak kevesen, akik ösztönösen érzik az autót.

A nagy többségnek kevés a 30 óra, és a tanulónak nem is az óraszámmal kellene törődni (persze foglalkozik vele, mert pénz kérdés), hanem azzal, hogy magabiztosan, szabályosan tudjon egyedül, segítség nélkül közlekedni a járművel, számára az nem mérce, hogy a másik mennyi gyakorlás után szerzett jogosítványt.

Akinek több idő kell, az nem azt jelenti, hogy az illető butább.

Szélsőséges példa:nagyot hallók, sőt süketnémák is vezethetnek autót, és meg is tudják tanulni a járműkezelést, de jellemzően sokkal több idő kell hozzá, mint a jó hallású tanulóknak, hisz nekik máshonnan kell megszerezni, megtanulni azokat az információkat, amelyekben alapvetően a hallás segít (gyengén hallja, vagy nem hallja a motor hangot)

Egészséges emberek is különböző gyorsasággal tanulnak meg észlelni, reagálni különböző ingerekre, de előbb-utóbb mindenkinél sikerül.

Aki alapvetően alkalmatlan valami oknál fogva a vetetésre, 10-15 óra gyakorlás után már kiderül, hogy a tanuló problémás.

2015. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
63 óra után fogok vizsgázni. Remélem, sikeresen.
2015. márc. 26. 21:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, sikeresen :)
2015. ápr. 9. 15:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár már kicsit régi a kérdés de Gratulálok! :) Én is most járok vezetni, neked mennyi időbe telt ha megkérdezhetem? Én is számítok kb ennyi plusz órára magamnak.
2015. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

köszönöm :)


összesen a vezetés kb 4,5 hónap volt, de ebben volt 2x is hosszabb (2 hetes) szünet.

Szóval ennyi órát is simán meg lehet csinálni cca 3 hónap alatt.

2015. júl. 27. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!