Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A repülés hogyan lehet olcsóbb...

A repülés hogyan lehet olcsóbb, mint az autózás?

Figyelt kérdés
20 ezer forint egy repülőjegy Párizsba. Szárazföldön 1500 km. Egy autó 6 litert fogyaszt jó esetben, 6x360=2160x15=32400. Szóval hogy a francba lehet, hogy repülővel menni olcsóbb? Ha kiszámoljuk a repülőgép fogyasztását, az 4,5 literre jön ki 100 kilométerre vetítve, ha a repülő tele van utasokkal, egy Boeing 747 esetében. Gondolom a repülőkhöz használt kerozin jóval drágább mint a 95-ös benzin. Ráadásul a repülőgép személyzetét fizetni kell, a repülőt folyamatosan karban kell tartani, fizetni kell a tárolóhelyért, adók, ezenkívül még 100 dolgot. Na meg egy repülő azért belekerül pár 10 millió dollárba. Mégis hogy van az, hogy ha fapados repülővel utazok valahová, az kevesebbe jön ki mintha autóval mennék?
2015. márc. 28. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

azért az a húszezer forint a teljes repülés végére több lesz ám.

csak úgy néz ki, hogy de jól jár a kedves utas...

2015. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Vannak fapadosok, de átlagban nem 20000 egy jegy Párizsba.

A kerozin meg miért lenne drágább, mint a benzin? Nem gondolom, hogy annyi adó terheli, mint a benzint.

A 747-nél mások a fogyasztási adatok, mint a rövidtávú gépeknél, mert 140 tonna feletti üzemanyaggal kell felszállnia, mert vinnie kell a 12000km feletti hatótáv üzemanyagát is.

A 777-es 3liter/utas100km-el megelégszik és még mindg nagy hatótávolságról beszélünk.

És az autó 4 embert visz, és már rögtön jóval olcsóbb is...

2015. márc. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

azért az a húszezer forint a teljes kocsikázás végére több lesz ám.

Kb. 20 óra az út kocsival Párizsba. Autóval elég gyakran megyek autópályán, a forgalmasabb helyek felé a pihenők nagy részén csak étteremben, presszókban van wc. Megy az ember az autópályán, látja a táblát hogy pihenőhely van, behajt, megáll és látja hogy egy "üzletbe" kell bemenni ahhoz hogy eltudjuk végezni a dolgunkat. Nem tudom hogy ez csak Magyarországon szokás-e, de én ezt undorító utolsó dolognak tartom, olyanok mint a hullarablók. Megáll az ember nyáron, a háta csöpög az izzadtságtól, és be kell menni egy étterembe hogy eltudd végezni a dolgodat. Amikor először megtapasztaltam hogy ilyen létezik, először el sem hittem. A legjobb amikor hajnalban mentem egy benzinkúthoz, azt mondták hogy az étteremben van a wc. Bemegyek, köszönök, egy 20 év körüli csaj leordít hogy zárva vannak. Ide se mentem többet tankolni. És még az ilyenek várják el a borravalót. Utolsó élősködő keselyűk.

2015. márc. 28. 21:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kerozin olcsóbb, mint a benya. Sokan élnek abban a hitben, hogy a repcsinek valami hiper-szuper üzemanyag kell.

A hatékonysága megközelíti egy utasokkal teli autó hatékonyságát. Azaz pusztán az üzemanyagokat véve alig drágább, mint az autózás nagy távolságon. A teljes költség persze magasabb.


Ezek az alacsony árak kereskedelempolitikai megfontolások alapján jönnek ki.


A légi közlekedésben a legdrágább a földön állás. A repülő gép kevesebbe kerül, mint a parkoló. A pénzes utas nem elegendő ahhoz, hogy folyton pörögjenek. Ezért olyan járatokat is közlekedtetnek, amelyen nincs különösebb haszon, de mivel a gép ki van használva, mégis termel nyereséget, s nem visz. Még akár némi veszteség is belefér, mert vannak "rendes" járatok is, a az ott keletkező profit elegendő ahhoz, hogy a kisebb haszonnal kecsegtető járatokat is üzemeltessenek.

2015. márc. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Helló, üdv a piacgazdaságban. Azok az élősködő keselyűk eurómilliókat fizetnek a pihenőhely koncessziójáért, így szeretnének minél jobb szolgáltatással minél több vevőt becsalogatni. Namármost, ha ingyenes a budi, de folyik a fos a padlón, akkor menekülni fogsz onnan. Ha viszont tiszta és még a tisztán tartás költségeit fedező használati díj egy részét le is fogyaszthatod, akkor még tovább is maradsz,mint amennyit terveztél. És működik a legtöbb embernél e modell!
2015. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve hogy egy ember 20 órát nem igazán vezet le, valahol aludni, kajálni is kell. Utolsó: 3liter/utas/100km? Forrás? Abban igazad van hogy egy autóban 4-en is tudnak utazni. DE! Egy Boeing 787 ára 2010-ben 185 millió dollár volt, és 250 főt tud szállítani. Mai áron simán van 80 milliárd forint, 80 milliárd: 250 = 320 millió forint! Ehhez képest egy jó autó újonnan 5 millió forint, 5 millió osztva 4-el az egyenlő 1,25 millióval. 319 millió forint a különbség 1 utasra vetítve. Ennyi pénzből 50 évig minden egyes nap meglehetne tenni egy Budapest-Párizs utat, ha 18 ezer forintba kerül egy út, és kétlem hogy egy repülőgép akár feleennyi megtett kilométert is kibírna. A repülőt megvenni nem kevés pénz. Nem tudom elképzelni hogy ilyen jegyárak mellett hogy éri meg üzemeltetni egy repülőt.
2015. márc. 28. 22:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Mehettek ám négyen-öten is Párizsig egy kis autóval, s máris csökken a fejenkénti benzinpénz, csak bírjátok a hosszú zötykölődést...

Ismerőseim voltak Barcelonában autóval, úgy summázták az utazást, hogy még egyszer nem indulnának így neki a nyaralásnak.


A repülés különleges üzletág, nem az üzemanyagárak a meghatározóak.

Európán belül, ugyanabba városba lehet repülni 50ezerért és 5ezerért is - de nem mindegy mikor utazol, és mikor veszed meg a jegyet.

2015. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Heló, üdv itt Magyarországon! Az m6, és m3-as autópályákon járok nagyrészt, még nem találkoztam volna olyan esettel, hogy folyt volna a fekália a padlón, sőt néhány esetben még nagyobb tisztaság is van ott mint az "éttermi" wc-kben. A csili-vili padló számomra pedig nem elvárás, nem enni akarok a padlóról. Én pedig sok autós társammal együtt, horribilis pénzeket fizetünk minden évben az autópálya matricákért (az új útdíjrendszernek hála már csak feleannyit), ezért ha mást nem is, azért annyit mégis elvárnék hogy ne húzzanak le a pihenőhelyeken.
2015. márc. 28. 22:16
 9/12 anonim ***** válasza:

A repülőgéptársaságok nem az utasokból élnek hahaha.....:! Kelj fel Jancsik!


Magyarországon pedig aki ugatva fizeti ki az autópálydíjat az inkább járjon gyalog vagy repülövel.:P

2015. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jellemző magyar stílus kedves utolsó. Aki gondolkodni mer és kérdéseket tesz fel, azt egyből elkezdik fikázni.

"Magyarországon pedig aki ugatva fizeti ki az autópálydíjat az inkább járjon gyalog vagy repülövel.:P" Nem szoktam ugatni, gondolom te ilyen autóval jársz [link]

2015. márc. 28. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!