Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csökkentené a mozgássérült...

Csökkentené a mozgássérült kártyával való visszaéléseket az alábbi dolog?

Figyelt kérdés

Ha a mozgássérülteket szállító járműveket kötelező lenne sérülés nélkül el nem távolítható, nagy méretű, hologrammos matricával is megjelölni jól látható helyen elöl-hátul?

Jelenleg ez nem kötelező, de a prémium autókon szarul mutatna két 20x20-as matrica, így talán kevesebben használnák a nagymama kártyáját. Nem tenné ki csak aki tényleg rászorul és nem csak lusta 50 métert sétálni a tecsóba.

Vagy csak álmodom?

:)



2015. márc. 31. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem jó ötlet, mert aki néha szokta szállítani a mozgásában korlátozott szüleit, rokonját, ismerősét, barátját, visszaélni viszont nem szokott, nem biztos, hogy szeretné elcsúfítani az autóját örökre.
2015. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk már évek óta szajkózzák nagyjaink, hogy kétféle kártya lesz majd, az egyik a saját jogon, és egy másik annak aki csak szállít. Persze azzal nem lehet ott hagyni az autót a parkolóban, és akkor matrica se kellene.


Nekem is lehetne rokikártyám, csak épp büszkébb vagyok annál, hogy kiváltsam!

2015. márc. 31. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően hibás az ötlet, ugyanis a mozgáskorlátozott parkolókártya nem járműhöz, hanem személyhez kötötten használható.

A mozgáskorlátozott szállítását nem feltétlenül egyetlen személy végzi, egy ilyen korlátozást nem sok család tudna bevállalni.

A visszaélések száma kétségtelenül elég magas, csakhogy sokaknak fogalma sincs arról mit kockáztatnak lebukás esetén.

Az ellenőrzéseket kétségtelenül lehetne fokozni.


A mozgáskorlátozott parkolókártya hivatalos okmány, nem egyszerű "igazolás"

2015. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, hogy személyre szól, de aránylag kevés az olyan ember aki rendszeresen több autót használ.


A másik dolog, hogy az átlag parkolóőr és az átlag közteres nem vizsgálja a jogosságot, elsétál az autó mellett, látja a kártyát, és nem zargatja a tulajt.

2015. márc. 31. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:

1, Nem igazán jó, ötlet viszont

2, Valamit tutira ki kellene már találni, mert nem igaz, hogy "mindenki" mozgássérült ebben az országban és mégis hobbija a "terepjárózás".

2015. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"aránylag kevés az olyan ember aki rendszeresen több autót használ. "

És aki mégis, az akkor így járt? Mozgássérült vagyok, és ugyan csak egy autónk van, de azért előfordul, hogy mással (más autójával) is megyek valahova, szerintem ez nem olyan kuriózum, elég sok emberrel kiszúrnának, ha ezt megvalósítanák.

2015. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"aránylag kevés az olyan ember aki rendszeresen több autót használ"

Szerintem ott vagy eltévedve, hogy azt gondolod, a mozgáskorlátozottak saját, vagy a családban lévő autóhoz igényelhetik a parkolókártyát...

Ez nem így van, egészségi állapottól függően igénylik, és kaphatják meg.

A visszaélések kiszűrése valós hiányosság a rendszerben, bár azok többsége a kártya használatával függ össze, ma már nehéz hivatalosan mozgáskorlátozott parkolókártyát kapni olyan személynek, aki nincs rászorulva, de annak ellenőrzése, hogy a kártyát jogosan használják-e kétségtelenül problémás.

A törvény pedig szigorú, a jogtalan használat okmánnyal való visszaélés, nem szabálysértés, hanem bűncselekmény, 3 évig terjedő börtönnel sújtható. (Liptai Klaudiának "csak" másfél millió forintba került a lebukás)

Mivel azonban kicsi a lebukás esélye, sokan mernek kockáztatni.


Visszatérve a rendszerhez, illetve a felvetésedhez:

Igényel a mozgáskorlátozott egy parkolókártyát, amit ma már nem adnak ki egykönnyen, de valóban nehezen mozog (vagy más problémája van, ami indokolja az igényt), megkapja...

Nincs autója, másokat kér meg, hogy időnként vigyék el, orvosi vizsgálatokra, bevásárolni... amikor ő utazik egy autóban, jogosan használják a parkolókártyát.

Azt tudni kell a parkolókártyáról, hogy annak a hátoldalán fénykép, és a jogosult adatai rajta vannak, tehát egy ellenőrzés során a parkolóőr is el tudja dönteni, hogy jogos-e a használat, csak neki intézkedési joga kicsi, viszont, ha rendőr, közterület felügyelő nézi meg, és nincs ott a jogosult, legalább a közelben, okmánnyal való visszaélés miatt indíthat eljárást.

Az emberekkel van a nagyobb baj, nálunk szinte dicsőség, ha valaki csal.

2015. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!