Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tapasztalt biciklisek! Veletek...

Tapasztalt biciklisek! Veletek is előfordul, hogy majdnem elütnek titeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves vagyok, jelenleg érettségi előtt állok. Az utóbbi pár hónapban sajnos nem állunk annyira jól anyagilag, hogy BKV bérletet vásároljunk.

Eddig nem is volt belőle nagy gond. Az iskolám közel van, simán eljutok gyalog is.

Sőőt az igazat megvallva nagyon is szeretek sétálni, jót tesz nekem kicsit kiszellőztetni az agyamat :)

Egyébként máshova nem nagyon járok, ha fontos valami, veszek busz jegyet, vagy kérek valakitől.


Hétvégére találtam magamnak egy kis munkát. 2000ft- ot keresek vele.

Mivel messze van a hely, esélyem nincs gyalog elmenni...

Így biciklire pattantam és azzal mentem :)

Nagyon tettszik! Szeretnék bicajozni, de sajnos rettegek, hogy elütnek:(

Én vagyok tapasztalatlan?

Vagy szokjak hozzá a gondolathoz, hogy egyszer majd megsérülök vagy meghalok?

Tudom, hogy 2-3 hét munka után már lenne annyi pénzem, hogy bérletet vegyek, de inkább kajára kéne az a pênz.


2015. ápr. 2. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát van egy jó és egy rossz hírem.

A forgalmat meg lehet szokni, elmúlik a kezdeti izgalom. Arra kell figyelni, hogy az önbizalom erősödését ne kísérje a könnyelműség erősödése.

A rossz hír az, hogy amikor autót vezet a magyar, megszűnik a világ, ő van egyedül. Ő a világ ura, s nem kell vigyáznia másokra. Nem mindenki ilyen, de nagyon sokan.

Ha erős a forgalom az útvonaladon, kerékpárút sincs (az sem mindig biztonságos), akkor inkább más lehetőséget válassz!

2015. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon figyelek! Magas patkánál, kocsi úton keresztbe inkább leszállok és áttolom a bringát.

Mivel vékony kerekű trekkingem van, így nem tudok felmenni a magas patkákra.


Kemény heti 1x bringázok 30-45 percet oda vissza, de már vagy 10 majdnem elütöttek a bicikli útról lehajtva a jobbról kanyarodó kocsik (a hozzám közelebbi sáv) pedig a túloldalon folytatódik a bicikli út!

Itt is inkább száljak le és toljam a brimgát?

2015. ápr. 2. 15:45
 3/14 anonim ***** válasza:

Elvileg neked van elsőbbséged, a jobbra kanyarodóval szemben.

Gyakorlatilag annak van elsőbbsége, akinek megadják :)

Ha olyan veszélyes az út, menj a járdán.Tudom, hogy szabálytalan, de inkább én üssek el el két nyuggert, mint engem egy nyerges :)

2015. ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A járdán megyek mindig.

De azt hallottam, hogy a kocsi út kevésbé veszélyes, mint a bicikli út vagy a járda, nem?

Autó útra csak akkor megyek, ha egysávos!


De lássatok el tanácsokkal! Hogyan kell biciklizni? Mire figyeljek? Stb,

2015. ápr. 2. 20:51
 5/14 A kérdező kommentje:

Pl. Mit csináljak ebben az erős szélben?

Majdnem neki mentem párszor az oszlopnak :(

Mert a nagy szembe szél miatt alíg bírtam irányítani a bicajt!

2015. ápr. 2. 20:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Baromság NE menj a járdán, mert sokkal veszélyesebb: a kereszteződésekben NEM számít senki rád.


A lényeg, hogy mindig legyél látható! Ez nem csak azt jelemti, hogy világos színekbe öltözöl és világítasz: fontos, hogy láttasd magad az úton való elhelyezkedéseddel is. Ezért nem szabad nagyon jobbra húzódni, hiszen így pont a kikanyarodó járművek vezetőinek perifériás látómezejébe kerülsz. De ugyanilyen fontos tudni, hol van az autók holttere, ahol egyszerűen nem látnak téged, bármit csinálsz.


A 2000-es évek elejéig a kerékpárutak jó részét távolabb vezették az úttesttől és a kereszteződésekben rengeteg a konfliktushelyzet, pont a holttérből érkezők miatt. Készülj tehát rá, hogy nem mindig vesznek észre.


Nekem egyetlen balesetem volt bringával, az pont ilyen helyen történt: ott annyi volt a csavar, hogy az autós megállt a bringaút előtt, így azt gondoltam, lát engem. Hát nem így volt, vetettem is vele új kereket :)

2015. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kovpet ***** válasza:

"A járdán megyek mindig."


Akkor ne csodálkozz, ha gond lesz.

2015. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Járdán akkor megyek ha nincs rajta gyalogos, vagy kevés, mert a széles kormányom miatt nem tudom kikerülni, ha nem megy az út szélére.


Egyébként járdán megyek kerékpár sávon; de eddig itt történt a legtöbb para. Egyrészt a gyalogosok elém ugranak, kivágják a kocsi ajtót a kerékpárra, a kukákat ráhuzzák a sávra stb.


Másrészt zebra melletti kerékpár sávon egyszerűen tök félelmetes átmenni, ha van kanyarodó sáv is.

Nem egyszer jártam úgy, hogy a nagy sötétségben oldalra nézve, tőlem max fél méterre két fehér kocsi lámpát láttam a semmiből előbukkani :(((

Mert épp kanyarodott volna a kocsi...


Ha járdán megyek, a magas patka miatt mindig leszállok a bicajról.


Kocsi útra csak akkor megyek, ha az egysávos és bicikli út van kijelölve rajta.


Aszfalton nem tudok menni, mert vékonynak a kerekeim. Sem autó út mellett vezetett kerékpársávon, mert széles a kormányom.


De még igyis majdnem elütöttek úgy, hogy nekem volt zölt, vagy a kocsi épp átment a piroson :((((

Nem vagyok ehhez hozzá szokva! Nem szoktam veszélbe kerülni!

Így nagyon rossz rájönni, hogy megint majdnem kinyírtak :((((

2015. ápr. 2. 23:42
 9/14 A kérdező kommentje:

Olyan rossz így élni, hogy bármikor meghalhatok, vagy megsérülhetek és annyi az életemnek, ha nem épülök fel teljesen :(((

Vagy mi lesz a sulival?

Hogyan fogom majd bepótolni azt a rengeteg lemaradást?

2015. ápr. 2. 23:46
 10/14 kovpet ***** válasza:

Azért ennyire nem vészes a helyzet. Ha normálisan közlekedsz, akkor azért ritka a necces helyzet és a baleset meg még ritkább.

Legyenek rendes lámpáid meg prizmáid és akkor látni fognak a sötétben is. De egyre kevesebbet lesz sötét, jön a nyár :)

És igen: bicajjal úgy közlekedj, mintha láthatatlan lennél az autósok számára.

2015. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!