Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Citroen DS márkája csak...

Citroen DS márkája csak szerintem vergődés?

Figyelt kérdés

Most egyre inkáb hajtja a Citroen a saját luxusmárkájának szánt DS-t. Viszont eddig szerintem amit autót összehoztak illetve terveznek, elég távol van a premium szegmenstől.

Nem vagyok se Citroen ( DS ) fan, se ellene, csak simán nem értem, hogy mégis mi vette őket rá erre?

Üzletileg megéri nekik ez? Mert gondolom ha sikerül is nekik beférkőzni a piacra, akkor sem két év mire nyereséges lesz belőle a dolog.



2015. máj. 27. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De ha nyereséges lesz, akkor jó lesz. Ezt hívják befektetésnek.


Amúgy tény, hogy a DS fényévekre van a Citroen DS forradalmiságától. Anno az olyan szintű technikai csúcsot képviselt, amit azóta szerintem semmi.


1955: teljes hidropneumatikus rugózás, fék-és kormányrásegítés, négy tárcsafék, egyedülállóan áramvonalas-és önhordó karosszéria. Gomba a fékpedál helyett (nagyobb erő kifejtése lehetséges), egyküllős kormány a műszerek láthatósága érdekében, pótkerék a motortérben javítva a súlyelosztást, biztonsági kormányoszlop stb. stb. Emellé rendelhető klíma, elektromos ablak és miegymmás.


Ehhez képest a DS 5 mondjuk semmit sem nyújt, még a Citroen védjegyévé vált hidrós futóművet sem. Tény, hogy a Citroen DS szintjét körülbelül lehetetlen megugrani, de még a hagyományos Citroenes agymenést/innováiót sem hozza, amit oly sokan hiányolnak.

2015. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 alf ***** válasza:

Szerintem is vergődés és ezzel meg is sértik a Citroen DS fanokat, a többieknek meg nem mond semmit a név, szóval szerintem nagy melléfogás.


Egyébként a citroen ds-be nem volt rendelhető elektromos ablak és csak két tárcsaféke volt, de az első tömegautó volt tárcsafékkel :)


Viszont volt ma robotizáltnak nevezett váltója, alumínium és kompozit karosszériaelemei, elsőként műanyag műszerfala, kanyarkövető fényszórói amelyek süllyedést is kompenzáltak stb.


Ehhez képest az új "DS" ek feldíszített középszerű autók.

2015. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vergődés bár magam inkább "Panhard" néven dobtam volna piacra ezeket a típusokat.
2018. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, nem mai kérdésem volt, de személy szerint úgy érzem, hogy nem jött nekik össze, legalábbis elég sokat autózom, de szerintem tavaly is egy kezemen meg tudtam volna számolni, hogy mennyit láttam belőle.
2018. febr. 13. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!