Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik napszakban jobb forgalm...

Melyik napszakban jobb forgalmi vizsgázni?

Figyelt kérdés

Tehát 22.-én szerdán 12:30-kor forgalmizok.

Az a kérdésem ilyenkor elnézöbbek a vb-k?

Az oktatóm szerint igen

Személyes tapasztalatokat is szivesen elfogadok.


2015. júl. 18. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez így hülyeség! inkább abból jó az időpontod , hogy az nem csúcsidő a forgalom szempontjából!
2015. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát nekem az oktatóm mondta de lehet hogy neked van igazad.

Minden esetre köszi a választ! :)

2015. júl. 18. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy azt mondta az oktatód, próbálja oldani a feszültséget, de a vizsgabiztos nem attól lesz engedékenyebb, vagy szigorúbb, hogy hány órakor vizsgázol...

Nincs is értelme a vizsgabiztossal előre foglalkozni, majd a vizsga napján, amikor már kiderül, hogy konkréten ki lesz a vizsgabiztos, akkor esetleg adhat az oktatód tanácsokat, hogy az illetőnek milyen bogarai vannak, mire kell különösen oda figyelni.

Magaddal foglalkozz, ne a vizsgabiztossal, ha 20-30 perc alatt meggyőzően vezetsz, később lazábban veheti az apró hibákat, de közlekedési szabály megsértéséért egyetlen hiba miatt megbuktathat, akár az utolsó percben is.


Anno én is délben vizsgáztam, elég intenzíven esett az eső (ilyenkor illik a tanulónak utasítás nélkül megfelelően használni az ablaktörlőt, tompított fényszórót felkapcsolni, tócsákba nem belevágtatni, stb).

Mentünk kb 20 percet a vizsgaútvonalon, aztán a vizsgabiztos számomra meglepő módon elkezdte intézni a saját dolgait, megkérte az oktatómat, hogy vigyük el néhány helyre (kétszer is kiszállt az autóból, s ezt kihasználva volt lehetőségünk "puskázni").

Ilyenre nem lehet előre számolni, az oktatóm szerint az történt, hogy az első 20 perc vezetés volt annyira jó, hogy a hátra lévő időt a saját ügyei intézésére használta a vizsgabiztos, (egész nap vizsgáztatott) ami biztos, hogy nem szabályos, de megteheti.


Rossz előjel az, ha az előtted vizsgázó valamivel felbosszantja a vizsgabiztost... nem tudsz róla legfeljebb később kiderül.

Jó jel, ha az oktatóddal barátságosan cseverésznek vezetés közben (ne szólj bele ok nélkül a beszélgetésükbe)

Utasításokat az oktatód ad, remélhetőleg megbeszéltétek az apró részleteket, van különbség a "forduljon" és az "első lehetőségnél forduljon" "ott ahol a szabály megengedi" utasítások között.

2015. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi az értelmes választ! :)

Te melyik városba vizsgáztál?

Én Miskolc-on fogok.

2015. júl. 18. 14:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Debrecenben vizsgáztam, nagyon rendes volt a vizsgabiztos.

Apróságok is nagyon tudnak segíteni, vagy rontani a vizsgázó helyzetén, a vizsga felénél, amikor az említett kitérőket kérte az oktatómtól, idegeskedni kezdtem (addig meglepő módon nyugodt voltam), amit szinte azonnal észre vett, megérzett (erre vannak kiképezve), s nyugodt stílusban szólt, hogy ne idegeskedjek, nincs miért... apróság, de sokat jelenthet.

Tele van a net megvesztegetéssel vizsgázós történetekről, nálunk, de a többi ismerősömnél sem merült fel a vizsgabiztos megvesztegetése, s inkább az oktatómnak hiszem el, hogy a vizsgabiztosoknak nincs semmi előnyük az ok nélküli buktatásokból, arra vannak kiképezve, hogy apró jelekből (lásd nálam az idegeskedést) megérezzék, fel tudják mérni, hogy a tanuló mennyire képes önállóan közlekedni, jó döntéseket hozni, s még az esetleges bukást sem katasztrófaként kell megélni, olyankor a vizsgabiztos véleménye, hogy "még gyakorolni kell".

A forgalmi vizsgára nincs jobb elnevezés a vizsga szónál, de az tulajdonképpen egy vezetési bemutató, a vizsgabiztos nem kér semmi extrát, de megnézi, hogy a tanuló elég érett-e ahhoz,. hogy jogosítványt kapjon, egyedül vezethessen.

Tény, hogy nagyon nagy a mozgásterük, ezért számít a szerencse is a vizsgán, ki lehet fogni egy szigorú, ráadásul morcos rossz kedvű vizsgabiztost, de ugyanez a vizsgabiztos, ha jó kedvében van, sokkal elnézőbb, lazábban veszi a kisebb hibákat.

Sokkal fontosabb az, hogy milyen passzban van a vizsgabiztos, mint a vizsga időpontja.

Szabályok betartása, biztonságos közlekedés mindenek előtt... ha nem tudsz a kért irányba haladni, inkább menj tovább arra, amerre az adott sávból szabályosan lehet.

Ez hibapont, de nem bukás.

Van ismerősöm, aki szinte hibátlanul vezetett a bukást jelentő helyig, s mondta is neki a vizsgabiztos, hogy nagyon sajnálja, de kénytelen megbuktatni.

Van Debrecenben egy kis utca, egy sáv, a kereszteződés előtt van egy kanyarodó sáv, ami érdekessé teszi, ugyanis az út jobb széléről csak jobbra lehet kanyarodni, a kanyarodó sávba kell átsorolni, ha egyenesen, vagy balra szeretne tovább haladni a közlekedő...

A kanyarodó sáv elég rövid, nem figyelt, kint ragadt az út jobb szélén, ami még javítható lett volna, ha nem akar onnan egyenesen tovább menni, hanem a tábla utasítását követve jobbra fordul.

2015. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat!!

Ez egy kicsit meg nyugtat! :)

2015. júl. 18. 17:56
 7/11 anonim ***** válasza:
NEKEM HÓ VÉGÉN LESZ! DRUKKOLOK NEKED ÉS IRD MAJD MEG MI VOLT!
2015. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

És te hol vizsgázol?

Majd irok hogy mivolt!

2015. júl. 20. 06:14
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Elsőre nem sikerült!

2015. júl. 23. 13:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Részletesebb beszámolót kérhetünk?
2015. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!