Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok gyalogos miért a kerékpárú...

Sok gyalogos miért a kerékpárúton szeret gyalogolni, ha mellette járda is van?

Figyelt kérdés
Ne vegyétek támadásnak. Én bringásként tudom, hogy miért jobb nekem az úttesten, mint a kerékpárúton, de az ő okaikat soha nem értettem.

2015. júl. 22. 06:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%
Igen, pont azért amiért te az úton biciklizel amikor van kerékpárút. Mert leszarod a többi embert és minden racoinális gondolatot
2015. júl. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
27%

nagyon idegesítő kerülgetni a bringásokat az úton, főleg, ha van nekik kijelőlt bicikliút. Gyalogosokat nem érdekli, h hol sétálnak, a bicajosok is le*** a kreszt, össze vissza, szembeforgalommal jönnek.

Nem mindenkire vonatkozik.

2015. júl. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
46%
2015. júl. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%

Felénk van olyan város, ahol sok kerékpárút épült az utóbbi 10 évben. Gyönyörű, széles, térkövezett utak. A járdák pedig kb. a '70-es években készültek, hepehupásak, bokatörő állapotban vannak. A gyalogosok imádnak egymás mellett sétálni, ezért rászoktak a széles kerékpárútra a szar járda helyett. Nem beszélve a gyerekkocsit toló anyukákról, akik jobban szeretik a kerékpárút akadálymentes szakaszait, mint a döcögős és keskeny járdát.


Az önkormányzatok szereztek uniós pénzt a kerékpárutakra, de járdára nem kaptak, ezért járda nem épült egy csomó helyen.


Másutt meg a szép széles járdából kanyarítanak le nagy darabokat kerékpár útnak, így lesz egálban a dolog.

:D

2015. júl. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Tomcatters ***** válasza:
75%
Egyetértek az előttem szólóval ,mert felénk is így van sajnos
2015. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen a kerékpárút jobb minőségű, mint a járda.

Nálunk mondjuk nincs kerékpárút, így a biciklisek a járdán száguldoznak, én meg ezt nem értem. Főleg, hogy még nekik áll feljebb, hogy a járdán gyalogosok sétálnak.

2015. júl. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Tomcatters ***** válasza:
6# Azért az már durva ... :) ilyen regebben velem is előfordult sajnos
2015. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
80%
Velem inkább az fordul elő, hogy a gyalogosnak áll feljebb, hogy bunkó módon a kerékpárúton haladni szeretnék, és csöngetek meg kiabálok, hogy ne kelljen két méterenként megállnom. Külön imádom, amikor nekiállnak pampogni, hogy ez nem kerékpárút, és én vagyok az udvariatlan, amikor szó nélkül rábökök a sárga kerékpár jelre a lába előtt...
2015. júl. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
26%
És a Bringások 90%-a miért nem száll le a bicikliről a zebrán? Utálom mikor autósként megyek és átszáguldoznak a zebrán a biciklisek ha nincs gyalogos nem is szoktam elengedni csak azt aki tolja...
2015. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Tomcatters ***** válasza:
97%
Latom itt már kialakult a gyalogos-bringás-autós háború.... mindegyikből van böven tahó,aki nem figyel a másikra :) Meg itt altalanositani sem lehet mert pl en 70% ba autóval jarok ha megyek valahova ilyenkor jobb időbe bicajozok eleg sokat hobbykent is... illetve gyalogolok futok esténként .. :)
2015. júl. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!