Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Múlthét hétfőn megbuktam...

Múlthét hétfőn megbuktam forgalmi vizsgán. Áttolhatom a következő vizsgát a jövő évre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétfőn vizsgáztam forgalomból (B kategória), de sajnos nem sikerült, nem voltam magabiztos, túl óvatos voltam, így azt mondta a vizsgabiztos, hogy vegyek még órákat, hogy határozottabb legyek. 36 órát vezettem le, de tényleg nem érzem magamon a magabiztosságot. Az a baj, hogy elment a kedvem az egésztől, ha belegondolok, hogy most megint indul a mókuskerék, vegyek pluszba minimum 10-15 órát anyagilag is megterhelne, főleg így az ünnepek előtt, meg lelkileg sem érzem, hogy menne. Már most cseszegetnek, hogy na mi van, hívtad az oktatót stb. de nem akarom. Ezért arra gondoltam, mi lenne, ha áttenném januárra? És akkor vehetnék több órát, mert ugye nem voltam felkészülve anyagilag sem arra, hogy nekem megint ki kell dobnom az ablakon 45-50 ezret és mivel nem anyuci-apuci fizeti, hanem én saját magam, így könnyebb lenne, ha tolnám 1-2 hónappal, közben addig megcsinálnám az elsősegélyt. Nagyon elszoknék a vezetéstől ezalatt az 1 hónap alatt? Köszönöm!


21L



2015. nov. 9. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Beszeld meg az oktatoddal.


A batyam oktatoja pl mentos volt foallasban batyamnak ott volt a suli igy kb havonta 2-3 alkalmat tudtak csak osszehozni. Ha ez jo az oktatodnak ti is meg tudjatok csinalni igy anyagilag se terhelne le.

2015. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szólsz oktatódnak, hogy mikor szeretnél legközelebb, megbeszélitek és kész. Barátnőm fél évet csúsztatott, 1-2 hónap semmi.
2015. nov. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oktatóddal beszéld meg, vagy azzal a személlyel aki a vizsga benevezéseket intézi. Én ezt hiába mondtam az oktatómnak hogy csússzunk 1 hónapot a vizsgával mondta hogy ő beszól a főnökének hogy így intézze de mondta hogy én is beszéljek vele erről mert így a legtisztább az egész.


Igaz ez 8 éve volt, azóta én is másfél éve vagyok oktató átmenetileg csak másod állásban, főállásban fuvarozó vagyok egy futárcégnél. De én is elég kevés órát tudok adni egy héten 2-3 napom van amikor tanítok általában olyan embereket akik velem egy idősek vagy 20 év felett vannak és dolgoznak. Általában hétvégén szoktam órákat adni amikor nekem is van rá időm, meg a tanulóknak is belefér meg esténként szoktam adni vezetés órákat. Egyik oktatóval aki már nyugdíjas vele dolgozunk felváltva, ő neki több tanítványa van, de amikor neki el kellett utaznia 3 napra és át kellett vegyem a tanulóját hogy a közelgő vizsgára felkészüljön mire az oktatója visszaér így akkor én ugrottam be, az pocsék volt mert a főállásom mellett rögtön oda a rutin pályára ahol a találkozó volt majd ki a forgalomba picit fárasztó volt. Meg a kollégám máshogy tanít mint én, és a tanuló 20 éves fiatal nő létére nagyon jól vezetett de a parkolás meg a tolatás nagyon nem ment még neki. Én tuti buktattam volna, de mondtam neki hogy menjünk egy üres parkolóba és fél órát ott gyakoroltattam őt, utána rendes parkoló majd ét autó közé tolasson be. Hát egyből betudott tolatni úgy ahogy tanítottam neki, mert amit előzőleg mutatott nekem majdnem agyvérzést kaptam mert pont egy drága terepjárót akart legyalulni oldalról teljesen ha nem szólok rá meg is tette volna akkor aztán nekem reszeltek volna.


Lényegében én nekem kevés tanulóm van akik jobbára már felnőttek jó 30 évesek vagy afelett vannak ők heti 1-2 alkalommal tudnak jönni tanulni és vizsgára is később kapnak időpontot direkt kérik így mert valakinek a pénz miatt, valakinek meg az idő miatt nehéz megoldania.

Nekem is az idő a nehéz ebbe az egészbe mert sokszor csak este 5 után érek rá oktatni de azt se mindennap mert otthon is be kell segítenem szüleimnek, meg persze a barátnőm is vár haza mindig. Én azért oktatok mert ez volt az álmom, van is érzékem hozzá, de egyenlőre a sofőrködés az amit csinálok mert pénzbe jobb, kezdő oktatóként meg főállásba nehezen tudok elhelyezkedni de így tudok tapasztalatot szerezni plusz a főnököm is megígérte hogy amint lesz hely felvesz főállásba.

2015. nov. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-) Megnyugodtam!
2015. nov. 9. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!