Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntettek de jogosan? Help

Megbüntettek de jogosan? Help

Figyelt kérdés

A minap megbüntettek.

Èjszaka alárendelt úton várakoztam a menetiránnyal ellentètes bal oldalon, a helyzet jelző világított, mivel kivilágitatlan területen vártam, belátható ut szakadzon, kèrdèsem hogy jogos volt-e?



#büntetés #KRESZ #várakozás autóval
2015. dec. 16. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"várakoztam a menetiránnyal ellentètes bal oldalon" igen
2015. dec. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
ha azt mondjuk nem akkor mi lesz? Megbüntetett, szerinte jogos, szerintem nem. Bár KRESZ-en úgy tanultuk, hogy helyzetjelző is elég, ezek szerint nem. Bár az emberi szem messziről látja már a kisebb fényt is, szerintem az volt a baj, hogy nem volt bekapcsolva a vészvillogó.....
2015. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

#2-es vagyok javítok mielőtt leveszitek a fejem.


Ha menetiránnyal szemben vagy nem lát eléggé a szemből érkező csávó, ezzel balesetet idézhetsz elő míg akkor is ha belátható az a útszakasz. Helyedbe vészvillogót kapcsoltam volna, és javítom okosságom, igen jogos volt a bünti.


Mennyire vágtak meg?

2015. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyesnél a pont.
2015. dec. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Lévén menetiránnyal szemben nem várakozhatsz így, ezért jogos.
2015. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

mostaság az egyik legnagyobb kasza, a forgalommal szembeni parkolás..

az út szélén a járművet hátul kettő db piros lámpával kell éjszaka kivilágítani...ez nem piros volt, hanem fehér..


jogos volt, fizess, és felejtsd el.

2015. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es ,hiába javítgatod magad,a világításnak köze nincs a büntetéshez!Az 1-es már amúgy leírta mi a helyzet!
2015. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A menetiránnyal ellentétes bal oldal az a menetirány szerinti jobb oldal. :D

Menetirány szerinti bal oldalra gondolsz. :D

2015. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogosan büntettek meg.


KRESZ „40. § (1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad.”

Itt elolvasható mi van a (2)-(5) bekezdésekben, de azok a kérdésbeli esetre nem adnak felmentést: [link]

„41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.”


A 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet, ami az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről rendelkezik, 6. mellékletének 16. pontjában a KRESZ 40. § (1) bekezdésének megszegése esetén 10000 Ft-os helyszíni bírság, illetve 20000 Ft-os pénzbírság kiszabását rendeli el.

(Mert, ahol megállni tilos, ott várakozni is tilos.)

[link]

2015. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az ilyenekket utalom, mikor elindul biztos akkor erek oda.

O meg ott kacsazik at keresztbe az uton!


Teljesen jogos volt mert ha mindket iranybol jon valaki akkor elindulaskor vagy leallaskor balesetveszelyes.

Videken megfigyelheto kis falukban mikor a trafik elott igy all meg a sok videkibunko.

2015. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!