Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv. Mindenkinek! Nekem immár...

Stivi kérdése:

Üdv. Mindenkinek! Nekem immár 10 éve lejárt a B jogsim, ill. az eü. Alkalmassági nem volt ezóta megújítva. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mert én úgy gondolom a jogsi nem járt le, csak az eü. alkalmassági. Esetleg erre van valami jogszabály, amit az okmányirodában fel tudnék mutatni, ha esetleg nem akarnák meghosszabbítani. Előre is köszönök minden választ.

#jogosítvány #lejárt eü alkalmassági jogsihoz #van elévülési idő jogsi hosszabbításnál
2015. dec. 17. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Hidd el jobban tudják a jogszabályokat.
2015. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvoshoz menj először, az okmányirodába csak akkor, ha már a kezedben van az EÜ alkalmassági papírod.

A jogosítványod érvényességi ideje jár le, ami azt jelenti, hogy nem vezethetsz addig, amíg nem érvényesíted újra.

Az okmányirodai ügyintézőnek nem tudom mit akarsz bizonygatni, ha viszed a megfelelő papírokat, ő intézkedik.

A megszerzett kategóriákat azzal nem veszted el, ha éveken keresztül nincs meghosszabbítva az érvényességi ideje.

Gondolom esetedben nincs szó évekkel ezelőtti eltiltásról, utánképzésre utalásról - az sem évül el.

2015. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Bármikor megújíthatod, ha megcsináltatod az orvosi alkalmasságit.

Okmányirodába nem kell vinned jogszabályokat.

Menj el a háziorvoshoz és kérj időpontot az okmányirodánál. Kérdezd meg miket kell még vinned. Gondolom, a korábbi lejárt vezetői engedélyt kell mindenképpen vinni

2015. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a teendőd, mintha csak tegnap járt volna le az alkalmassági. A többit a 2. és 3. válaszban leírták.
2015. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
55%
Ugyanebben a cipőben járok... Sikerült megújítanod? Mennyibe került?
2016. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben lejár, vagy már lejárt a vezetői engedély, akkor a hosszabbítás módja az alábbiak szerint zajlik:


- a háziorvosnál el kell végeztetni az alkalmassági vizsgálatot. Ha nincs különösebb, komolyabb betegség akkor ez a 3 alap vizsgálatból áll: a látás (számok leolvasása a falra függesztett tábláról), a színtévesztés (számok kiolvasása a kis könyvből) és a vérnyomás ellenőrzése. A vizsgálat díja az alábbiak szerint alakul:

- 40 éves korig 7200 Ft

- 40 és 60 éves kor között 4800 Ft

- 60. év betöltése után 2500 Ft


- ezután az okmányirodát kell felkeresni, az alábbi dokumentumokkal:

- személyi igazolvány, vagy útlevél

- lakcímkártya

- a háziorvostól kapott alkalmassági vélemény

- a jelenlegi jogosítvány

- az okmányirodai ügyintézés díja 4000 Ft, illetve 1500 Ft abban az esetben, ha az adott személy a 62. életévét betöltötte, vagy az orvosi alkalmassági vélemény egy évnél rövidebb ideig érvényes.

A pénzt postai csekken lehet befizetni (az okmányirodában adják ki a csekket, amit postán be kell fizetni, majd visszamenni), vagy az okmányirodában bankkártyával is rendezhető a dolog.

2016. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
78%
Ma voltam meghosszabbítani a közel 7 éve lejárt jogsimat. Orvosi alkalmassági (6700 Ft), 4000 Ft illeték és ennyi... Két kormányablaknál is megkérdeztem, nincs időbeli korlát.
2016. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!