Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autó, miért lenne státuszsz...

Az autó, miért lenne státuszszimbólum Magyarországon?

Figyelt kérdés

Magyarországon az egy főre jutó autók száma magasabb, mint például Norvégiában.


De, ez nem azért van, mert státuszszimbólum, hanem mert kényszer.

A legtöbb fiatal, amikor elkezd dolgozni, egyből kocsira gyűjt.Én is így tettem.

Magyarországon a tömegközlekedés annyira rossz, hogy az ember rákényszerül az autóra.


Nekem a munkahelyem busszal dupla annyi idő, mint kocsival.Visszafele meg várni is kell, meg korábban kelni, kimenni az ipari parkba, ami a belvárostól elég messze van és nem járnak oda negyed óránként a járatok....stb


Emiatt, kell azaz autó.Anélkül életképtelen az ember Magyarországon.


Ameddig nem volt, elkértem az családi autót, de sokszor az is foglalt volt.

Ameddig nem volt autóm, foglalt volt a családi, úgy éreztem magam, mintha kényszerzubbonyban lennék, mozgásképtelennek, rugalmatlannak éreztem magamat.



2015. dec. 27. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem státuszszimbólum, csak sokan azt gondolják. És pont azok gondolják annak, akiknek nincs is autójuk, vagy csak egy van, és az is valami olcsó kisautó. Egyébként az autó a hasznossága mellett tökéletes szórakozásra is, sok embernek (nekem is) a vezetés egyszerűen szórakozás, egy hobbi a mindennapokban. Erre meg autó kell.

Nem tudom mi van a norvégoknál, nem is érdekelnek, de ha már a nyugatot akarjuk majmolni, szét kell nézni Németországban: minden kertes háznál minimum 2, de sokszor 3-4 autó áll, a család minden egyes tagjának van autója, és ezekből legalább az egyik egy drága, fiatal autó.

2015. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Státusz szimbólum?

Nézz szét, milyen autók futnak nálunk, és milyenek Norvégiában.

A magyar autópark átlag életkora jócskán 10 év fölött van,és az átlagos autóvásárló is 10 évnél öregebb autó vásárlásában gondolkozik.

Kelet-Európa Nyugat-Európa autóbontója ként funkcionál, csakhogy az ott bontóba küldött járgányok itt még sok évig használatban vannak.

2015. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon az egy főre jutó autók száma magasabb, mint például Norvégiában."


Az magyarországi autók átlag életkora 14 év. Egy átlag 14 éves autó 500-700ezer forint. Nem mindegy hogy fél milliós autóból van sok vagy 2 milliós autóból.


"A legtöbb fiatal, amikor elkezd dolgozni, egyből kocsira gyűjt."


Sok fiatalnak még jogsija sincs. Személy szerint nem ismerek olyan huszonéves lányt aki gyűjtött volna autóra. Fiúk közül van pár akinek van autója de sokan több éves munka után szánják rá magukat.


"Magyarországon a tömegközlekedés annyira rossz, hogy az ember rákényszerül az autóra."


Akkor igaz ha valami eldugott kis faluban élsz. Nagyon sokan járnak busszal munkába, olyanok is akiknek van autójuk. Tény hogy vannak helyek ahova nem tudsz eljutni busszal de oda nem is dolgozni mennek hanem kirándulni, üdülni, szórakozni, tehát nem kényszer hogy oda menj.


"Emiatt, kell azaz autó.Anélkül életképtelen az ember Magyarországon. "


Nem életképtelen az ember csak aki megszokta az autót annak nehéz nélküle. Mai napig vannak olyan családok ahol nincs autó és mégis megélnek, dolgoznak, gyerekeket nevelnek.

2015. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annak a fejében szimbólum, aki autós közegben nőtt fel vagy az anyjáéknak is volt. Ha valakinek teszem azt olyan az élete huszonévesként hogy nem kell elköltöznie mert kétgenerációs házuk van, az gyűjtsön vízágyra, porsche-ra nem érdekel. Az viszont elég ciki ha 5 havi fizetésből rögtön autót néz, de hogy hol fog lakni, miből lesz saját ingatlanja azt nem tudja.


Nekem sose volt autóm, mert nem úgy tekintek rá mint a legtöbb ember aki A-ból B-be el battyog teli csomagtartóval

Volt quad-om, meg jó pár motorom, tömeg közlekedéssel 45 perc a munkahelyem átszállás nélkül, motorral ugyanazon útvonalon, dugóban, lámpáknál autók között előre furakodva 18-25perc.

2015. dec. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek autózni, de szükségem is van rá. 21 éves vagyok és minden nap vezetek.

7-re járok dolgozni. Konkrétan nincs busz amivel be tudnék járni. Van egy 6:15-kor, ha ezzel mennék, akkor késnék kb. 1 órát, mert a helyijáratos buszra is várnom kéne. A másik busz 4:20-kor indul. Na azért nem fogok hajnal fél 4-kor kelni, hogy 7-re beérjek.

Hazafelé szintén tragédia. A pályaudvarról, 16:25-kor indul a busz, én pedig 17:00-ig dolgozom, ha épp nem túlórázok. A következő 19:15, de még egy köztes városkában át kell száljak.

Autóval fél óra alatt megjárom. Tömegközlekedéssel jóesetben 1 óra, de inkább 1.5-2. És a rengeteg szopásról még nem beszéltem (késik, nem jön, várni kell rá, átszállás, nyáron meleg van rajta, télen hideg....stb.) 7 év bőven elég volt, ameddig suliba jártam.

2015. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó autó mindenhol státuszszimbólum. Csak sok embernek itthon a lepukkant 6-800 ezres Golf 4 meg Passat a státusz.
2015. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!