Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eljaras indult ellenem mire...

Eljaras indult ellenem mire szamithatok?

Figyelt kérdés
Jo par honappal ezelott megbuntettek a buszon, 2szer kaptam felszolitast amibe mar 25ezer Ft allt,gondontam majd valamikor befizetem .A csekk mar megsincs es igy elfeledkeztem rolla. Most meg kijottek es kozoltek hogy eljaras indul .mit tudok tenni vagy mire szamitsak?
2016. jan. 30. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok jóra semmiképp!Valószínüleg az eredeti büntetés sokszorosát kell majs befizetned!
2016. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Drága lecke lesz.

A közlekedési társaságoknál gyakorlat, hogy a ki nem fizetett tartozásokat eladják, átadják egy behajtó cégnek, akik pluszban még a "munkadíjat" is az adóstól hajtják be, a kirótt büntetésnek a soksorosát fizetheted a nemtörődömséged miatt.

2016. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ezt a tartozásod már behajtó cégnél van. A buszos társaság a sikertelen felszólítások után eladja a behajthatatlannak látszó követelését egy erre szakosodott kigyúrt jogászokból álló cégnek. Nos itt volt az első kiváló alkalom, hogy fizess..ha nem tetted, akkor végrahajtásra kerül a sor..ugyanis ez volt a háztűznéző..nekik az a jó, ha nem fizetsz, mert akkor viszik a lakásod..


Észre sem veszed, és máris a Dózsa György úti hajléktalanszállóra kérsz bebocsájtást..


semmi jóra ne számíts.. így tanul az ember gyereke. Várd ki nyugodtan a végét, aztán az emeletes ágyon tűnődhetsz.

2016. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
18 eves vagyok es semmim sincs amit elvegyenek,anyamekkal elek .Dolgozni tavasztol fogok
2016. jan. 30. 21:49
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
Semmi gond. Majd a fizetésed nekik lesz utalva.
2016. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

No azért hajléktalan nem leszel, de tény, hogy ha nem feketén kapod a jövedelmedet, akkor annak egy meghatározott részét inkasszózhatja a követeléskezelő cég. Ezen kívül ha bármilyen ingó vagyontárgyad van (pl. bútor, szórakoztató elektronika, jármű,ékszer stb.) azt elárverezés céljából lefoglalhatják és csak annyit látsz belőle viszont, amennyi a tartozásaid levonása után marad. Továbbá ha van ingatlan a neveden, jelzálogot jegyeztethetnek be rá.


Igazából ez mind elég nagy szívás fiatal korban, mert egy csomó terved megvalósulasát elodázhatja és igencsak frusztráló, de túl lehet élni. Csak gazdálkodj felelősen a maradékkal és ne legyél akkora barom, hogy nem foglalkozol a tartozásaiddal. Vagy legyél, csak költözz el utána Haitira.

2016. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha meglenne a csekk es tovabbra is 25ezret kene fizetnem ,akkor mar beis fizetnem...esetleg ilyenkor hova kell bemenni hogy elmondjam h szerencsetlensegemre elhagytam?
2016. jan. 31. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!