Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire számíthatok egy balesetné...

Mire számíthatok egy balesetnél, ahol nem én voltam a hibás és mégis a rendőrök elsőként engem hoztak ki?

Figyelt kérdés
Egy másik autót szerettem volna megelőzni. Követési távolságról kihúzódtam elkezdtem az előzést 80km/h-ról és amikor az előttem lévő autó farához értem ő 1-gyet indexelt és rám húzta a kormányt.Én befékeztem megcsúszott az autóm és berepültem a főút melletti füves területre. Az előttem lévő autót nem előztem meg mögötte voltam az ő autójába kárt nem tettem. az enyém tört össze elég csúnyán. Nem akarja elismerni, ugyanis ő egy motorost akart előzni ezáltal húzta rám a kormányt. kiakarta magát beszélni, hogy felező vonalat nem lépett át viszont értetlenül álltak a rendőrök, hogy akkor oldal távolságot nem tartott. A helyszínelés közben azt mondták nyomok alapján nem én vagyok a hibás, viszont másnap jegyzőkönyv felvételénél annyit mondott mikor beléptem az ajtón, hogy én vagyok az első felelős. Ezt nem értem...Én kocsim totálkár övének semmi baj.. És én vagyok a felelős? Szakértőhöz kerül az ügy..Nagyjából mire számíthatok engem hoznak ki ismét vagy változhat??? Előre is köszönöm!!

#eljárás #autóbaleset #elsőbbség nem megadása
2014. júl. 5. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt ő a hibás, mert ha előznek valakit akkor az nem kezdhet el előzni.

Közúti veszélyeztetés az ő részéről.

2014. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy hibás, ha nem lépted át a sebességet. Az ő részéről közúti veszélyeztetés. Lehet, hogy valakinek a valakije és így mégse őt fogják kihozni bűnösnek, hanem kizárólag te cumizol.


Mondjuk legközelebb ha előzöl, előbb nézz körül megfelelően, hogy egyáltalán miért megy lassan egy autó előtted.. Én se mennék el 200-al egy kétkerekű mellett, hátha elsodorom.


Az a legnagyobb baj, hogy az ő autójának nem esett baja.. Ha mondjuk lenne egy jó kis sérülés az oldalán, akkor lehetne bizonyítani, hogy ő ment beléd. Így viszont vagy te a totálkáros autóddal, hogy előzni kezdtél, aztán meggondoltad magad és inkább elrántottad a kormányt, hogy a mezőn összetörd magad. Én igazából az ilyenek miatt nem is szoktam rángatni a kormányt... Nem kockáztatok meg ilyesmit. Meg, hogy elhajtson a karcolás nélküli autójával. Ha valaki kijön elém, nem tudok megállni, belemegyek azt csókolom. Inkább ő dögöljön meg, mint a járdán sétáló ártatlan ember. Sajnos láttam már ilyet, elég durva volt..


Amúgy készülj fel a legrosszabbra. Lehet kihoznak téged végleg hibásnak, hogy előzés közben elvesztetted az uralmadat és csatt.. De ne legyen igazam. Csak mondom, hogy szoktak ilyet. Különösen ha a másik fél tényleg valakinek a valakije..

2014. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Helyzetileg neked lenne igazad, hiszen ha megkezdtél egy szabályos előzést akkor ő nem előzhet (vagy kerülhet ki) semmit.


Egy nagyon nagy baj van: Nem tudod mit vallott. Tanuk nincsenek. Ha ő azt mondja, hogy indexelt, előzni kezdett egy motorost, ez után te kivágódtál mögűle nagy sebességgel és elvesztetted az uralmad a kocsi felett és kisodródtál... Akkor kb. semmit sem tudsz tenni. Nincs senki, aki igazat adna bármelyikőtöknek és téged fog kihozni a rendőr hibásnak.

2014. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A rendőrök a nyomok alapján megállapították hogy 80 és 90 km/h között mehettem...Én már őt régóta előztem mivel nem egy BMW-vel voltam ami jól gyorsul... Körültekintő voltam én láttam h mi van még ő előtte csak ő nagy valószínűséggel azt se tudta, hogy én mögötte mentem már vagy 200m-rel. Szemtanú van aki mellettem ült ő látott mindent sőt ő nevén van a szgj. is és mégse hallgatták meg...Ezt nem értjük hogy őt miért nem kérdezik ki hisz ő is látta...Ha meg ismerőse van bekaphatja...

Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 5. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent elfogadni amit a szabálysertési ügyintéző mond, lehet fellebbezni, panasszal élni. Ha kiderül, hogy csókos a tag, akkor át lehet tetetni máshová az ügyet, és a végén akár a bíróságon is kiköthettek. Persze ez nem vigasztal egy összetört autóért cserébe. No és tanút is lehet beidéztetni.
2014. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szar ügy, lehet hogy te leszel a hibás. Ha nem lépte át a felező vonalat akkor hogy húzta rád a kormányt??? Szerintem te simán meg ijedtél és befékeztél. Már ne haragudj de se gyakorlatod, se reflexed nincs. Ha nem lépi át a felező vonalat akkor mitől ijedtél meg annyira hogy fejre kell állítani az autót. ??? Ha ezeket veszik figyelembe tuti hogy te vagy a hunyó.
2014. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De te nem ėrted.. ö akarta kibeszėlni ezzel magát..de a rendör is hülyėnek nėzte több mint a kocsija fele a felezö vonalon át jött nem vagyok ilyedös.. 5 ėves öcsėm ėletėvel es anyukám meg párom ėletėvel SE játszok.. mem fekeztem volna ha kitudom kerülni vagy valami..
2014. júl. 7. 01:00
 8/8 anonim válasza:

Nem akarok nagyon beleszólni, de az a 200m elég sok, tekintve, hogy min. 20 km/h-val kell gyorsabban menned annál akit előzöl. Esetleg ez is közre játszhatott...

Viszont az is igaz, hogy ő nem kezdhet semmilyen előzést addig amíg őt előzik. Még sávon belülit se.

2014. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!