Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kerékbilincset miért alkalma...

A kerékbilincset miért alkalmazzák? Nincs más megoldás helyette?

Figyelt kérdés

Szerintem egy nagyon drasztikus,szemét dolog a hatóság részéről.

Ha az adott helyen nem lehet parkolni,annak oka van,a kerékbilinccsel viszont pont hogy elmozdíthatatlanná teszik a kocsit onnan,ahol ugye nem kellene hogy legyen,tehát üti egymást a két dolog.

Ha mentőnek,tűzoltónak kellene a hely sürgősen,akkor is gond lehet.

Ha a kocsi vezetője véletlenül épp egy életbevágóan fontos dolog miatt kell,hogy el tudjon indulni a kocsival,akár emberéletbe is kerülhet.

Miért kell azt a rohadt bilincset feltenni?

Simán le kell fényképezni a kocsit,és annak alapján megbüntetni a tulajt.



2016. febr. 7. 11:50
 1/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A büntetés behajtása idő és pénz. A bilincs leszedéséért meg ott helyben fizetsz, mint a katonatiszt.
2016. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert bevétel van belőle, slussz. Tanuld meg egy életre, hogy Magyarországon nem érdemes rációt, józan észt keresni a jelenségek mögött. Első a pénzbevétel, olyannyira, hogy a kormány évente megszabja a minisztériumoknak az elvárt bevételeket (évente több tízmilliárd Ft) Az önkormányzatok éves terveiben is szerepel a várható bírságbevétel.
2016. febr. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagyok érintett, nem is igen leszek. De nem sérül ezzel az a jogom, hogy a jogellenes magatartásomat önmagam felismerjem, s megszüntessem?

Ha lopni akarok, át is megyek sikeresen a pénztáron, de kifelé menet újra gondolom a dolgot, akkor vissza tudok menni. Bamba képpel megkérdem, hogy ezt is be tetszett ütni? Vagy: Jaj, de buta vagyok, azt véletlenül a retikülömbe tettem.

Ha rossz helyen állok meg, a bilincs meggátol abban, hogy magam korrigáljam a hibámat.

2016. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olcso, hatékony.
2016. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahol viszonylag kevesen szegik meg a közlekedési szabályokat, a hatóságok pedig nagy tiszteletet kapnak, ott az a bevett szokás, hogy annak a néhány eltévelyedőnek elvontatják az autóját.
2016. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaz a dolog kérdező, és egyébként is lehet az autósnak sürgős dolga lenne, de a bilincs miatt órákig nem tud mozdulni...

A másik dolog, hogy az alufelnit jól szét is karcolják.

Magyarországi autón így is be lehet hajtani simán a büntetést, esetleg külföldi autóra tudom elképzelni hogy tegyenek bilincset, ugyanis azokon nem tudják behajtani.

2016. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Van más megoldás, csak a magyar igen leleményes nép.

Ráteszed a mikuláscsomagot: leveszi, eldobja, nem is vót csomag, há' mit erőlködöl itten? Lefényképezed: aó, há' ez nem is ott készült, nem is az én ótóm, nekem nincs is ótóm, családtag vezette, akire nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni, meg különben is fotosopp az egész!

Ezzel szemben a kerékbilincs hatékony. Ha nem tudsz elindulni, kénytelen vagy kifizetni a büntetést.

2016. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Lehet helyette más megoldás. Pl. egyszerűen elvontatják/elviszik egy telephelyre. Vagy ott áll mellette valaki, amíg oda nem megy a tulajdonos fizetni.

A sofőr meg ha "életbevágóan fontos dolog" miatt nem tud fizetés nélkül távozni, akkor legközelebb majd meggondolja, hol és hogyan áll meg.

2016. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés 1.: Nem magyar találmány a kerékbilincs és bizony nálunk boldogabb és boldogtalanabb országokban is egyaránt használják.


Tévedés 2.: Ha a forgalmat akadályozza egy jármű vagy tűzoltósági felvonulási területen áll, azt bizony nem bilincselik oda, mert az óriási gondokat tud okozni.


Tévedés 3.: Az nem igaz ám, hogy valakinek az élete múlhat egy lebilincselt autón. Életveszély esetén ugyanis a mentőt kell hívni, főleg olyan városias környezetben, ahol a kerékbilincseket alkalmazni szokás. (Eldugott tanyán nem bilincselnek.)


Szóval én nem igazán tudok együttérezni azokkal, akik szabálytalan parkolás miatt néhány perc kényszerpihenőre kárhoztatnak. Városi környezetben egyébként is át lehet hidalni az autó átmeneti hiányát alternatív eszközökkel.

2016. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!