Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogtalan feljelentés tiltott...

Jogtalan feljelentés tiltott helyen várakozásért?

Figyelt kérdés

Budapest, XI. kerületben a Nádorliget utca elején parkolok kb. 1,5 éve minden munkanapon, ami eddig senkit sem zavart. Tegnap kaptam másokkal együtt egy cetlit a szélvédőmre, miszerint a közterület felügyelet tiltott helyen történő várakozásért feljelent. Az adott helyen semmi sem tiltja a várakozást, nem magánterület, ennél fogva nem értem a feljelentés okát. (A képen a megállni tilos tábla és a parkoló között bőven több, mint 30 m van) A parkoló hely mögött van egy üres, elhanyagolt telek, amit tegnap kitakarítottak a gaztól. Lehet, hogy a hely tulaja szólt be, hogy zavarja őket az ott várakozó kocsik? Ha így is volt, mi lehet a feljelentés alapja?

Mit érdemes most tennem?

Csatolok pár képet is a helyszínről, hátha valakinek ismerős a környék. A két esti kép az utca két kereszteződése.


[link]

[link]

[link]



#Budapest #parkolás #kerület #várakozás #feljelentés #újbuda 11. #kerület XI. #nádorliget utca
2016. márc. 11. 08:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kereszteződèstől számìtott 5m-en belül megállni tilos! Mivel tábla nem jelzi a parkolóhelyet az nem is az, csak egy " öböl". Ha a te kocsid van a kèpen jobb oldalt hátul ( ami szemre nincs 5m) akkor a büntetès jogos.
2016. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Lehet, hogy kicsit csalóka a kép, de a bekarikázott, "problémás" terület nincs 5 méteren belül egyik kereszteződéshez sem. A képen már nincs rajta a kocsim :)

2016. márc. 11. 09:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, ha időközben azt zöld zónának vagy minek változtatták meg, ahol tilos parkolni.
2016. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nem zöld zóna hanem zöld terület vagy mi
2016. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, ha megváltoztatták, de azt jelölni kell, nem lehet az alapján büntetni, hogy változtattak valamin egy rendeletben, határozatban, de nem jelölik.

Az 5 méter az úttesten való parkolása vonatkozik, kialakított parkolóhelyen lehet parkolni akkor is, ha az 5 méteren belül esik a kereszteződéstől, zebrától, mennyi ilyen van...amikor meg fordulnál ki, az ott parkoló autótól nem látsz semmit, mégsem szabálytalan.

Az 30 méteren bőven túl van, a villanykarókból ítélve az legalább 100 m.


Én bemennék a közterület-felügyelethez és elsőnek megkérdezném, mi alapján büntettek meg, aztán ha baromsággal jönnek elő, nem foglalkoznék vele, bíróságon úgysem tudja megvédeni az igazát, ha hülyeség.

2016. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A megállni tilos tábla az úttestre vonatkozik, nincs kiegészítő tábla, amely az út melletti várakozást is tiltja, így a 30 méteres kiegészítő is mellékes.

A kereszteződés előtti megállási tilalom sem lehet ok, nem az úttesten álltok, és a beláthatóság is rendben.

Ami a képről nem látszik: nem álltatok el a telekre vezető utat, kapubejárót?

Illetve az oktatóm egyik intelmét tudom még idézni: ismeretlen helyen zöldterületre nem parkolunk!

A saját házunk előtt megállhatunk a füvön, de ha ott más várakozik, és nekünk nem tetszik, joggal tehetjük szóvá, az ott nem várakozóhely.

Sok településen a telekhatár és az út közötti rész gondozása az ott lakók feladata, oda engedély nélkül beparkolni nem szabad.

2016. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerű az ok, zöldterületen várakoztok, ami tilos.


Nem, nem attól zöldterület, hogy zöld, hanem attól, hogy azt mondják!

:D


Ezek itt mind tiltott helyen várakoznak:

[link]


Így volt a műegyetemnél is, aztán kicsit rászálltak a közteresek, és már nem áll ott senki.

Ha valaki emlékszik még rá, a Goldman Gy. tér szélén, itt álltak sorban az autók pár éve még:

[link]

2016. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Utolsónak: Ha "zöld" a terület, akkor azt nem kötelesek jelölni, különösen akkor, ha a látható állapotban zöld...? :) A másik dolog, hogy 1,5 éve mindig tele volt ez a terület parkoló autókkal egész nap és láttam is járkálni a közterületeseket, mégse történt semmi. Most pedig egyből feljelentés, nem is csak ejnye-bejnye?

2016. márc. 13. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek jelölni. Néha kiadják nekik, hogy hol kell kaszálni, aztán nyomják a csekkeket. Pénzbehajtó banda.
2016. márc. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Engem ma jelentettek fel pont ugyanitt tiltott zöldterületen parkolásért (még vagy 9 másik autót cetliztek fel) és nem is csomag, hanem csak aláhúzva, hogy feljelentem. Szintén vagy másfél éve majdnem minden nap itt parkoltam gond nélkül. Mondjuk gyanús lehetett volna, hogy kb 1 hónapja sokan parkolnak az út gyalogos szerinti oldalán a 3. kép szerint, így persze nem fér el egymás mellett két autó.
2016. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!