Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autós hírdetéseknél miért...

Az autós hírdetéseknél miért takarják le vagy úgy fényképezik, hogy ne látszodjón a rendszám?

Figyelt kérdés
Egyes hírdetéseknél ez van és megfordul a fejemben, hogy vajon lopott-e
2008. szept. 21. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Azért szokás letakarni, hogy az utcán azért mégse ismerje meg mindenki a kocsit, aki látott róla képet. Én is mindig letakarom, ha a netre teszek fel képet. Mondjuk nekem a rendszám nélkül is eléggé felismerhető...:D
2008. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Személyiségi jogok védelme miatt.
2008. szept. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
úgy vettem éeszre inkább a kereskedők csinálják. Szerintem azért, hogy bizonyíthatóan ne ismerjen rá a gazdája, hogy amit megvett tőle a kereskedő 500 ezerért, miért árulja 1,2 millióért. Én is letakartam mondjuk, de csak úgy. Mivel a nevem, és két telefonszámom is kint van, itt a személyiségi jogok nem annyira játszottak szerepet, de ki tudja, lehet...
2008. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Esetleg olyan is lehet, hogy valaki például kisodródik a kanyarban, jól meghúzza a saját kocsiját egy fán, utána bemegy a rendőrségre, hogy azért sodródott ki, mert a szembejövő autó az ő sávjában jött, alig bírta elkerülni a frontális ütközést. Megadja a rendszámot meg az autó egyedi jellegzetességeit. Közben az autót csak a netről nézte ki, és így akarja kifizettetni a kárát.

Lehet, hogy a tulaj tisztázni tudja magát, de akkor is sok hercehurca.

2008. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jah szóval vigyázni kell ezzel...
2008. szept. 28. 21:39
 6/6 anonim válasza:

Utolsó, ez tök hülyeség. Valaki az utcán is megnézheti bármelyik kocsi rendszámát, jellegzetességeit, sőt le is fényképezheti, ennyi.

Inkább kereskedők szokták kitakarni, szerintem azért, hogy a potenciális vevő ne tudjon a tényleges eladónak utána nyomozni, és megegyezni vele a "normál" árban a kereskedő tudta nélkül - mert mint tudjuk, a kereskedő rengeteg hasznot rárak.

2011. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!