Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a helyes a kresz alapján...

Mi a helyes a kresz alapján az alábbi forgalmi helyzetben? Gyalaogos.

Figyelt kérdés
A gyalogosnak csak akkor van elsőbbsége,ha rálép az ùt testre,vagy akkor is,ha csak megáll a járdán és nem tudod mit akar,mert csak áll? Abban az esetben ha rákanyarodsz egy útra. Zebra NINCS. Várom a válaszokat! :)
2016. ápr. 14. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt a várom a válaszokat én mennyire utálom.


Tisztázzunk valamit. Az elsőbbségadás arról szól, hogy két dolog egyszerre történne, de mivel ez nem lehetséges, ezért meg kell határozni egy sorrendet.


Tehát, ha a gyalogos már lelépett, akkor az már megkezdett történes. Át KELL engedned.

Elsőbbséget annak a gyalogosnak kell adnod, aki szeretne átmenni azon az úton, amelyikre kanyarodsz.

2016. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Magyarán csak akkor vagyok köteles megadni ilyen esetben az elsőbbséget,ha már lelépett? Ha csak áll,és néz ( nem egyértelmű a szituáció) abban az esetben nem?
2016. ápr. 14. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Én magyaráztam volna rosszul? Lehet.

Ha már lelépett, akkor ő már ott van. Tehát megállsz. Olyan, mintha tilos jelzést kaptál volna.

2016. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja a lényeg: adott helyen feltételezned KELL, hogy át akar menni. Tehát elsőbbséget KELL adni annak, akik ott áll, táblából, bambul. Szóval pici kis esélye is van annak, hogy menne. Ha nem tesz erre semmit, akkor lehet menni tovább.
2016. ápr. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2016. ápr. 14. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetek 99%-ban max akkor adják ezt meg ha az ember már lelépett.
2016. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És forgalmi vizsgán mit javasoltok, hogy a vb ebbe ne kössön bele? Mert ha bamba a gyalogos,és csak áll,nem tudom mit akar az megint nem szerencsés mivel akkor abba köt bele a vb,hogy akadályozom a forgalmat... Udvariasan intsek neki? Ha meg nem él vele menjek amerre elindulnék?
2016. ápr. 14. 20:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindig a biztonságosabb megoldást válaszd, s ne csak a vizsgán!
2016. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van. Állj meg, szemkontakt, ints, ha visszakozik, akkor lemond az elsőbbségéről. Indulhatsz. Ha meg átmegy, akkor megvárod.
2016. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!