Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Baleset után egészségügyi...

Baleset után egészségügyi ellátás?

Figyelt kérdés

Pár napja balesetet szenvedtem, amely személyi sérüléssel nem járt. A mentő saját felelősségemre hazavitt és nem a kórházba, egészségügyi ellátást nem kértem.


Napokkal az esemény után viszont úgy érzem, hogy lehet van komolyabb bajom (talán csont repedés), amit most sem érzek éles fájdalomnak, de dagadt és kellemetlen.

Ha szeretném, hogy lássa orvos, akkor elmondhatom, hogy balesetet szenvedtem néhány napja, ahol ez történt? Vagy ilyen esetben előjön, hogy személyi sérülés márpedig történt, így feljelentenek?


Részemről azért fontos lenne, fiatal vagyok, csak saját magamnak okoztam kárt, nem akarok ügyet is belőle, viszont orvoshoz talán még is el kellene mennem.


Sokszor hallottam olyat, hogy valaki még a baleset napján elment ügyeletre és hazudott, hogy mi is történt vele, de ha nem muszáj, én ezt nem tenném. Tehát a kérdés, hogy hogyan is szól a jogszabály/rendelet? Ha papírom van arról, hogy saját felelősségre nem kértem ellátást, akkor most elmondhatom-e őszintén mi történt velem?



2016. máj. 16. 17:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Nyugi, doki nem fog feljelenteni.
2016. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!