Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kéri, hogy a recepciós...

Ittittitt kérdése:

Miért kéri, hogy a recepciós beszéljen a külföldi utasával a taxis?

Figyelt kérdés
a legtöbb taxis még makogni sem tud angolul,más kell megkérdezze az utasától mit is akar.tüntetni azt tudnak de semmi normális szolgáltatást nem tudnak nyújtani?

2016. máj. 20. 06:53
 1/4 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdés nem komoly, hiszen magad is megválaszoltad, hogy az adott taxis, vagy az általad ismert taxisok nem beszélnek nyelveket!


Azt megértem, hogy nem csíped a taxisokat, mert én sem.


A tüntetés meg egy vicc, most sírnak, mert van konkurenciájuk, amúgy amikor úgy adódik, simán embereket vernek össze (lásd übereseken kitöltött düh), de a kamu sokszoros viteldíj (főleg külföldiektől), is napi menü náluk!


A legtöbb primitív, kapzsi paraszt, az ár képzésük meg olyan mint ha legalább egy holdutazásra akarnál jegyet váltani.


Bár egy korábbi topicba ezt már leírtam, de évek óta nem taxiztam, pár hónapja 30km-es útra az egyik ilyen köpönyegforgató weblapján a kalkulátorba beírtam a távot és valami 25 ezer forintos összeget dobott ki, ezen jót mosolyogtam!


Ha úgy működne a világ ahogy a taxisok gondolkodnak, akkor nem lenne webshop sem, mert hát a boltosok biztos tüntettek volna, hogy azoknak nem kell alkalmazottat fizetni, meg üzlethelyiséget. Vagy nem lenne étel futárkodás mivel ott is csökkentettek a költségek és milyen rossz most a klasszikus éttermeknek!


De minden más szakmában értelmes emberek dolgoznak és igazodnak a piachoz.


Remélem az über vagy valami hasonló eltörli a taxis szakmát! Jah és "szegény" taxisok még nem is biztos, hogy tudnak a Waze carpool-ról ami még csak most alakul!


Bár gondolom ezt is megoldják, minden kedden az über miatt zárjuk le a fővárost, minden szerdán meg majd a waze miatt, ennél kreatívabbra úgysem számítok.

2016. máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első nagyjából összefoglalta.


Tipikus felállás. Amikor kialkudták a fix, és nagyon magas tarifát akkor azzal el tudták lehetetleníteni a kisebb cégeket és monopolhelyzetbe került az a néhány nagyobb taxis vállalat. Nulla rugalmasság, alkalmazkodási készség.

Már régesrég meg kellett volna lovagolniuk az online térhódítást ezen a területen sokkal komolyabb plusszot adni a szolgáltatáshoz. De jó magyar szokás szerint nem csinálunk semmit, csak sírunk az idejétmúlt felsőbbrendű pozíciónk lassú elsorvadásán.

2016. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tomcatters ***** válasza:
100%

# Koaxk Ábel 

Így van , páromat múltkor szó szerint durvan 500 méterre 1300 ft ert vitte el (nem voltam otthon becsipődött a dereka nem birt menni egyaltalan )

Ez volt a házunktól az orvosig ....... no comment!!!!

2016. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyvalamit tudnak, utat elállni, mert jajj de rossz az über. :D
2016. máj. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!