Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy mely...

Honnan tudom, hogy mely utakon tilos kerékpározni?

Figyelt kérdés

Amikor útvonalat próbálok tervezni, akkor nem látja az ember előre, hogy mely utakon, útszakaszokon fog találkozni a kerékpározni tilos táblával. Van valami adatbázis vagy összesítő arról, hogy hol vannak kint ezek táblák?


Csak azokra a szakaszokra vagyok kíváncsi, ahol nincs alternatíva, mert vannak olyan helyek, ahol azért teszik ki, mert az út mellett van kerékpárút.


2016. máj. 22. 21:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Bocsánat de csak annyit tudok mondani hogy ha van esélyed térj le másik útra vagy kerüld meg.
2016. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, persze de ez nem olyan egyszerű: múltkor olyan körforgalomba futottam bele, ahonnan minden kijárattól ki voltak tiltva a bringások, kivéve azt ahonnan jöttem; én meg keringtem ott, mint gólyafos a levegőben, és mehettem vissza. Az autósoknak kiírják ha zsákutca jön, de a bringásoknak nem!
2016. máj. 22. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Autópályán, autóúton egyértelműen tilos, ezeket az utakat nem szabad figyelembe venni a tervezéskor, illetve csak "elkerülendő" címkével.

Főútvonalakon általában csak akkor tiltják a kerékpárosok közlekedését, ha van más alternatíva (pl kerékpárút, vagy másik, kisebb forgalmú út a közelben)

2016. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pl Üllőről hogy jutsz le Monorra?
2016. máj. 22. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Neten vagy GPS el terveztess utvonalakat.
2016. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom annyira hasznos válaszokat adtok...


Igen, megkerülöm az utat, nem megy megyek tilosba, nem erre irányult a kérdés.


Neten tervezek útvonalat, google maps-al, ami nem tud kerékpáros útvonalat tervezni, csak gyalogutat, de úgy meg rávisz még az autóútra is, ezért mindig le kell ellenőrizni, hogy jó lesz e az az útvonal, ami elég fárasztó,minden 10-20kmes szakaszra!

2016. máj. 22. 22:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Van egy utvonalterv.hu nevű honlap, de az annyira kedves, hogy Budapestről Gyöngyösre Tápiószentmártonon keresztül akar vinni.
2016. máj. 22. 23:14
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. máj. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A merretekerjek.hu elég jó, főleg a hőtérképes megjelenítés. Az útvonaltervezőjét hogy kell használni? Arra még nem jöttem rá.
2016. máj. 23. 07:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Üllőről Monorra úgy tudsz eljutni, hogy átkerekezel Gyömrőre, és a templomnál a körforgalomban Péteri felé veszed az irányt, majd tovább Monorig.
2016. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!