Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B-s jogsin megbuktam, hogyan...

B-s jogsin megbuktam, hogyan tovább (többi lent)?

Figyelt kérdés

A helyzet kicsit komplikált.


Kezdjük azzal a ténnyel, hogy már két éve vezetek, és igen, nincs jogsim. Vagyis csak AM kategóriás (segédmotoros). Ahány ember eddig beült mellém, mind azt mondta, olyan, mintha gyakorlott, sok éve vezető sofőr lennék.


Ennek ellenére most vizsgáztam 3 napja, és megbuktam a vizsga 43. percében, egy kis egyirányú utca végén annyira ideges voltam, hogy lehagytam az indexet. Kár, mert addig csupán 4 hibapontom volt. Sosem gondoltam volna, hogy meg fogok bukni, ez egy óriási csalódás.


Sok olyan berögzülésem van a két év vezetés miatt, amiket az oktatás során nagyon nehezen tudtam átalakítani - többségüket nem is tudtam levetkőzni, csak átmenetileg megváltoztatni. A probéma, hogy most egy egész hónapig külföldön leszek, és csak utána vizsgázhatok ismét.


Vajon addigra ki fog menni a fejemből pl. Esztergom és a különböző utcái (Bp.-i vagyok, de itt vagyok koleszos, így itt jogsizom), valamint a szabályok? Hány órát vegyek a következő vizsga előtt, hogy megint belerázódjak a szabályokba? Van aki járt már így?


Előre is köszönöm!



2016. jún. 10. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mehetnének ki a fejedből a szabályok, ha már vezetsz?

Az utcákat, útvonalakat sem kell tudni, hiszen bármerre vezethetsz igazából, csak a vizsgán vannak útvonalak.

2016. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Eloszot is, a forgalmi vizsga nem arrol szol, tudsz-e vezetni vagy sem. Ahogy majdnem minden vizsga az eletben, arra van, hogy megcsinaljuk, szoval emiat nem erdemes elkeseredni. Ha mar van rutinod, jobb helyzetben vagy, mint az atlag kezdo vezetok. En azt tanacsolom, ha visszajottel vegyel meg 2-4 orat, aztan fuss neki meg egyszer es akkor biztos sikerulni fog :)
2016. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy mehetnének ki a fejedből a szabályok, ha már vezetsz?" - a kérdezőnek inkább a szabályok betartását kell magára erőltetni a leírtak szerint: "Sok olyan berögzülésem van a két év vezetés miatt, amiket az oktatás során nagyon nehezen tudtam átalakítani - többségüket nem is tudtam levetkőzni, csak átmenetileg megváltoztatni"


Azért aggódik, hogy egy hónap múltán képes lesz-e a szabályokat betartva közlekedni, ami egyébként nem szokása - ez a kérdésének a lényege.

2016. jún. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
43-percében? Hát nemtudom de mi 20 perc alatt lezavartuk mindkét alkalommal.
2016. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
hát egomban megbukni művészet... és kérlek ne vezess jogsi nélkül, hiába érzed úgy hogy tudsz... ha baleseted van, nagyon megszívod.. ráadásul gondolj másokra is.
2016. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
20 perc alatt nehezen zavartad le, ha a vizsga kb 55 perc. Már ha sikeres. :)
2016. jún. 10. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Kerdezo... nem te vagy a hibas. en a honap vegen vizsgazok. Az oktatom egyik diakjat azert buktattak meg, mert elsobbsegadas tablanal megallt,pedig a gyerek tud vezetni ultem mogotte. Ez az egesz csak a penzol szol. Gusztustalan, ontelt ,arrogans alak az osszes vb . Tisztelet a kivetelnek. De azert megneznem a kedves vb uralat/ holgyelet, ha ok ulnenek be egy ilyen vizsgara mit alkotananak. Bagoly mondja verebnek szondroma. Hanyok tulol komolyan mondom. Mert ha elvarjak h 30-40-50 ora alatt ugy vezess mit Massa akkor toluk is ellehet ugyan ezt. :) Na de sztem vegyel kb 4 orat es akkor tuti meg lesz, en szurkolok. :)
2016. jún. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

7-esnek igazat kell adnom,nagyon arrogánsak,mindenbe belekötni,ha sáv váltás előtt túl gyorsan nézel körül,index majd mész is a svba az a baj,ha jól megnézed mehetsz el lassú vagy.Szúszog,mért nem lehet gyorsabban csinálni .... és egyéb szöveg amitől szerencsétlen tanuló ideges lesz és bénázni kezd.


Ha útkereszteződésben megállsz az is baj ha túl gyorsan nézel körül,az is ha sokáig.Minden baj.


Jönnek a szöveggel hogy nem lehet ezt úgy csinálni ahogy ő mondja,a munkahelyen is úgy kell csinálni ahogy a felkérésre mondja.Könyörgöm ott 3 hónap betanulási idő van napi 8 órában dolgozunk és mindenki ahogyan neki gyorsabban megy úgy csinálja:-)(itt meg heti egy,sokszor két hetente egyszer tudok menni mert nincs szabad időpontja az oktatómnak,munka után éhesen,a 8-9 órás munkaidő végig dolgozva,nem csak ücsörögve)


Kis királyoknak hiszik sokan magukat!

2016. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!