Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tegnap volt a forgalmi vizsgám...

Tegnap volt a forgalmi vizsgám 34 óra után és megbuktam fog ez még javulni?

Figyelt kérdés
Egészen jól ment az egész olyan parkolást és megfordulást kaptam ami kevésbé ment eddig de szinte hibátlanul leparkoltam már alig volt hátra pár perc a vizsgából a lámpa zöldről piros-sárgára váltott én pedig belefékeztem és hátulról nekünk koccantak.Nem lett nagy kár, de én úgy érzem hogy nem fogom tudni megcsinálni a következő vizsgát és megint nem fogom tudni eldönteni hogy átmenjek e vagy ne.Ti mit gondoltok azon gondolkozok hogy hagyom az egészet.

2016. máj. 20. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgabiztos meg kellett, hogy buktasson. Amikor kérdezték tőle az okot,hogy mi ez a sérülés az autón, és miért, elmondta..

-és? a tanulóvan mi van?

-hát átengedtem, mert amúgy ügyes...


a viccet félretéve, azt hiszed te vagy az egyedüli, akit ílyen szitu után megrántottak? egy frászt! Ne hagyd abba, tessék végigcsinálni...nem kell a szívedre venni...akkor sokkal kínosabb lenne, ha te csúsztál volna bele az előtted megálló autóba...

de így? egy kaland a sok közül...

2016. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak eléggé zavar hogy átkellett volna mennem a sárgán, és nem lefékezni.Így még kárt is okoztam..
2016. máj. 20. 18:55
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Hasonló helyzetekben nagyon sokan megbuktak már, és még koccanás sem kell hozzá.

Meglehet az oktatódnak is van ebben része, ha nem beszéltétek át, nem gyakoroltátok, a lámpaváltáskor hogyan kell viselkedni.

Ha a zöld-sárgát olyan távolságból kapod, hogy ott hirtelen fékezés nélkül biztonsággal már megállni nem tudsz, át kell menni.

Erre lehet "edzeni" a gyakorlásokon, sokkal vacakabb egy kiegészítő lámpás kereszteződés, ahol a zöld jelzés minden átmenet nélkül megszűnik, ott le sem szabad venni a szemed a lámpáról.


A leírtak alapján menni fog a vezetés, ebből az esetből okulni fogsz. a mögötte3d jövő nem tartott megfelelő követési távolságot, de az olyanokra is számítani kell, a hirtelen fékezés csak baleset elkerülése miatt megengedett.

2016. máj. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na igen a kiegészítő lámpáktól egyenesen rosszul vagyok..többször is volt a vezetés alatt hogy jobbra akartam kanyarodni és a kiegészítő zöld megszűnik, volt hogy még épp hogy átmentem de volt hogy belefékezett az oktató nem nagyon tudom megítélni ezeket a helyzeteket sajnos :(
2016. máj. 20. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Kiegészítő lámpánál nincs sok lehetőség a mérlegelésre.

A szemed sarkából folyamatosan nézed a lámpát, s mivel kanyarodsz, vélhetően elég lassan haladsz ahhoz, hogy szükség esetén pánik-fékezés nélkül meg tudj állni (fék készenlétben haladsz) Nem törvényszerű az, hogy vizsgán lámpaváltós szitu legyen, kizárni nem lehet, de erre nem szabad rágörcsölni, a vizsgabiztosban olyan gondolatot ébreszteni, hogy félsz a kereszteződésekben.

2016. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Majd megy másodikra. :D
2016. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából a vizsgán sokkal jobban vezettem mint az órák alatt nem tudom miért , de hát az a fékezés nem kellett volna.
2016. máj. 21. 08:52
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Figyeltél, koncentráltál a vizsgán, jól is ment a vezetés, aztán jött a rutintalanság miatti hiba, ami miatt jogosan buktattak meg. A sebesség és a távolság függvényében van egy pont, amelyen túl lámpaváltáskor már nem szabad fékezni. Próbálj erre fejben ráhangolódni, s ha még a vizsga előtt vezetel néhány órát kérhrted az oktatód segitségét is. Láüpák felé közelitve egy "itt" megjegyzéssel közlőd azt a pillanatot, amely után már nem fékeznél, ha vált a lámpa, s az oktatód mondja, hogy helyes, korai, vagy késő - ez csak egy játék, túlzásba nem szabad vinni
2016. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen valóban a rutintalanság miatt történt.Lehet jobb hogy itt történt meg illetve nem történt nagy baj megkell próbálnom belőni azt a távolságot ami után már nem szabad fékezni.Csak attól félek megtörténik újra... :(
2016. máj. 21. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Figyelj!

34 óra után megcsináltál egy patent vizsgát. Egy kis baki közbejött a teljesen érthető rutintalanság miatt. A koccanás nem feltétlen a te hibád hanem a mögötted lévő kocsisé volt.

Ennyi.

Nekem 70 óra kellet, hogy annyira jól mennyen mint neked. Szóval fel a fejjel, ügyes vagy.

2016. máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!