Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbuktam KRESZ vizsgán,...

Megbuktam KRESZ vizsgán, annyira mérges vagyok. Hol gyakoroljak?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy 2015-től nehezedett a vizsga, de lényegében az egész séma teljesen más lett. Azért vagyok nagyon dühös, mert ahova jártam KRESZRE vele együtt jártak tematikus kérdések, na meg B kategóriás tesztek is, csak az elfelejtette megemlíteni az oktató hogy TELJESEN elavult, és még a 2010(!)-es újításokat se tartalmazza. Azt mondta, ha azokat csináljak és egyhuzamban átmegyünk 7-8 teszten, akkor szinte biztos hogy a vizsgán is átmegyünk. Én gyakoroltam viszonylag sokat, a végére kb 10 teszten is átmentem, a vizsga előtt tudtam meg hogy az újítás miatt kb teljesen más lehet, természetesen a kérdések is változtak (alig volt ismerős).


A lényeg: vizsgán 63 ponttal megbuktam, annyira kicsin múlt, hogy az hihetetlen. Volt egy 3 pontos kérdés, amiben nem voltam biztos, 2 lehetőség között vacilláltam. 50% volt az esély, hogy eltalálom, természetesen a rosszat választottam..


Mivel az oktatónak "volt képe" egy teljesen elavult tesztet adni, aminek nagyjából hasznát nem vettem a vizsgán, ezek után hol tudnék gyakorolni? Ami TÉNYLEG az aktuális 2015-ös KRESZ kérdéseket foglalja magába?

Bocsánat, hogy hosszú lett, a válaszokat előre is köszönöm.


2015. márc. 25. 19:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat javítok: azt mondta, ha azokat *CSINÁLJUK
2015. márc. 25. 19:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok autós iskola használ régi tesztlapokat gyakorlás céljából, azzal a megkötéssel, hogy az a néhány kérdés, ami már nem aktuális, ki van húzva...

Nem az elavult tesztlapok miatt buktál meg, a szabályokat kellett volna megtanulni, nem a kérdéseket-válaszokat bemagolni.

Én is használtam régi tesztlapokat, amelyen még munkásőr(!) is volt a kihúzott kérdések között, ezeket a régi tesztlapoknak pontosan azért adták,l hogy ne csak a gyakorlóprogram kérdéseken gyakoroljunk, de számtalanszor figyelmeztették is a tanulókat: a szabályt kell megtanulni, azok tudatában minden kérdés megválaszolható.

Azt is elmondták, csak akkor jelentkezzünk vizsgára, ha a tesztelés sorozatosan 5 hibapont alatt megy, ha nyugodt körülmények között 5 hibapont fölötti tesztek csúsznak be, ne menj vizsgázni, mert nagy eséllyel megbuksz!


63 pontos tesztre lehet mondani, hogy kevésen múlott, de aki felkészülten megy vizsgára lazán 70 pont fölötti tesztet csinál.


Az iskolát nem védem, mert lehet a felkészítés valóban gyenge náluk, de a lényeg, hogy a szabályokat akard megtanulni, ne a teszt kérdéseket bemagolni - ami talán nem is egyszerű, 11ezer kérdésre bővítették az adatbázist.

2015. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem csak a kérdéseket magoltam be, az összes 3 pontos válaszom jó volt, azt az egyet kivéve.. Tudtam a szabályokat, kivéve azokat amik újak voltak a vizsgán, mivel csak azokkal a szabályokkal számoltam amelyek a próbateszteken voltak. Más szabályra nem is számítottam, nem is tudtam mi mást kéne gyakorolnom, mert nekünk az oktatónk azt mondta, hogy ugyanazok lesznek csak máshogy lesz feltéve a kérdés. Aha.. kb teljesen új kérdések voltak, amikhez hasonló SEM volt a gyakorlásnál.
2015. márc. 25. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
11 ezer (!) kérdést nem tud senki begyakorolni. Ha az oktatás nem az érvényes szabályok alapján folyt, akkor fordulj panasszal az iskola vezetőjéhez, vagy menj át máshová.
2015. márc. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

regisztráció után lehet itt gyakorolni.


én szeptemberben vizsgáztam még a régi kérdéssorból, de január óta számtalanszor megcsináltam ezt a tesztet is, és eddig csupán 1x nem lett volna sikeres a vizsgám.


a kresz így is, úgy is ugyanaz. csak most már 1-1 dologra többféleképpen is rákérdez.

2015. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én jövő héten megyek vizsgázni és folyamatosan gyakoroltam a szakoe-s tesztprogramon, ami már az új módosításokat tartalmazza. Viszont a neten elérhetőek ingyenes kresz tesztek, de ott előforul, hogy hibás a válasz, tehát kritikusan kell kezelni.

kreszteszt.net


illetve volt, hogy beírtam a google-ba és kidobta a szuperjogsi autósiskola honlapját, ahol vannak ilyen (rajz alapján ) régimódi vizsgalapból vett 3 pontos feladatok, s alatta ott a megoldás. Most csináltam végig azt a kb. 20 db-ot és 18-at jól megoldottam.


Mellette olvasgatom a könyvet is még.


Nekem a műszaki rész nem nagyon megy... remélem sikerrel jársz ( és jövő héten én is)

2015. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!