Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt aki lefizette a vb-t a...

Volt aki lefizette a vb-t a forgalmi vizsgán mégis megbukott?

Figyelt kérdés
csütörtökön megyek vizsgázni, minden jól megy, az oktató szerint is, de közölte az utolsó találkozásánál hogy egy kis segítséget vigyek a vizsgára.... egy 20-ast... így ha elvétek egy jobbkezest pl, még átengednek vajon? vagy ugyanolyan szőrös szívű lesz mint alapból? és ha megbukok akkor buktam a 20-ast is?
2016. jún. 14. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én a helyedben feljelenteném az oktatót a vizsga után. hogy mondhat ilyet? annyira szánalmas ez az egész korrupt rendszer.. én is rengeteg ilyet tudok,akinek azért lett meg a vizsga mert lefizették a vizsgabiztost meg az oktatót..hát basszus .. emberi életek lesznek az ember kezében,hogyha kocsiba ül. nem szabadna ilyet csinálni. így is rengeteg barom van az utakon akinek fogalma sincs a kreszről. az ilyenek miatt vannak a balesetek. nem játék.

én nem ajánlom,hogy fizess. ráadásul neked sem lesz olyan érzés így,hogy nem saját erőből tetted le, mindig benned lesz ,hogy csak "kegyelemből" kaptad meg. ne tedd. ha levezettél 30 órát valószínűleg menni fog magadtól is. ha nem,akkor majd másodjára. még úgy is olcsóbban jössz ki, mint hogy lefizesd mindkettőt. és nem is etikus. úgyhogy hajrá! önerőből csináld. az okatót meg nyomd fel az autósiskolánál.

2016. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A,B,C,D,E,kategóriás jogosítványom van. Soha nem adtam kenőpénzt senkinek. Kétszer meghúztak B kategóriánál, egyszer A kategóriánál. Ergo, meg lehet csinálni tisztességesen is. Most járok gépjármű vezető oktatói tanfolyamra. Ha elvégzem, én biztos nem fogok elfogadni egy tanulótol sem kenőpénzt, és nem is fogom ilyenre biztatni. Túl sok így is az utakon a töketlen dilettáns.
2016. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bár én nem fizettem soha, de tudok történeteket.

Sok oktató úgy csinálja, hogy nem is veszi el a pénzt előre, hanem csak a sikeres vizsga után, persze ő előre szól a vizsgabiztosnak, hogy mi a helyzet.

Egyébként is ha olyan nagy hibákat csinálsz, mint például elsőbbésgadás elmulasztása, vagy gyalogost nem engedsz át, akkor fizethetsz bármennyit, megbuksz. A kenőpénz csak arra kell, hogy ne szivasson minden kis apró, sokszor kitalált hibákért.

2016. jún. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Már az is tök durva, hogy valakinek az ilyen megfordul a fejében.

Ennyi erővel akkor én is várjam el, hogy egy bukásra álló tanulónak adjam meg a kettest, és akkor várom a borítékot?

De legalább az én agyhalott tanulóm nem ölne meg senkit azzal, hogy nem tudja mennyi 2+2 és mégis átment.

2016. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De legalább az én agyhalott tanulóm nem ölne meg senkit azzal, hogy nem tudja mennyi 2+2 és mégis átment.

És ha eljut az építészi diplomáig így?


Mindeg szabályt be kell tartani, nem szabad súlyozni. De!

Azért lássuk be, van olyan, amit ha megsértesz, bosszantó. De olyan is, amibe meghalhat valaki, ha nem tartod be.

Ha lefulladsz, nem kell észrevennie. Üres utcában balra kanyarodásnál nem húzódsz eléggé balra, megállsz kapu előtt. Hiba.

De ha átrobogsz a zebrán, s nem adsz elsőbbséget, azt nem lehet elnézni.

Egyáltalán mindenféle elsőbbsegi szabályt nem betartani nem bocsánatos bűn.


Amikor aláírja a vizsgalapot, lehet a jogi része lezárul. Nem fogják őt elővenni, ha súlyos balesetet okozol.

De a lelkiismerete nem lesz tiszta, ha nagyob veszélyesnek lát, s mégis enged a pénz miatt.


Ami még nem mellékes: Látnak-e a kollégái?

A telepen kívülről is látható hibát be kell húznia, de ha menet közben találkoztok másik vizsgázóval, az is necces.

2016. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Vidd el a 20-ast és meglátod. Ha nem fizetsz akkor 100% hogy megbuktat, így viszont elnéz kisebb hibákat.

Én úgy hallottam akkor nem engednek át ha valami tényleg nagy szabálytalanságot csinálsz, de ha buksz akkor nem kell fizetni illetve ha előre fizettél visszakapod a pénzt.

Igaz nem buzdítok senkit arra hogy fizesse le a vizsgabiztost de így megkíméli magát a sok szopástól.

2016. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem gondolom magam bénának, betartom a szabályokat, a 0 óra alatt talán 2x volt olyan hogy benéztem egy jobbkezest, de nem azért mert 100al robogtam, hanem mert beláthatatlan volt és jött az autó, de a közelében se voltunk a koccanásnak. azt hallottam h pont azoknak mondják h hozzon pénzt akit esélyesnek lát hogy alapból is átmegy, de így kapnak pénzt. ha tök béna vagyok és megbuktatnak akkor nincs is értelme pénzt kérnie. nyilván a gyalogost, jobbkezest, piros lámpát, sebesség korlátozást nem fogják elnézni, de lehet hogy kisebb bakikat igen.. pl nem indexelek időben, nem álltam elég messze parkolásnál, ilyeneket.... ezzel nem ölök meg senkit...
2016. jún. 15. 09:40
 8/11 A kérdező kommentje:
nem 0 óra hanem 30 bocsi :D
2016. jún. 15. 09:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"De legalább az én agyhalott tanulóm nem ölne meg senkit azzal, hogy nem tudja mennyi 2+2 és mégis átment.

És ha eljut az építészi diplomáig így?"


Azt kötve hiszem.

Akikről én beszélek (és sajnos már a többség ilyen), tényleg az alapokat sem tudják.

De ezt szó szerint értsd.

8-ban nem tudja a szorzótáblát, érettségi előtt 1 héttel meglepődik azon, hogy pl. 250 : 0,4 = 625, mert hát osztás jel van ott és mégis nagyobb számot kapott? :D

Félelmetes.


Kedves Kérdező!

Ismét csak azt tudom írni, hogy nem elfogadható, hogy akár az oktató akár a vizsgabiztos plusz pénzt kér.


Igen, írtad, hogy ne szívassanak.

Ez a baj, hogy nagyon sokan így állnak hozzá, és mindenki csak adja alájuk a lovat.


Gondolj bele.

Ha csak naponta kap egy 20-as borítékot, (és csak vegyük a hétköznapokat), az mennyi plusz neki?

Megérdemelte?

Megdolgozott érte?

Olyan, mintha megzsarolt volna.


Ennyi erővel, aki beosztottként dolgozik, az hetente vigyen a főnökének egy 10.000 forint értékű ajándékot, hogy az ne szívassa?


Állj ki magadért, kérd ki magadnak, inkább vegyél plusz órákat (legalább magadra költötted a pénzt), ha esetleg nagyon követelőznek akkor válts iskolát!


Ha mindenki a borítékban gondolkodna, akkor egy idő után már meg sem kéne jelenni személyesen, hanem pl. le kéne perkálni egy 300.000-et, és akkor tuti lenne a rózsaszín plasztik kártyácska.

2016. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na végül nem fizettünk mert pont olyat kaptam aki nem korrupt :D benéztem egy 30-as táblát... pontosabban nem néztem :D na majd legközelebb :)
2016. jún. 17. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!