Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsi nélkül traktorozhatok a...

Jogsi nélkül traktorozhatok a saját földemen?

Figyelt kérdés
Bevonták a jogsimat,piros lámpa ,egyebekből összejöttek a pontok.Kérdésem az,hogy saját földemet ,ha művelem a rendőr jöhet-e büntetni,ill. feljelenteni?A földemet a telekről közterület érintése nélkül,a szomszédos legelőn tudom megközelíteni,a tulaj megengedte.

2016. júl. 6. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolod a rendőr a skodájáva kimegy a feltúrt földedre? Ott mehetsz, de közúton, vagy közúttól nem leválasztott magánúton nem vezethetsz.

Egy gond lehet még, ha összetöröd a traktort, akkor a biztosító nem fog fizetni.

2016. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem közlekedhetsz (bár szerintem nem érdekel ez sem, ha jogsi bevonásig gyűjtögetted a szabálytalanságokat)


"Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút)."

A földterületet nem közforgalom elől elzárt területen közelíted meg, sőt a földterület sincs körbe kerítve.

Szabály szerint jogosítvány nélkül közlekedni csak zárt (körbe kerített) magánterületen lehet.

Az más kérdés, hogy mennyi esélye annak, hogy oda megy a rendőr ellenőrizni, de oda mehet, van hozzá joga.

2016. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg úgy van, hogy közterülettől elzárt területeken vezethetsz csak. A föld az nincs elzárva, így nem vezethetnél. A gyakorlatban természetesen nyugodtan traktorozhatsz, senkit sem érdekel, és nem is fognak soha igazoltatni a földeden. Még a mezei utakon sem szoktak ellenőrizni.
2016. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Persze magamat nem mentegetem,de húsz és 600 ezer kilométer alatt egy balesetem volt,nekitolattam egy 60 centis betonnak meg egyszer álló helyzetemben belém jöttek.Azelőtt 1 övem volt,de az új kamerarendszer bevált nálam.Úgy tudom,idén már annyi jogsi ugrott hazánkban,mint tavaly novemberig...
2016. júl. 6. 16:26
 5/9 A kérdező kommentje:
húsz év
2016. júl. 6. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel igénybe közterületet, akkor traktorozhatsz.
2016. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha bele akarnak kötni akkor beletudnak, de pont magasról le fogják szarni, nyugi.

Traktoron milyen papírok vannak? Mert ha nincs műszaki, biztosítás stb. akkor a jogsi a legkevesebb büntetés eleve. :D

2016. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A traki patent,friss műszakival.
2016. júl. 6. 19:22
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
És milyen traktor is ez? Mert B jogsival nem lehet akármit vezetgetni, szóval lehet, hogy eddig is büntethettek volna. :D Van T kategóriád?
2016. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!