Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Baj, ha úgy megyek el vezetni,...

Baj, ha úgy megyek el vezetni, hogy még elindulni sem próbáltam?

Figyelt kérdés

A szüleimnek nincs autójuk, nem volt lehetősègem vezetni. Úgyhogy csak elmèletben tudok elindulni, gyakorlatban nem.

Az oktatók elvárják, hogy úgy menjünk, hogy már tudunk megállni, elindulni, váltani gyakorlatban is?



2016. aug. 5. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, azért van az oktató, hogy megtanítson erre is. :)
2016. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az oktatók nagy többsége sokkal jobban örül, ha valaki egyáltalán nem ült még kormány mögött.

Hamarabb meglátszik az oktatás eredménye..az sem jó, ha nagy arc ül be, és mindjárt villantani akar...na attól idegesek lesznek.


úgyhogy nyugi, te vagy a tökéletes tanulóvezető.

..(ha a harmincadik óra után sem tudsz elinulni, akkor már lehet, hogy mégsem)


csak lazán, az oktató azért van..bátorításként annyit, hogy az utcán guruló autók vezetői is így kezdték..gondolod, hogy a négymillió jogosítványos mind rutinos kezdő volt? nem?

naugye.

2016. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, sőt kifejezetten szeretik tényleg ha valaki "szűz" mert nincs rossz szokása, egy hibát sokkal nehezebb kijavítani, elfelejtetni mint újat tanítani. Azért vannak hogy ezt megtanítsák. Senki se úgy jön világra hogy tudja, ők majd ezt megteszik. Mert általában az ilyen otthon vezetést nem helyesen tanítják meg, mert ők már a szokásuk alapján vezetnek. Viszont vizsgán ez még nem így megy.


Egyébként jogilag senki nem vezethet amíg nincs jogsija, max forgalomtól elzárt helyen, de erre nem sok lehetőség van. Ha nem ilyen helyen vezet valaki ilyen célból pl és rendőr elkapja akkor azt aki átadta azt megbüntetik plusz el is vehetik a jogsiját, aki pedig vezetett jogsi nélkül az 2 évig nem szerezheti meg.


Egy tanács: ha meglesz, igyekezz mielőtt autóhoz jutni, ugyanis ha utána nem vezetsz akkor rengeteget felejtesz majd és kiesel belőle. Minket is biztatott az oktató hogy ha van a családban akkor mindenkit vigyünk jobbra-balra, ha nincs akkor vegyünk egy olcsót minél előbb, ugyanis az első 100.000km kb amíg kezdőnek számítasz (plusz papíron a két év), a valódi gyakorlatot, tapasztalatot nem a suliban szerzed hanem egyedül az úton.

2016. aug. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon megkönnyebbültem :) !!

Minden ismerősöm azt mondta, h vezetett mielőtt elment ès ez engem elszomorított, hogy ha lenne lehetősègem èn is megtennèm, hogy menjen, de mèg is átgondolnám, hogy megèri -e játszani ezzel, inkább akkor legyünk szabályosak, mint hogy elkapjon a rendőr. Csak fèltem attól, hogy az oktatók nem szeretik, ha úgy ül be a tanuló, hogy nem tud vezetni, de ebben az esetben akkor nagyon várom már az első órám:) jövőhèten szerdán lesz:))

2016. aug. 5. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam első kérdés az volt hogy vezettem-e és mondtam hogy nem, egyszer csak beültem és be kellett tennem hátramenetbe, irányjelzőt működtetnem, de ennyi és örült hogy na végre valaki akit nem kell leszoktatni a hülyeségekről :D
2016. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

:-) Én mielőtt oktató vett a keze alá, ültem próbáltam elindulni és tolatni, sőt egyszer kiállni az utcára, de nem volt egyikben sem köszönet :-D


Az oktató kérdésére, ezt el is mondtam. Úgy vett, mintha teljesen "autószűz" lennék, átvettük a váltót, a pedálokat- de csak felszínesen- gyakoroltuk álló helyzetben a helyes kormány forgatást és a váltást, majd mentünk a forgalomba (az első két órán- egyben volt a kettő- csak kis forgalmú utakon, a második két órán-ez volt tegnap, úgyhogy még nagyon mazsola vagyok- annak ellenére, hogy szerintem iszonyat voltam, már kicsit nagyobb forgalmú útra is "felmerészkedett" velem.... )


Úgyhogy kérdésedre válaszolva, egyáltalán nem hátrány, hogy még nem próbáltál vezetni, az oktatónak az a dolga, hogy mindent elmagyarázzon, megmutasson, gyakoroltasson... elvégre ezért OKTATÓ :-)


Sok sikert! Majd írd, hogy sikerültek az első órák!

2016. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem :) Belváros főútjain mentünk első két órán, pedig még azt sem tudtam, hogy hogy kell váltani.
2016. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!