Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elütöttem két őzet. Mire...

Elütöttem két őzet. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Elütöttem őket, éjjel volt ,betartottam a sebességkorlàtozást, de az autòmba csapòdott az egyik . Eltört a karom meg egyebek , a kocsim is trapára ment. A mentő bevitt az autòmat egy ismerősöm hazavitette. Soha nem volt ilyen velem, mire számíthatok ? Mert hallok mindenfélét,hogy megbírságolnak az állat miatt stb. A rendőrség semmit nem mondott,annyit tudok hogy helyszineltek. Ezen agyalok, írjatok már valamit ,mi van ilyenkor?

2016. szept. 26. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, ne ez legyen már a legnagyobb gondod!

Örülj, h megmaradtál! A kocsit kipofozod, a vadtársaság álja a saját kárát, te meg a tiedet.

Örülj, h nem lett nagyobb baj!

Mi törte el a karod?

Jobbulást!

2016. szept. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Ilyenkor hívni kell a vadásztársaságot, amig ott a rendőr lehetőleg.

Lényeges hogy volt -e kitéve vadveszélyre figyelmeztető tábla. Ha igen akkor neked nem fizet senki + a vadat is felszámolják.

Ha nem akkor fizeti károdat a vadásztársaság.

2016. szept. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha valóban betartottad a sebességkorlátot akkor elvileg nem büntetnek meg.De attól hogy betartod a sebességkorlátot éjszaka nem jelenti azt hogy a megengedett legnagyobb sebességgel kell menned.Én például városon kívül 90 helyett max 60-al 70-el megyek mert a látási viszonyok akkor nem a legjobbak,ráadásul fényszórót se használhatok mert mindig jön velem szembe valaki.Csak akkor megyek gyorsabban ha van valaki előttem
2016. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Pörköltre. Finomak.
2016. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy tudom, hogy attól is függ, hogy hol csapódott beléd az állat. Ha a kocsi elejénél, tehát konkrétan elütötted, akkor jó eséllyel téged hoznak ki hibásnak.


Ha viszont a kocsid oldalába futottak bele, akkor a társaság a hibás, jobban mondva ha oldalba, vagy a kocsi hátsórészét kapták el, akkor nyilván nem láthattad, nem tudtad kikerülni.


Csak figyelj oda, hogy mit írsz alá, bár lehet már késő? Elismertél e már valami felelősséget?

2016. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az egyik csak megsérült a másik begyűrte a motorháztetőt a szèlvédőt betörte. A jobb karom meg 3 bordám tört ugyanazon az oldalon. A fejem még nem okés teljesen.

Volt tábla. Csökkentettem a sebességet is. Sajnálom azokat a szerencsétlen állatokat is, de nem értem az egész olyan baromi gyorsan történt.

A kocsimra a szerelő gyerek kapásbol azt mondta bontò. Tartok attol a rohadt büntetéstöl. Agyalok de mit csinálnék máshogy most sem tudom

2016. szept. 26. 19:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Még nem kellett aláírni semmit. Nem is nagyon voltam képben.
2016. szept. 26. 19:47
 8/9 anonim válasza:
100%
Tedd össze a kèt kezed hogy élsz! Nem lehet elkerülbi mindent . Jobbulást! Fel a fejjel koma, vigyáztak rád odafent !
2016. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem szándékosan ütötted el és a te károd is jelentős, nem hinném, h megbüntetnek, pláne, h a sebességhatárt is betartottad.

Tábla ide, tábla oda, nem tudod elkerülni, h lassan mész sem, h a semmiből kiugrik eléd. Nyugi!

Nem hibáztál, nem írsz alá semmit, amiben elfogadnád az ellenkezőjét, oszt kész.

2016. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!