Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogosítványom van....

Friss jogosítványom van. Főúton, kanyarok előtt minimum mennyivel kell mennem, hogy ne tartsam fel a forgalmat?

Figyelt kérdés
Élesebb kanyarnál bizonytalan vagyok, még nem ismerem a kocsit eléggé. Persze tapasztalt vezető ül mellettem.
2016. okt. 27. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

> „Persze tapasztalt vezető ül mellettem.”

Akkor szerintem hallgass rá…


Amúgy meg van olyan, hogy egy-egy főúton durva kanyarok vannak, amikben 50-60-nál nem szívesen megy gyorsabban az ember, de a „kanyarok” nagy része olyan, hogy nyugisan át lehet menni rajta a megengedett 90-nel.

2016. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez függ az adott kanyartól. Milyen széles az út, mennyire belátható és még ezeregy dologtól.

Annyival menj, hogy biztonságosan be tudd venni a kanyart, idővel majd belejössz és nem fogod feltartani a mögötted jövőket.

De inkább ezerszer tartsd fel a mögötted jövőt pár másodpercre, minthogy egyszer kisodródj vagy nekimenj a szembejövőnek.

2016. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kanyarodás előtt annyira kell lelassítani, hogy a kanyarodás biztonságos legyen, sőt esetenként még elsőbbséget is kell adni, tehát a forgalom feltartása nem szempont.

A főúton haladva, kanyargós úton is a biztonságos haladás az elsődleges, tilos azért gyorsabban menni, mert jönnek mögötted, de a gyorsabb haladást nem érzed biztonságosnak.

Nem lehet számszerűleg megmondani, hogy mennyivel lehet ott menni. Az autótól is függ, nem csak a vezetőtől.

Vannak jó, és kevésbé jó úttartású, útfekvésű autók.

Kellő rutin nélkül lassabban haladhatsz, de gyorsabban nem, mint ami az adott úton lehetséges, aki gyorsabb megelőzhet

2016. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy a forgalmat mennyire tartod fel vagy sem, ne érdekeljen.

Menj bele úgy a kanyarba, ahogy neked biztonságos.

Vettem már be én is 40-el motorral olyan kanyart, amit kocsival simán 70-el beveszek. Mert azon még nem éreztem elég biztosnak.

2016. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs jogsim, két nekifutásra sem sikerült,ezért most aktív gyakorlás, hogy míg legközelebb neki nem megyek újra, ne felejtsek. Tegnap jártunk ilyen kanyarokban.... 60-nal mertem bevenni. Vagyis kanyarba be 60- kifelé már finoman rá a gázra.
2016. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 10 deka farhát ***** válasza:

Mindegy mennyivel mész a kanyarban, a lényeg, hogy ne az utolsó pillanatban satuzz be, hanem inkább kezdj el idejében lassítani. Én január óta vezetek több-kevesebb rendszerességgel, azóta egy olyan 10-12 ezer kilométert belecsavartam már különböző autókba a Suzuki Swifttől a 9 személyes buszokon át a hosszított platós Renault Masterig. Azokat az utakat, amelyeken gyakran járok, már kiismertem, így azon jobban merem engedni a szekereket. De ha új útvonalra tévedek, ott azért én is inkább lelassítok 50-60-70-re (egy idő után azért nagyjából meg lehet becsülni előre, hogy az adott kanyar "mit enged meg"). De olyan is volt - és akkor bizony a beszarásjelző is beriasztott -, hogy belementem 60-nal a kanyarba, ami hirtelen elkezdett szűkülni. Szerencsére szemből nem jött semmi, így nem volt nagy baj abból, hogy kicsit átsodródtam a szembe jövő oldalra.


Szóval inkább menjél lassabban, akinek nem tetszik, majd megelőz!

2016. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!