Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz kérdésben nem értem,...

Kresz kérdésben nem értem, miért ez a helyes válasz. Valaki meg tudja mondani?

Figyelt kérdés

A kérdés:

"Főútvonal vége" tábla után lehet-e számítani "elsőbbségadás kötelező" táblára?


A helyes válasz: NEM


Miért? Hiszen ha utána keresztezi az utamat egy főútvonal, akkor nekem kint lesz az "elsőbbségadás kötelező" tábla, nem?


Köszönöm előre is a segítő válaszokat.


2016. nov. 18. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha vége a főútvonalnak, akkor automatikusan alárendelt útvonallá válik és aki alárendelt útvonalon megy az kötelezően betartja az erre vonatkozó szabályokat.
2016. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
#1 mivel szemben lesz alárendelt automatikusan?
2016. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És ha a következő kereszteződésnél nincs táblám, akkor honnan tudom, hogy azért nincs táblám, mert alárendelt úton vagyok, és elsőbbséget kell adnom, vagy pedig egyenrangú útkereszteződés, amelyben nincs tábla?

(Mert nem mindegyik egyenrangúban van kint a fekete keresztes háromszög.)


Bocsi az értetlenségemért!

2016. nov. 18. 17:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es:

Remélem Te legalább érted! :) Mert ez minden volt, csak nem válasz a kérdésre.


A kérdésre én is igennel válaszolnék egyébként. ha csak a legegyszerűbb helyzetből indulok ki: két főút keresztezi egymást. Ahhoz, hogy abból ne legyen csattanás, az egyiknél ki kell rakni, hogy vége és utána jönnie kell egy elsőbbség adás táblának.

Lehet tévedek, ilyen kérdéssel még nem találkoztam, pedig kétszer is vizsgáztam már ebből az újfajta anyagból.

2016. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs tábla, akkor egyenrangú
2016. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4

Szerintem is ugy logikus, hogy kint kell lennie az elsobbsegadas tablanak, ha a kovetkezo keresztezodesnel egy foutvonal keresztezi az utamat.


#5

Ha nincs tabla, akkor az egyenrangu keresztezodes. Idaig nincs is gond. De mi van, ha egy foutvonal van keresztben? Akkor nekem ott kell lennie egy elsobbsegadas tablanak. Innentol kezdve nem ertem, hogy miert 'nem' a helyes valasz.

2016. nov. 18. 19:27
 7/13 A kérdező kommentje:

Ezt talaltam:


11.3. Elsőbbségadás kötelező tábla

ad) főútvonalon olyan útkereszteződés előtt, ahol a főútvonalat másik főútvonalnak alárendelik (általában a „Főútvonal vége” tábla fölött, ha azt az útkereszteződésnél, és - a háromnál több tábla elhelyezési tilalma miatt - nem jóval az útkereszteződés előtt helyezték el),

2016. nov. 18. 19:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor ott kell lennie táblának hacsak nem lelopták, én se értem, hogy miért nem a helyes válasz. Lehet h csak elcseszték a megoldókulcsot.
2016. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ott is van! Csak nem a foutvonal-vege tabla utan, hanem folotte.

Becsapos a kerdes ezek szerint.

2016. nov. 18. 20:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól még számíthatsz rá, hogy utána is van, nem? Minél több dologra számítasz, annál kevesebb meglepetés érhet.
2016. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!