Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Veletek fordult már elő, hogy...

Veletek fordult már elő, hogy vezetés közben véletlenül egy ismerőst/rokont anyáztatok, rádudáltatok, rosszabb esetben "kakaskodtatok"?

Figyelt kérdés
Természetesen később vettétek észre, hogy ki az illető. Az ilyen szituációt, hogy kell az egyes feleknek lereagálni, mondjuk ha ki sem szállsz a kocsiból csak meglátja az arcodat? Csak azért kérdezem, mert jogsi birtokában csak most fogok valamikor kezdeni vezetni és nem szeretnék ilyen kínos szituációkat megélni, persze semmilyen konfliktust nem akarok átélni. Milyen legyen a vezetési habitusom kezdőként?

2016. nov. 22. 12:05
 1/5 anonim válasza:
78%

2003 óta van jogosítványom, de soha nem volt olyan, hogy bárkivel kakaskodjak vagy konfliktusba kerüljek.

Azt meg senki se hallja, ha valaki elém vág, én meg elküldöm az anyjába.

A legtöbb ismerősnek a kocsiját is felismerem, szóval nem hiszem, hogy ilyen előfordulhat. De én már azt sem tartom általánosnak, ha két autós kakaskodásra használja a közutakat, itt nincs "nyertes" és "vesztes", mindenki épségben akar hazaérni.

2016. nov. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, de simán előfordulhat olyan szituáció (nem kell komolyra gondolni), hogy az illető valami hülyeséget csinál (kicentizi a sávváltást, tötymörög stb.), még egy szolid "qrv**nyád" is elhagyja a szádat, aztán pirosnál utoléred átnézel és látod, hogy az egyik ismerősöd. Az ilyen simán előfordulhat. Hacsak nem sasolod a rendszámot (mondjuk az is ritka, aki mindenkiét fejből tudja) és nincs valami spéci autója, akkor kötve hiszem, hogy azonnal felismernéd az illetőt.
2016. nov. 22. 12:23
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Én évi 130 ezer kilométert vezetek, '93 óta van jogsim, 15 éve kamionos vagyok.


Ha egy évben kétszer dudálok, sokat mondtam. Magamban persze anyázok néha, de azt kívül nem hallani.


A lúzer vergődik folyton, hosszú posztokat ír a hülyékről, egy 100 km - es utat két napig mesél, dudál, veszekszik, utána megy annak, aki vétett valamit, a fedélzeti kamera felvételeit kiteszi a Youtube - ra stb.


Tegnap láttam egy robogóst az Üllői úton, szorosan egy autó mellett haladt, de veszélyesen közel, közben fél kézzel filmezte a nem tudom mit és ordított a kocsi vezetőjének.


Ilyen egy igazi balfék.


A profi megoldja a szituációt.

2016. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell anyázni meg dudálni és akkor nem lesz ilyen probléma. Én is már több éve vezetek, de még egyszer sem dudáltam az okból, hogy valakit elküldjek a ...-ba. Eleve nem is szoktam hangosan szidni az embereket az utakon. Azokat az illetőket sem értem akik folyton hangosan gondolkodnak vezetés közben, hogy "most itt akkor balra fordulunk" meg "a bácsit szépen elengedjük", annyira gyerekes... De a legidegesítőbb tényleg az amikor valaki állandóan ordít, kiabál, oltja a másikat hogy "te hülye mit tötyögsz előttem 90-el (a főúton), vagy "igyekezz már azzal a parkolással te idióta" és még rá is dudál, meg villog rá. Annyira felesleges. Mindenkinek higgadtan, normálisan kellene közlekednie, nem pedig a másikat szidni meg a konfliktus helyzeteket keresni.
2016. nov. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem már előfordult. A kanyarodósávból próbált bepofátlankodni elém egy autó, nem hagytam magam, "visszakergettem" a saját sávjába. Bejött utána mögém és rámvillantott. Igazából csak ekkor lettem ideges, hogy nem elég, hogy majdnem belém jön, de utána még ő jelzi villogtatással, hogy nem tetszik neki.

Pár száz méter múlva az immár kétsávos úton bejött mellém vigyorogva, kiderült, hogy az egyik barátom az, ő hátulról megismerte az autómat, ezért próbált behúzódni elém. Sötét volt, én oldalról nem ismertem rá az ő autójára abban a rövid pár másodpercben.

Gyorsan telefonon rácsörögtem, nevetve beszéltük meg egymással a dolgokat, semmi harag nem volt egyikünkben sem.

2016. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!