Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a sikeres forgalmi vizsga...

Mi a sikeres forgalmi vizsga titka?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nap mint nap jön ebből a témából nagyon sok kérdés, de nekem csak egy kis tanácsra lenne szükségem. Az oktatómmal az a baj, hogy nem mondott el egy csomó mindent én meg rákérdezek és csak olyan választ amitől nem leszek nagyon okosabb. Parkolásnál vannak egy kis gondjaim, pontosabban a merőleges parkolással hátra (mindkét irányba), milyen pontokat kellene nézni illetve vannak támpontok vagy csak "érezni kell" ahogy az oktatóm sokszor mondja... Jövő hét szerdán vizsgázom kicsit parázom, de úgy érzem sikerülni fog. Esetleg tudnátok adni pár hasznos tippet, hogyan készüljek fel rá fejben?

2016. nov. 25. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
2016. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

A legnagyobb titok, az hogy nem szabad kapkodni. Nem kell nagyon gyorsan menni, elég ha 10-15%-kal a megengedett alatt mész. Elég lassan felgyorsítani. Így több időd marad felmérni a szituációkat, és helyes döntést hozni. Ráadásul, ha lassabban mész, akkor összességében kevesebb utat kell megtenned (50 perc a vizsga), tehát kevesebb a hibalehetőség is.


Nekem a hátra merőleges parkolás mindig a legkönnyebb volt. Csak nézed a tükröket. Ezek a támpontos módszerek hülyeségek szerintem.


még néhány random tipp:

- tolatás előtt mindig nézz hátra

- egyirányúból balra kanyarodáskor húzódj balra.

- indulás előtti ellenőrzéskor csinálj fékpróbát.

- kövesd a sávodat és sasold a tükröket gyakran.

2016. nov. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat sokat segítettek, ment a zöld kéz :)
2016. nov. 25. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

#2

Ezek már azért is képesek behúzni hibapontot, mert nem veszed fel a forgalom tempóját. Én asszem azért kaptam még egyet, mert nem gyorsultam megfelelő tempóban.

2016. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
86%

Én a második forgalmi vizsgámon pont azért buktam meg, mint amit a második írt :( Negyvenöttel mentem, majd mikor már majdnem végeztem jött a hosszú beszélgetés, hogyha 50-el lehet menni akkor 50-el kell, mert akadályozom a forgalmat. Persze rossz időben lehet egy picit lassabban menni...

Megértelek kérdező, én is amikor kérdeztem valamit mindig tudományos, érthetetlen válaszokat adott, ami szinte nem is tartalmazta a választ. Sokkal könnyebb lett volna, ha a kérdéseimre egyszerűen és érthetően válaszol, annak függvényében, hogy így is 800 dologra kell figyelnem egyszerre és sík ideg vagyok. Januárban kezdtem a KRESZ-t márciusban kezdtem el vezetni és a 3. forgalmi bukáson vagyok túl, de szeretném még az idén megcsinálni. Csak úgy, hogy harminc percet késik, meg 35 perc szünet van, ráadásul két vezetés között eltelik két hét mert nem ér rá, kicsit agyb..szós.

A parkolás nekem sem megy, hiába mondtam hogy gyakoroljuk, magasról szarik rá. Viszont rengeteg meg rengeteg hasznos videó, leírás, tanács, tipp van a neten a parkolásokról, plusz ha van otthon autótok megkérhetnél valakit hogy gyakoroljatok. Én párszor elmentem a szüleimmel vezetni, többet tanultam tőlük három alkalommal, mint az oktatómtól majdnem egy év alatt... Most jöttem rá, hogy lehet váltani kéne de úgy vagyok vele, hogy erre az egy vizsgára már felesleges és csak mégrosszabb lenne mivel meg kellene szokni újra mindent.


Na és a sok rizsás után válaszolok is a kérdésedre: Valóban a neten nagyon sok jó cucc van ami a parkolást illeti. Nem tudom hogy beszélsz e idegen nyelveket de én találtam egy angol nyelvű cuccot, ami direkt a forgalmi vizsga lelki részében segít :) Érdeklődj ismerősöktől, szülőktől, hidd el rengeteget segítenek. Nekem is nyugodtan írhatsz, el tudom küldeni azt a lélektámogatóst forgalmi vizsgára, de ha szeretnéd le is fordítom neked. Ha van kedved beszélgethetünk, nagyon sokat segít ilyenkor bárminemű támogatás.


Sok szerencsét!

2016. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nem írtad hanyadik forgalmid lesz így go dolom az első. Ha gondolod áttudom küldeni a forgalmi vizsga lapot amin rajta vannak a manőverek, illetve hogy mik miatt jár azonnali bukás, hátha jó lesz valamire. Utolsó voltam, sok sikert mégegyszer :)
2016. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Kérd meg az oktatódat hogy gyakoroljátok a támpontokat és legyen olyan óra hogy egyedül csak a navigációjával mentek végig egy-egy útvonalon mintha vizsga lenne! Legyél erélyes, te fizeted a pénzt, igenis segítsen. Én mind az 5 útvonalat végigcsináltam egyedül 2x is és vezettem egy órát a vizsga előtt. (30órába belefértem így is).

Egyébként: - legyél kipihent, egyél csokit előtte, a műszakit mondd el magadnak, gyakorold esetleg otthon ha van autó.

A lényeg hogy figyelj és tényleg ha 50 akkor 48-49 (51-nél buktat egyből ha odanéz! ) én is kaptam hibavonalat mert csak 95-ig gyorsultam fel 110es táblánál és kb amint ezt elértem, pedig nyomtam tényleg, le is kellett menni... Sose tudtam ott 110-el menni mert addig nem gyorsult fel úgy :D Nagyon pici szakasz, de vonal..

Ne arra koncentrálj mit csinálsz rosszul hanem hogy ez egy óra csak.

2016. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam vizsgázni, sajnos nem sikerült mert kapubeálló előtt parkoltam le és nem vettem észre. Másik oka a vizsgabiztos szerint az volt, hogy elsőbbségadás kötelező tábla volt nekem balról jött egy autó én pedig jobbra kanyarodtam, és szerinte meg kellett volna adni neki az elsőbbséget..(oktató és szerintem is bőven messze voltam a másik autótól simán kitudtam kanyarodni), jogos volt a buktatás a kapubeálló miatt, legközelebb felkészültebb leszek.
2016. nov. 30. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!