Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsival érdemes mindenn...

Friss jogsival érdemes mindennap vezetni vagy néha-néha nem baj ha kihagy az ember 1-2 napot?

Figyelt kérdés
November 14-én kaptam meg a jogsit, de épp nem voltam otthon így az első vezetésem 25-én volt. Egészen december 5-ig vezettem mindennap, kisebb-nagyobb hibákkal, aztán újra el kellett utaznom. 10-én jöttem haza, 11-e óta újra vezetek, kivéve a mai napot. Egész jól ment mostanság, egyetlen egy kísérőm a barátnőm volt, akinek nincs jogsija, (eddig anya és apa kísért, mindkettőnek van jogsija). Jöttünk-mentünk, boltba, ide-oda, parkolások minden, teljesen rendben volt. Ma viszont leesett a hó és csúszik nagyon az út. Úgy döntöttem ma inkább nem mennék, majd inkább holnap apával. Szerintetek is jó ötlet ez? (Ha most mennék magam kellene). Nem félek de a biztonság fontosabb. Ti nektek hogy ment az első havas-, jeges utas vezetés? Mennyi idő kellett ahhoz, hogy úgy összességében azt érezzétek, hogy magabiztosan vezettek? (Nem csak havas úton). Nekem ugye ma 1 hónapos a jogsim, de ebből kb. 2 hetet vezettem, de így is úgy érzem, hogy sokat fejlődtem. A válaszokat előre is köszönöm! :)

2016. dec. 14. 20:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul éppenséggel elkezdett esni az ónos eső is...
2016. dec. 14. 21:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a tempója. Egyáltalán nem kell minden nap vezetni. Amúgy hol laksz, hogy esett a hó?
2016. dec. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hidd el pár napon nem múlik ez, olyan mint a bringa, nem felejted el, max nem leszel annyira magabiztos, de ez is inkább akkor jön elő ha már hónapokig (fél évig, évekig) nem ülsz be.

Én a kézhezvétel után 2 hónapig nem vezettem mert nem volt autó, de mintha egy nap se telt volna el :) A magabiztossággal nem volt gond, az oktatóm belém nevelte a 30óra alatt, inkább csak azzal volt gond hogy nem mertem bevállalni hogy gyorsan kimegyek valaki elé (lehet belefért volna de féltem hogy lefulladok :D), inkább megvártam míg elmegy és normális tempóba csatlakoztam be.

2016. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok éve van jogsim, de ilyen félig havas úton mindig szoktam fékpróbázni, ha nincs mögöttem senki. Emellett pedig inkább magasabb fokozaton lassabban gyorsulni, kanyarokat kis sebességgel, kevésbé élesen venni. Így is meg-megcsúszik néha kanyarban az autó, de nem akkora lendülettel, hogy árokban kössön ki.
2016. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1.: Szabolcs, a határtól 20-30km-re. Szóval eléggé keleten. :)


2.: Az nem semmi. Én már azért ki merek hajtani, de azért még odafigyelek és nem vagyok olyan bátor, mint a "nagyok". :)


3.: Köszönöm a tanácsokat! :)


Szóval akkor jól döntöttem, hogy inkább bent ülök a jó kis melegben? :)

2016. dec. 14. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kötelez a vezetésre, nincs abból semmi probléma, ha kihagysz akár több hetet is, ha egyébként vannak olyan időszakok, amikor vezetsz.

(a jogosítvány szerzés utáni több éves kihagyás más eset, olyan hosszú idő után általában ismét oktatóval érdemes gyakorolni).


A gyakorlásnak is van egy üteme, ami egyénenként változó, de alapszabály, hogy amíg nincs rutinod ne rögtön szélsőséges időjárási viszonyok között akarj rutint szerezni - csúszós utakon rutinos vezetőnek is csak akkor érdemes autóba ülni, ha muszáj.

Nappal jó látási viszonyok között érdemes kezdeni, ha az már elfogadhatóan megy, akkor lehet kóstolgatni az esti vezetést, vezetést esőben - rájössz, hogy mennyivel rosszabb a kilátás, és tanulj meg úgy haladni, hogy a tempó is meg legyen, de nem vakon közlekedsz.

A ködös idő egy újabb fejezet, sűrű ködben alig látsz valamit, ráadásul ködfoltok lehetnek, amikor az egyébként tiszta útszakaszon bele szaladsz egy-egy ködfoltba, s ahol köd van ott jegesedés is lehet...

Hózápor, havas út, de különösen az ónos eső az, amikor érdemes meggondolni, hogy (főleg sötétedés után) autóba ülj, ha nem muszáj.

2016. dec. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen... Egyébként többet vezetek éjjel, mint reggel, szóval az éjszakai vezetés rendben van. Esőben is mentem már, ráadásul este, de a hó vagy a jég az azért veszélyesebb. Soha nem vezettem még havas úton, ezért bizonytalanodtam el és döntöttem úgy, hogy inkább ma (tegnap) itthol maradok. Holnap (ma) megpróbálok kísérővel menni, bele kell kóstolni azért. :)
2016. dec. 15. 04:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy abban igazad van, hogy senki nem kötelez a vezetésre, de én szeretnék minél hamarabb belejönni, ezért megyek kb. mindennap mikor itthol vagyok. És ez nem a türelmetlenségemből adódik, mozgássérült vagyok és nehéz sokat sétálni, ezért szükségem van az autóra. :)
2016. dec. 15. 04:11
 9/10 A kérdező kommentje:
Na mentem ma 2 kört (ami kb. 8-10km). Nem is azzal volt bajom, hogy az út csúszik vagy sem, hanem hogy a cipőtalpa (vagy a kuplung) nagyon csúszott. Állandóan lecsúszott a lábam, egy kereszteződés előtt meg is álltam teljesen és törölgetni kezdtem inkább a lábam. A 2. körnél már jó volt, megszáradt, de fáradt is voltam (5 órát aludtam) és kedvemet is elvette ez picit mert elkezdtem ez miatt izgulni így becsúszott egy lefulladás is. Egyébként látva, hogy mennyi dolgot soroltam fel, hogy ezzel is bajom volt meg azzal is, végül is nem ment rosszul, de érződött, hogy "muszájságból" mentem mivel a tegnapi napot kihagytam. Sokkal jobb volt, mikor a barátnőmmel mentem és ketten kocsikáztunk, mentünk a boltba stb. Így nézve azt kell hogy mondjam, hogy akkor teljesen magabiztos voltam és elég jó is volt (szerintem) a vezetésem. :)
2016. dec. 15. 18:27
 10/10 anonim válasza:
Szerintem érdemes mindennap menni. Amikor a kezembe került a jogsi vettem egy autót és rengeteget vezettem egyedül. Ha valaki ül mellettem és beleszól a vezetésbe az zavar.
2016. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!