Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsga tapasztalatok,...

Forgalmi vizsga tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Már az 580 km-em végénél járok, még 1-2-3 óra és beír az oktatóm vizsgázni.


Azt szeretném tudni, hogy mire figyeljek; hogy mentetek át elsőre; esetleg ti miért buktatok meg (várok ilyen tapasztalatokat is, mert tanulhatok belőle).


És lenne még egy kérdésem:

ugye parkolásnál nem fogja mondani a vizsgabiztos, hogy na ide álljon be, én választom, hogy hova álok.

Az baj, ha olyan helyre állok, ahol mellettem két üres parkoló van?


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2017. jan. 7. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
te választod ki a parkolóhelyet. akár egy teljesen üres parkolóházba is beállhatsz, ha egyébként a kresz szabályait betartod.
2017. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Két autó közé kell beállnod. (Nekem legalábbis ez volt 2016 decemberben.) Elvileg a vb se és az oktatód sem fog beleszólni.Neked kell döntened mindenben.
2017. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és azt hogy döntöm el, hogy hova nézzek?


tehát mondjuk van egy jelzőtáblás útkereszteződés, és egyszerűen csak kapkodom a fejem ide-oda...


és azt mondja az oktatóm, hogy ezt a v.b. rögtön kiszúrja...


Pedig megtanultam hogy mikor kinek van elsőbbsége, de egyszerűen nem tudom gyakorlatban...


ezt hogy lehetne "gyakorolni" a vezetésen kívül?

Volt már valakinek ilyesmi probléma?

2017. jan. 8. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Nemtudod a kreszt alkalmazni gyakorlatban es igy engednek forgalmira? (Nem bantasbol mondom,de sztem vegyel par potorat)
2017. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos,tőlem sokat tanulhatsz bukási hibákból,mert sikerült ötször elhasalnom.

1.) Parkolni nem tudtam (előre jobbra asszem).

2.) Rossz sávból akartam kanyarodni, ez volt a legnagyobb baromság amit elkövethettem.

3.) Egy busztól nem láttam a gyalogost, akit nem engedtem át, tehát buktam.

4.) Jobbra kanyarodtam, és amire kanyarodtam út, azon két sáv volt. Nos, ezzel nincs is gond, csak ha nincs felfestve a választóvonal akkor nehéz eldönteni mivan vizsgán. Így rákanyarodtam a választóvonalra (pontosabban annak helyére), majd közölték velem hogy hülye vagyok.

5.) Biciklis ment előttem, mondom megelőzöm. Tök okés minden, megelőztem, vissza is értem a sávba faszán. Index volt, szemből nem jött semmi, oldaltávolságot tartottam, hátra is néztem meg még fejen is álltam. Ám az előzés után közölték velem,hogy a bal első kereke az autónak hozzáért a kezdődő záróvonalnak (kb. 15-20 centire a záróvonal kezdésétől).

1.,2.,3. azt mondom jogos,de az utolsó kettőre már nem tudtam mit mondani.PÁV vizsgát letoltam, oktatót váltottam, és lám meg is lett hatodjára...kb. 45-50 órával.

Egyébként érdemes lenne most megtanulnod a műszaki ellenőrzést, az nem nagy dolog.

Parkolásnál figyelj arra, hogy van lehetőséged javítani. Sikeres vizsgámon hátrafele kellett beálljak. Oké,elkezdek tolatni be a helyre. Minden okés, amíg észre nem vettem hogy vészesen közeledek az egyik szomszédos autóhoz. Anyáztam egyet, kijavítottam és bocsánatot kértem. Kiröhögtek :D

Másik tanácsom (amit lehetetlen betartani), az az hogy ne stresszelj és ne izgulj. Úgy is fogsz aznap , csak az előtte lévő napokon kíméld magad.

Hirtelen ennyi. Ha esetleg van még kedved beszélni róla, írj privátot.

2017. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Hát énis leírom a történetemet:D de csak egyszer ezen az oldalon :D

Beiratkoztam szépen az autósiskolába... oké letoltam a kreszt, elsőre hibátlan, eü-simán elsőre szintén. Elkezdtem vezetni, meg is lett a 30 órám, oké legyen vizsga. Első vizsga, bukás, jobbra előre parkolásnál visszakattant az index én meg nem vettem észre, persze egy tök üres parkolóban reggel 8kor de ne foglalkozzunk az iróniával. 2. alkalommal vasúti átkelő a belváros közepén ahol a fénysorompó már nem is üzemel, és a gyár is 20 éve zárva ahova vezet, de nem baj bekellett volna nézni. 3.szor talán belecsúsztam egy sárgába, és nem nézte el, holott féktávon belül azért ellehetne nézni... 4.szerre meg, egy szivatós kereszteződésben, ahol egymás után jöttek a lámpák, nagy volt a forgalom is, kikanyarodott elém egy buszos és nem fértem már be a sávba, bennmaradtam a kereszteződésben, a lámpa meg piros lett ( ezt igazából google mapsen lehetne jól illusztrálni). Ja külön poén hogy Magyarország egyik legnagyobb városában, 4szer ugyanannál a vizsgabiztosnál vizsgáztam, az első alkalommal se szépen váltunk el gondolván, hogy úgyse kapom vissza mégegyszer... hát 4.szerre is megkaptam és végig szivatott. Utolsó alkalommal beolvastam neki meg az oktatómnak is, otthagytam őket, átiratkoztam másik iskolába, első vezetésem új oktatóval : "te min buktál meg?"

Oké, elő is írt vizsgára egy héttel rá HIBÁTLANUL levizsgáztam. NULLA azaz NULLA hibával, kicsi hibám se volt, amiből lehetne 9. Nem hitte el a vizsgabiztos - aki már más volt végre...:D - hogy 4-szer buktam, nempláne, hogy nemhogy 2-szer hanem 4szer ugyanannál, és megkaptam ugyanazt. Szóval mit tudok tanácsolni neked? Ha sokat tükrözöl, tájékozódsz már fél siker, onnantól ha nagy bajt nem csinálsz, átmentél. Ennyi, oktatóm is ennyit mondott mint sikeres vizsga titka.

2017. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
6-os válaszolónak: az első kettő illetve a negyedik bukáson nem kell paradézni mert full jogos volt.Attöl hogy üres parkolóban kattant vissza az index még bukó.A vasúti átjárónál meg senkit nem érdekel hogy hány éve nem járt vonat,ott van akkor ott van. A negyediknél meg mivel a kereszteződésben maradtál szintén jogos.
2017. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Ez rendjén is van, egyiket sem ironizálva írtam.
2017. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Csak úgy vettem le,de akkor elnézést kérek.
2017. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!