Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miket vizsgálnak meg egy...

Miket vizsgálnak meg egy helikopter pilóta-alkalmassági vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Csak egészséggel kapcsolatos vizsgálatok vannak? esetleg gyorsaság,reflex,koncentrációs készség vizsgálatok?
2017. febr. 11. 17:17
 1/7 Tomcatters ***** válasza:

Testi lelkiegeszseg :D

Vernyomast mernek

Fogak allapotatnezik

Mentalis egeszseget

Szemvizsgalat

Vervetel

Vizeletvizsgalat

De elobb el kell jutni odaig :)

2017. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előzetes átfogó orvosi vizsgálat (mindent néznek: reflekxek, testalkat, testi arányok, súly, magasság, látás, hallás, és minden egyéb egészséggel kapcsolatos izé)

erőléti teszt (minden feladatot maxra vagy főlé kell teljesíteni!!! Ezt nem mondják csak a tapasztalat alapján erre jutottunk)

Pszichológiai tesztek, rohadt sok

IQ teszt

Rengeteg számolásos feladat

MR vizsgálat

centrifuga többször is

Ha minden túljutottál akkor kicserélik a fogakba töméseket.

Nem lehet műtéti beavatkozás korábbról

nem lehetsz szemüveges

Kommunikáció képes angol

Felsőfokú szakképzés vagy diploma szükséges


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Még 2008 ban csináltam az NFTC-t. Itt mindenre képesztek volna ami repül, de sajnos mikor minden teszten túl jutottam, egy edzésen levált egy porcdarab a térdemen és kiestem.


Most a katonai feltételeket írtam, de gondolom erre gondoltál.

2017. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Gippenbe és a Migbe a súlyhatár 85 kg, magasság max 185 cm, + megfelelő testalkat
2017. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. :) Konkrétan csak a civil-pilóta részre voltam kíváncsi, gondolom ott nincsenek ilyen magas követelmények.
2017. febr. 11. 18:58
 5/7 Tomcatters ***** válasza:
Ha csak siman szeretnel megszerezni forgoszarnyasra engedelyt ,(pl robinson r 44 ), akkor eleg az erettsegi ,illetve angol nyelv se kell :D Ez az elso lepcso :)
2017. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tomcatters ***** válasza:
De viszont nagysagrendileg egy forgoszarnyast kb 10x nehezebb kontrollalni, mint egy merevszarnyas gepet :D
2017. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Németországban van ez az úgynevezett DLR teszt,olyasmi mint magyarországon a PÁV csak állítólag nehezebb. magyarországon kell ilyet csinálni pilóta engedélyhez?
2017. febr. 11. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!