Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az autóm megbüntetik...

Ha az autóm megbüntetik tilosban parkolásért arról mindenképpen hagynak ott csekket vagy csak lefotózzák, és majd küldenek?

Figyelt kérdés
Ma történt ,hogy Nyíregyházán a Toldi utcában(ahol van a Contactnet -vele szemben álltam meg ) ami egyirányú , és megállni tilos tábla van beszaladtam befizetni az internetet mert már máshol már nem volt parkoló.Kis hugom ült az autóban , és mondta ,hogy egy hölgy lefotózta , de az előttem álló autót nem . Van rá esély ,hogy így büntetnek meg ? Kb 3 percet voltam bent de addigra mire kijöttem eltűnt a hölgy .
2017. márc. 4. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály alapján, csak díjfizetési kötelezettség alá eső várakozási területen történő díjfizetés elmaradása esetén kell a pótdíj kiszabásáról szóló értesítést a jármű szélvédőlapátján, vagy a járművön egyéb jól látható helyen elhelyezni.


Ha nem hatósági személy fotózott, azt tehette olyan céllal, hogy valamelyik, arcátlan parkolások felvételeit bemutató internetes lapra feltegye a fényképet.


Ha rendőr-, vagy közterület-felügyelő fényképezett, azt tehette bírságolási céllal.

/A Szabálysértési törvény (1012. évi II. törvény) 224. § (2) a közterület-felügyelőt is felhatalmazza, az általad elkövetett szabálytalanság, önállóan történő bírságolására./


Azt nem tudom, hogy miért írtad meg, hogy hány percig állt ott autód? Mivel nem forgalmi okból álltál meg, időtartamtól független a szabálysértésed.

Azt sem tudom, hogy miért számít, hogy máshol már nem volt parkoló. Egyrészt, ott sem volt, mert a „Megállni tilos” tábla hatálya alatti terület egyáltalán nem parkoló; másrészt, ha legközelebb csak buszmegállóban, vagy szökőkút medencéjében lesz éppen szabad hely, akkor, szerinted, indokolt lesz otthagynod az autód? Aminek a megbüntetéséről érdeklődsz. Feleslegesen. Az autód nem büntetik meg.

2017. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igazad lett. Tudom hibáztam, mostmar jobban figyelek, nem mentseg de akkor nagyon siettem.
2017. júl. 30. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!