Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szombathelyi Shell kúton...

Szombathelyi Shell kúton tankoltam, kb.18 litert,6.300 Ft körül volt a végösszeg. Ma, mikor néztem a netbankom, láttam, hogy 9.690 Ft-ot vontak le. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg rossz kútfejet ütöttek le, nem azt ahol én voltam. Mit lehet tenni? Ez 4 napja volt. Le lehet ellenőrizni a pontos időpont és a kútfej alapján a pontos összeget? Vagy a kút tulajdonosa elintézi azzal, hogy reklamációt nem fogad el távozás után. A levont összeget tudom bizonyítani, viszont a valós összeg, amit kellett volna fizetni, az csak a kútfejnél látszódik, vajon látható lehet a kamerán? Ti mit tennétek?

2017. jún. 14. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem lehet csinálni. Megpróbálhatod , de felesleges. Mert mikor látod hogy mennyi az összeg , csak utána Ok-ézod le.
2017. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A bankterminál kiszokta írni az összeget. Paypassal fizettél?
2017. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát annyit mindenesetre tehetsz, hogy egy életre megtanulod, hogy megnézd, mennyit fizetsz...
2017. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A SHELL üzemanyagtöltő állomásokon elég nagy kijelzős pénztárgépek vannak. Mikor bemondod a kútfejet, láthatod a megjelenő összeget.

Még ha érintőkártyával fizettél is, mivel meghaladta az 5000 Ft-ot, be kellett írnod a PIN kódot is. Ez nem csak formalitás, ezzel igazolod az összeg elfogadását, a fizetés jogosságát.

Ezután, nemigen van mit tenned. Az esélytelenek nyugalmával próbálkozhatsz.

2017. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fentieken túl ott van a kezedben a kártyabizonylat és a nyugta is. Biztos van rajta egy liter olaj is. Legközelebb figyelsz jobban!
2017. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát igen, sajnos nem figyeltem. volt egy szlovák nő, aki megkérdezte merre megyek, pont őt figyeltem, mielőtt-miközben fizettem, hogy mit matat a térképpel, a kutas nem mondta az összeget, én csak beírtam a pinkódot és kész ennyi figyelemelterelés elég volt ehhez a manőverhez. a kutas gondolom jól járt velem, mert lestornozta gondolom az összeget, majd aki valóban 9.690 ft-ért tankolt, elkérte újra és az én 6ezremet zsebből kifizette, így is maradt neki 3500 plusz... így működnek a dolgok a kúton, okosban.
2017. jún. 14. 23:08
 7/9 Fekete Kisztina válasza:
Legközelebb, ha ilyen előfordul akárkivel, a kamera 1 hónapig tárolja a felvételeket, amin látszik, hogy melyik kútnál volt tankolva. Van egy program, ami tárolja, hogy abban az időpontban, milyen mzemanyagot tankoltunk, hány litert, milyen összegben, és percre pontosan az időpontot, amikor levették a töltőpisztolyt és visszarakták. Majd pedig a shopban készült felvételeken is nagyon jól látszik, hogy más összeg lett a vevő által kifizetve, plusz az eladó példánya a bankkártyás bizonylatnak minden kúton évekig (talán 5) kötelesek megőrizni, amin a bankkártya utolsó négy számjegye is szerepel. A kutvezető így már, ha ezeket látja, márpedig látja, akkor az otp-nél egy telefonhívással kérelmezheti, hogy a különbözetet utalják vissza az ügyfél kártyájára, ami 30 napon belül meg is történik és ilyenkor a shoppos fizeti a shellnek a különbözetet, mert mint shoppos, figyelnünk kell, hogy ilyen ne fordulhasson elő.
2017. aug. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fekete Kisztina válasza:
100%
A fenti okoskodásra visszatérve, ha kártyával fizetsz és tankolás is volt a nyugtádon és visszasztornózzák, a gép megáll a végösszegnél és ha a fejünk tetejére állunk sem engedi kisztornózni, csak visszáruzni, amit csak a főnök tud a háttérgépen. Már rég nem azok az idők vannak, mint régen. Másrészt sem olaj sem szélvédőmosó nincs ami 3000 párszáz forintba kerül. Mivrl meg sem próbáltál visszamenni és nem kértél segítséget, hogy megoldja a kútvezető a problémádat így a vádaskodás méginkább nem jogos.
2017. aug. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fekete Kisztina válasza:
Ja és még annyi, hogy üzemanyagot még visszáruzni sem lehet ilyen formában, hiszen olyan h üzemanyagvisszáru nincs. Ha sztornózta volna, akkor azon a kúton addig tankolni sem lehet, mert addig letiltva marad. Tehát meglopni sehogy sem tudtak.
2017. aug. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!