Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináltok, hogy biciklin...

Mit csináltok, hogy biciklin a gatyátok szárát ne kenje össze olajjal a lánc és az első fogaskerék?

Figyelt kérdés

Állandóan fekete az olajtól a jobb oldali nadrágszáram belső oldala. Ma direkt szűkebb gatyát húztam, de akkor is hozzáért és olyan lett egy kicsit.

Mit lehet ez ellen tenni? (Azon kívül persze, hogy gumicsizmában bringázok.)


2010. máj. 19. 12:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hol is kezdjem?


Ilyen időben, mikor 10 fok is alig van és viharos szél van, nem igazán komfortos a rövidgatya, ezért tekerek ilyenkor hosszú nadrágban. Ezen kívül nem csak hobbiként használom a bringát, hanem közlekedési eszközként is. Így ha tehetem (pl nincs -10 fok, vagy nem szakad a nyakamba az eső), akkor azzal megyek olyan helyre is, ahol elég hülyén venné ki magát ha rövidnadrágban jelennék meg.


Ez a gumis, csipeszes, megkötős dolog jól hangzik, valószínűleg ezentúl ezek közül valamelyik megoldást fogom alkalmazni.


Műanyag fogaskerék védő van rajta. Már ha ugyanarra gondolunk... Nekem ez inkább valamiféle kompozit anyagnak tűnik egyébként, ami nekem van. A legkülső fogaskerék után van ez a kör alakú tárcsa, aminek a magassága nagyobb, mint a fogaskerék foga és a rajta lévő láncé.

De a menetszél, meg az erős oldalszél (mostanában) úgy rángatja a nadrágom szárát, hogy valahogy mégis oda jut.


Motorolajjal minek kenném a láncot? Az motorba való. Legfeljebb hajtóműolaj jöhetne számításba.

Különböző fórumokon műszerolajat és láncfűrészolajat szoktak javasolni, az említett nagymértékű adhéziós képessége miatt. Ezeket próbáltam. Meg volt amikor sprés flakonból szilikonolajat vittem fel rá, akkor is ugyan ez volt. De fröcsögni nem fröcsög. Ha túl is olajoznám, a felesleg az első kilómétreen úgyis lejönne.

Sőt, tavaly vettem a biciklit, mikor gyári olajozás volt rajta, azzal is ugyan így jártam.


14:18, okos, kb 3-400km-t tettem meg a legutóbbi olajozás óta. Kizárt hogy ezek után azon még felesleg lenne. És a megfelelő olaj van rajta, ld. fent. Ha kérhetlek, legközelebb akkor írj, ha tudsz valami hasznosat is mondani!

2010. máj. 19. 15:54
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Még néhány ötlet, ha az eddigiek nem jönnének be:

* Próbálj valami védőanyagot húzni a nadrágodra. Pl. egy lyukas sízokni levágott szárát, vagy egy darab harisnyát, hogy az kapja az olajat a nadrágod helyett.

* Ha nincs olyan extrém hideg, akkor felhajthatod a nadrág szárát, főleg ha hosszú zokni van alatta.

* Létezik olyan műanyag láncvédő, ami a lánctányért és a lánc egy részét is fedi és kis kreativitással minden bringára felszerelhető.

2010. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Valamelyik megoldás biztos jó lesz. :)
2010. máj. 19. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!