Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem akarom megújítani a...

Nem akarom megújítani a jogosítványom C kategóriáját, mert nincs rá szükségem, csak a B-t. Később ha mégisszükségem lesz rá megújíthatom? (a C kat. Csak 5 évre kapnám meg, a B-kat meg 10-re ) meg lehet az orvosi is drágább a C kat-ban.

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem drágább.... ugyanannyi...
2017. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi. ha mégis valaha szükségem lesz a C-re, akkor megújíthatom? nem vész el ?
2017. júl. 13. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem ertem mit akarsz.... annyi a különbség az egész jogosítvány megújitasban, hogy nem az 1. Csoportú orvosit csinalod meg, ha nem a 2. Csoportut.... arban ugyanannyi....

Nem tudod csak a "B" megujítani.... olyan nincs higy csak a "b"t szeretned...

2017. júl. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható. 1-es csoportú orvosit kell kérned, ami 10 évre érvényes. Így a C kategóriád elveszti az érvényességét, de elveszni nem fog. Ha később szükséged van rá, újra kelleni fog egy 2-es csoportú orvosi.
2017. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs rá szükségem, éppen tavasszal csináltattam 1. csoportú alkalmasságit, így a „C” jelenleg nem használható; de 2. alkalmassági csoport csináltatásával bármikor érvényessé tehető.


A korom miatt 1. csoportút 3 évre, 2. csoportút 2 évre adnak. Névleg. Ugyanis, ettől az évtől, az adott időtartamon belül, csak a születésnapig érvényesítenek.

Mivel 3 héttel a lejárat előtt volt a születésnapom,

- ha a születésnapom előtt hosszabbítattam volna, akkor 2 év helyett csak kicsit több, mint 1 évre kaptam volna;

- ha a születésnapom és a lejárat közt hosszabbítattam volna, akkor is így jártam volna;

- ha a lejárat után hosszabbítattam volna, akkor közel 2 évre kaptam volna, de lett volna olyan időszak, amikor nem lett volna érvényes az engedélyem.

És, ha a korom miatt elküldenek valamilyen szakorvosi vizsgálatra, ahol várni kell időpontra, ez akár heteket is jelenthetett volna.


Úgy döntöttem, hogy inkább 3 évből veszítek 1 évet, mint 2-ből.

Persze, ehhez az is kellett, hogy le tudok mondani a „C” kategóriáról.

2017. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi. nekem 10,15-én lesz a szülinapom, a jogsim meg 09.10 én jár le. mivel nem a szülinapom után csináltatom meg, akkor jól gondolom hogy nem 10 évre, hanem 9 évre kapom meg az alkalmasságit? vagyis 2026.10.15-ig ? persze "B" kategóriában gondolkodva.
2017. júl. 14. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Ha valamikor 2017-09-01 és 2017-09-10 idősávban csináltatod, akkor

- 10 év 2027-09-01 és 2027-09-10 között lenne, annyiadikán, amelyik napon csináltatod, de

- a 2017. január 1-től hatályban levő rendelkezés szerint, a lejárati időn belül, a születésnapig érvényesíthető.

2027-10-15 már túl lenne a fenti időpont(ok)on, ezért csak 2026-10-15-ig kapod az érvényességet.


10 évnél még azt mondja az ember, hogy nem szeretem, de ez van. De, ha 5 évből lopnak el 1 évet; pláne 3-ból, vagy 2-ből, az már azért, ejnye!


Te, velem együtt, peches vagy, van, aki csak fél évet, vagy néhány hetet veszít. Igenám! Most mindenkit beszinkronoznak a születésnapjához, és állandósítják az év-vesztéseket.

Ha majd 2026. október 15-e előtt elmész hosszabbítani, hoppá, az akárhányból 1 születésnap már mindjárt ugrik 2026. október 15-én. És, ezzel ezután így lesznek azok is, akik most, első alkalommal, nem sokat, vagy szinte semmit sem vesztenek. Vagy, vállalni kell, hogy néhány napig nincs jogsi, és a szülinap után csináltatni.

2017. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!