Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Átléptem a záróvonalat, egy...

Átléptem a záróvonalat, egy rendőr pont észrevette egy másik utcából. Helyszíni bírság mellé jár még valami?

Figyelt kérdés
Lövésem nincs hogy működik például a pontrendszer, ezért jár-e vagy bekerül-e ez valahova stb.
2017. aug. 2. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha észrevette, akkor utánad kellett volna mennie, de ezekszerint erre lusta volt. Ha volt az autóban kamera (rendőrautó ajtaján is jelzi a rikitó sárga matrica) és természetesen be is volt kapcsolva, akkor egyből megy a feljelentés: min. 30.000 Ft. De általában helyszíni birságot szabnak ilyenért ki, de ahhoz meg kell állítania téged. Ha szerencséd volt, akkor nem látta, csak te gondolod (ő sem lát meg mindent).


A pontrendszerről olvasmány: [link]

2017. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy megbírságoltak-e, vagy sem?


A) Ha a helyszínen megbírságoltak:


1) Jogszabályban meghatározott, kötelezően alkalmazandó helyszíni bírság összeg van, 10 000 Ft. Ha kiszabják, ettől az összegtől nem szabad eltérni.

Ha az elkövető elismeri, akkor jogerőre emelkedik. Ha vitatja, és a rendőr eljárást kezdeményez, és a szabálysértési eljárás során megállapítják az elkövetést, akkor – szintén megszabott összeg – 20 000 Ft a pénzbírság.

63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet

az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről, valamint a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvénnyel összefüggő egyes kormányrendeletek módosításáról, 6. melléklet, 1. sorszám.


2) Ezért a szabálysértésért – amennyiben a vezető személye megállapításra került – 2 előéleti pont jár.

236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési előéleti pontrendszerről szóló 2000. évi CXXVIII. törvény végrehajtásáról, 1. számú melléklet, 1518-as kódszám.


B) Ha nem bírságoltak meg, akkor a nyilvántartásban szereplő üzembentartó részére küldhetnek helyszíni bírságot (nem biztos, hogy küldenek), szintén 10 000 Ft-osat.

Ez a szabálysértés nem tartozik az objektív felelősség körébe. Az üzembentartó, más megnevezése nélkül, kimentheti magát azzal, hogy nem ő vezetett, viszont hozzátartozója volt, akit nem kíván szabálysértéssel vádolni.

„60. § A tanúvallomást megtagadhatja az, aki

a) az eljárás alá vont személy hozzátartozója,

b) magát vagy hozzátartozóját szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetésével vádolná, az ezzel kapcsolatos kérdésben”.

2012. évi II. törvény

a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 60. §


Ha kimenti magát, akkor senki sem fizet bírságot. (Ennek elterjedése miatt vontak bizonyos szabálysértéseket az objektív felelősség körébe: vagy az üzembentartó fizet, vagy, jogszabályban meghatározott adott feltételek fennállása esetén másra háríthatja azt.)


Ha nem menti ki magát az üzembentartó, és megfizeti a bírságot, akkor sincs előéleti pont, hiszen nem kerül megállapításra a vezető személye.

2017. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem állított meg, akkor miért emlékszel még egyáltalán az esetre? Vagy megálított, és megbüntetett? Nem értem.
2017. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elnézést rosszul fogalmaztam. A helyszínen megállított és mondta hogyha elfogadom neki a bírságot akkor 10 ezerrel megúszom egyébként meg rámbizonyítja (mintha egy percig is vitatkoztam volna vele).

Ezek után odanyomott a kezembe egy csekket 10 ezer forintról és elküldött utamra, megkérdezni már nem tudtam hogy most ezért kapok-e bármilyen előéleti pontot vagy hasonlót, de ezek szerint akkor kettőt kaptam. Hát igen megérdemlem nem mentem tovább 3 métert hogy a szaggatotton kanyarodjak lehúztam előbb a kormányt megesik :/

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.

2017. aug. 2. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál egy ilyen zöld cetlit: [link]

A szabálysertés kódja mellett ott az előéleti pont.

2017. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!