Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok autót miért olyan motorral...

Sok autót miért olyan motorral szerelik, aminek egy egyszerűbb előzési manőver is kihívás?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem külföldi kiküldetésen van, emiatt itt hagyta a Jettáját.


Nekem egy B7-es Passat van,177 lőerős dízelmotorral, szerintem teljesen elég ehhez a kocsihoz, szépen mozgatja.Elég a gázpedált megpöckölni és már lódul is.


A Jettát nem volt túl kellemes vezetni és ez nem a kényelemben nyilvánult meg,hanem a menetteljesítményekben.A Jettában 16-os szívóbenzines motor van, harmatgyenge.Kerültem olyan szituációkba, hogy utána bizony párszor elmondtam "ba_dki", először úgy próbáltam vezetni, mint a Passatot.

Az előzés kihívás volt számára,autópályán meg elég hangos volt a motorja, persze a klíma is ment benne, de akkor is.Bírnia kellene.


Nem tudom, lehet csak én vagyok olyan, aki azt szereti,hogyha gázadásra egyből reagál a kocsi és nem "gondolkodik" meg nyögvenyelősen gyorsul.


Ilyen Jetta méretű és súlyú autókba, nem szabad 130 lóerőnél kevesebbet engedni.



2017. aug. 10. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert igény van rá...
2017. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Aki hozzászokik a 177 lóerőhöz, annak nyilván gyenge lesz egy csupán 100 lóerős jármű. Bármilyen furcsa, de néhány évtizede egész jól elboldogultak az emberek egy 26 lóerős Trabanttal, vagy egy 52 lóerős Skodával. Kicsit később a 68 lóerős Suzuki Swift egyenesen fürge autónak számított. Nem mindenki versenyezni akar az úton, sőt, a legtöbben egyszerűen helyváltoztatásra használják az autót.
2017. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én sem versenyezni akarok.Még sohasem kaptam gyorshajtásért büntetést.


Egy erős autóval, hogy is mondjam, "könnyű mozogni", nem kínszenvedés neki megelőzni egy kamiont az autópályán.

Olyan, amikor te könnyűszerrel felemelsz egy zsák krumplit, de egy zsák cementel már játszadozol ugyanúgy.

2017. aug. 10. 17:26
 4/15 A kérdező kommentje:

"évtizede egész jól elboldogultak az emberek egy 26 lóerős Trabanttal, vagy egy 52 lóerős Skodával. Kicsit később a 68 lóerős Suzuki Swift egyenesen fürge autónak számított."


Azt viszont kifelejtetted, hogy a Trabant egy baromi könnyű és baromi egyszerű volt, továbbá egy papírjaguár volt.


Azt is elfelejted,hogy akkoriban a legtöbben a kocsit 1 évben 10 alkalommal,ha elővették.Manapság sokan vagyunk, akik napi szinten használjuk.

Kellenek kényelmi extrák, nem beszélve arról,hogy biztonságos legyen a bódé és nyomjon össze a motor,ha nekimész egy fának.

2017. aug. 10. 17:31
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
A legfeljebb 90-nel haladó kamionokat egy 68 lóerős Swift is könnyűszerrel megelőzi. Biztos baromi élvezetesa Passatod, mert brutális nyomatéka van. Egyszer ki is próbálnék egy ilyen kocsit, de hosszabb távon inkább bosszantana, hogy nem tudom kihasználni. Egy rosszabb sofőr kezében pedig akár veszélyes is lehet ekkora erő.
2017. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Nincs értelme válaszolni, te nem kérdezni jöttél, hanem kinyilatkoztatni.

Ha rajtam múlna, közúti forgalomban nem vehetne részt (megengedett legnagyobb össztömeggel számolva) 10Kg/Le-nél erősebb autó. Az már mindenre elég, de farkat hosszabbítani még nem lehet vele.

2017. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Mert a legtöbb embernek közlekedésre kell a kocsi, és nem arra, hogy "pöccintésre lóduljon".
2017. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Szarul vezetsz. Én egy swifttel is lazán cikázok a kamionok között. Gyakorolj.
2017. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, nem bírsz autópályán előzni? Az 1.0-s Yaris-al múltkor 145-el előztem a kamionsort a belső sávban. A kutyan em villogott le úgy repesztett a járgány. Pedig elhiheted, hogy 1.0 aztán tényleg nem harap :D
2017. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg inkább Te vagy béna :)

Írtam volna csúnyább szót is ami b-vel kezdődik de nem engedi a fórum sajnos....


Én egy öreg 90 lovas dög nehéz mercivel is tök szépen tudok előzgetni meg közlekedni, csupán kell használni kicsit az eszemet is mellé nem csak a lóerőket mint ahogy Te csinálod a passatoddal...

2017. aug. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!